Play-off NHL

Philadelphia Flyers – Montreal Canadiens

0:5

konec (0:2, 0:2, 0:1) Stav série: 1:1

14.08.2020, 21:10 • Scotiabank Arena, Toronto • Čtvrtfinále V. konference • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.04 4.04 3.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je ode mě vše. Přeji hezký zbytek večera! (23:49:39)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 30:32 (6:16, 15:11, 9:5)
Zblokované střely – 25:11
Vyhraná vhazování – 29:21
Trestné minuty – 26:24
Hity – 36:32
Kirk Muller si užil povedenou premiéru v roli hlavního trenéra Montrealu! Jeho svěřenci totiž porazili Philadelphii jasně 5:0 a srovnávají stav série na 1:1 na zápasy.

V první třetině na ledě vládl Montreal, který Letce z Philadelphie jasně přehrával. Vedení Habs 2:0 tedy bylo naprosto zasloužené. Skóre se poprvé měnilo už po 62 sekundách, kdy se po Gallagherově akci prosadil z dorážky Slovák Tomáš Tatar. Flyers se neprobudili ani s přibývajícím časem a ve 13. minutě tak inkasovali znovu. Tentokrát puk procpal mezi Hartovými betony za brankovou čáru Jesperi Kotkaniemi. Hráči Philadelphie dlouho nedokázali ani vystřelit na branku soupeře, Carey Price si své první zákroky připsal až v závěrečných čtyřech minutách úvodní periody.

Také prostřední část přinesla dva zásahy Habs. Hned v čase 21:25 zvýšil na 3:0 svým druhým zásahem Tomáš Tatar, který povedenou střelou zápěstím zužitkoval přesilovku. Letci se poté zvedli, nevyužili však dlouhou přesilovku 5 na 3, ani další příležitosti. Dvě minuty před přestávku naopak opět udeřilo na druhé straně, když si nahození Joela Armii nešťastně kopl do vlastní branky obránce Gostisbehere. Poté byl vystřídán brankář Flyers Carter Hart, kterého nahradil Brian Elliott.

Ve třetí periodě Canadiens žádné komplikace nepřipustili. Letci na výtečného Price recept nenašli a v 51. minutě tak v přesilové hře pečetil skóre na konečných 5:0 Jesperi Kotkaniemi, který se stejně jako Tatar trefil hned dvakrát.

Stav série – 1:1

59:41

Letci jsou v plném počtu, puk je za brankou Price.

59:08

Běží nám už závěrečná minuta utkání.

58:59

Hezká souhra Montrealu. Po nahrávce Domiho střílel z mezikruží vedle Joel Armia.

58:20

Petrymu unikl puk do středního pásma, Montreal tak musí vyklidit útočnou třetinu.

57:46

Tatar na ledě. Začíná přesilová hra Habs.

57:40

A právě Nicolas Aube-Kubel je vyloučen za sekání.

57:40

V závěru oslabení ještě Price ukryl v lapačce kotouč po střele Aubeho-Kubela.

57:25

Kulak poslal puk až za branku Philadelphie.

56:49

Canadiens vyhazují. Teď už se hraje hlavně o čisté konto pro Careyho Price.

56:22

Teď už je z toho klasická početní výhoda 5 na 4.

55:45

Tomáš Tatar zahákoval Joela Farabeeho. Flyers tak budou mít k dispozici výhodnou variantu přesilovky 4 na 3.

55:12

Gostisbehere nahazoval od levého mantinelu puk před branku. Ten ale nebyl tečován tolik, aby to Price zaskočilo.

0:5

Branky a nahrávky: 2. Tatar (Gallagher, Suzuki), 13. Kotkaniemi (Drouin, Domi), 22. Tatar (Mete, Domi), 38. Armia (Evans, Belzile), 51. Kotkaniemi (Domi, Mete)

Philadelphia Flyers: Hart (38. Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Gostisbehere – Farabee, Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes, Laughton – Aube-Kubel, D. Grant, Voráček (A) – Pitlick, N. Thompson, J. van Riemsdyk.

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Kulak, Ouellet, Mete – Gallagher (A), Suzuki, Tatar – Armia, Kotkaniemi, Drouin – Byron (A), Danault, Lehkonen – Evans, Domi, Belzile.

Rozhodčí: Dwyer, Hebert – Barton, Berg

01:02 MTL 0:1 Tatar (Gallagher, Suzuki)
02:51 PHI 2 N. Thompson, sekání
12:36 MTL 0:2 Kotkaniemi (Drouin, Domi)
13:54 PHI 2 příliš mnoho hráčů, odpyká Aube-Kubel
14:52 MTL 2 Tatar, hákování