Play-off NHL

Columbus Blue Jackets – Toronto Maple Leafs

3:4

po prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1) Stav série: 2:2

08.08.2020, 02:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Předkolo • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 2.73 4.1 2.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z tohoto duelu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního rána. Na počtenou! (05:35:11)

1. hvězda: Auston Matthews (TOR) – 1+2
2. hvězda: Zach Hyman (TOR) – 1+1
3. hvězda: Elvis Merzlikins (CBJ) – %ús 92.5
Česká a slovenská stopa v utkání

Martin Marinčin (TOR) – 0+0, 1 střela na bránu, +/- -1, čas na ledě 13:29
Je dobojováno! Hokejisté Toronta díky senzačnímu obratu vyrovnávají stav série na 2:2. O postupujícím do 1. kola Stanley Cupu bude jasno až po následujícím duelu. Columbus měl do 55. minuty utkání pod kontrolou. Díky trefám Atkinsona, Gavrikova a Jennera vedl už 3:0. Toronto více než 4 minuty před koncem základní hrací doby poprvé odvolalo Andersena a během chvíle bylo sníženo. William Nylander našel skulinu mezi betony a dal Torontu naději. O chvíli později se prosadil i kapitán John Tavares a rázem vypadaly šance Maple Leafs zase o chlup reálněji. Vyrovnání přišlo 23 vteřin před závěrečnou sirénou z hole Zacha Hymana. Nutno podotknout, že Blue Jackets minimálně třikrát mohli trefit prázdnou klec, ale to se jim nakonec k jejich smůle nepovedlo. Rozhodující trefa zápasu přišla v prodloužení v 74. minutě. Auston Matthews během deseti sekund využil přesilovku. Hráči Columbusu se po utkání na rozhodčí zlobili, neboť právě kvůli vyloučení Nicka Foligna cítí křivdu.

Toronto právě vstřelilo branku!
Je hotovo! Toronto dává gól po deseti sekundách své přesilovky a definitivně otáčí dnešní utkání. Mitchell Marner přihrál do mezikruží Tavaresovi, který si moc dobře všiml na pravém kruhu AUSTONA MATTHEWSE. Nejlepší střelec Maple Leafs v základní části tvrdou ranou rozhodl zápas. Merzlikins se přesouval marně. Tato série ještě nekončí, bude se hrát pátý zápas! Asistence: John Tavares a Mitchell Marner.

73:00

Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Nick Foligno – 2 min., podrážení).

72:38

Po souboji s Folignem zůstal Morgan Rielly ležet na ledě. Po chvíli se zvedl a vypadá to, že bude v pořádku. Hra pokračuje výhodou Toronta, které bude hrát přesilovku.

72:08

Morgan Rielly zachytil na útočné modré čáře nepřesnou rozehrávku Davida Savarda. Elvis Merzlikins ale střelu obránce Toronta moc dobře viděl a puk skryl ve své lapačce.

71:36

U mantinelu byl k vidění tvrdý souboj. Kukan svého soupeře bez respektu sestřelil. Vylučovat se nebude.

70:38

Ilja Michejev se snažil před bránou vybídnout svého spoluhráče. Na kotouč ale John Tavares nakonec nedosáhl.

69:55

Nick Foligno zůstal u zadní tyče úplně sám. Frederik Andersen se však výtečně přesunul a vynikajícím zákrokem pravým betonem odkopl puk do bezpečnější pozice.

69:03

Útočný postup Maple Leafs zastavil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

68:12

Na okamžik zase přebral iniciativu Columbus. Také Toronto musí být důsledné v obranné činnosti.

67:40

Wennberg uvolnil Bjorkstranda, jenž pálil bez přípravy. Andersen se stačil přesunout a k tomu dobře vytasil vyrážečku.

66:32

Kerfootovi nevyšla křižná přihrávka, o kterou se pokoušel. Bránící hráči Columbusu zapracovali včas a rychle.

65:47

David Savard vypálil od modré čáry. Jeho pokus se snažil těsně před Andersenem dorazit Foligno, ovšem těsně před brankovištěm skvěle zapracoval Tyson Barrie, jenž puk okamžitě odpálil.

3:4

Branky a nahrávky: 4. Atkinson (Dubois, Merzlikins), 25. Gavrikov (D. Savard, Texier), 55. Jenner (N. Foligno) – 57. W. Nylander (Hyman, Marner), 57. Tavares (Matthews, Marner), 60. Hyman (Matthews, W. Nylander), 74. Matthews (Tavares, Marner)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Harrington, Kukan – Atkinson (A), Dubois, Texier – N. Foligno (C), Jenner (A), Nyquist – Bjorkstrand, Wennberg, Foudy – Robinson, Riley Nash, Gerbe.

Toronto Maple Leafs: Andersen (J. Campbell) – Ceci, Rielly (A), Holl, Marinčin, Dermott, Barrie – Marner (A), Matthews, Hyman – W. Nylander, Tavares (C), Robertson – Kapanen, Kerfoot, I. Michejev – Spezza, Engvall, Clifford.

Rozhodčí: Lee, Charron – Amell, Pancich

03:58 CBJ 1:0 Atkinson (Dubois, Merzlikins)
17:24 CBJ 2 Werenski, podrážení
24:40 CBJ 2:0 Gavrikov (D. Savard, Texier)
33:52 CBJ 5 Kukan, bitka