Play-off NHL

Vancouver Canucks – Minnesota Wild

4:3

konec (1:1, 2:0, 1:2) Stav série: 1:1

05.08.2020, 04:45 • Rogers Place, Edmonton • Předkolo • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.53 3.97 2.39 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mé strany vše. Děkuji, že jste spolu se mnou zápas sledovali a někdy příště se opět těším na počtenou! (07:50:05)
Československá stopa:
Na soupiskách týmů nefiguruje žádný český ani slovenský hráč.
1. J. T. Miller (VAN) 1+1
2. Bo Horvat (VAN) 1+1
3. Kevin Fiala (MNS) 2+0
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 28:35 (10:9, 10:10, 8:16)
Zblokované střely – 13:10
Vyhraná vhazování – 43:25
Trestné minuty –10:10
Hity – 19:37
Hokejisté Vancouveru nakonec dovedli utkání do vítězného konce a srovnávají stav kvalifikační série na 1:1 na zápasy.

Kosatky do utkání výborně vstoupily a už po 24 sekundách hry šly do vedení zásluhou Tannera Pearsona, který z pravého kruhu vymetl bližší horní růžek. Wild poté nevyužili dvě přesilovky a následně se sami museli bránit ve třech po sobě jdoucích oslabeních. Ty ale zvládli velmi dobře a v tom posledním se dokonce gólově prosadili. V čase 17:16 přenesl Parise hru na Lukea Kunina a ten střelou k bližší tyčce srovnal.

Po druhé části šli do šaten s mnohem lepším pocitem hráči Vancouveru. Ti dokázali dvakrát skórovat a vedli tak nad Minnesotou 3:1. Ve 24. minutě se nejprve prosadil J. T. Miller, který svou akci na levém křídle zakončil střelou do šibenice. Ve 29. minutě pak byl za svou aktivitu odměněn Brock Boeser, k němuž protečoval nahozený puk Pettersson a Boeser měl před sebou odkrytou klec.

V úvodu třetí části brzdila Wild vlastní nedisciplinovanost. Ve 47. minutě se tak v přesilové hře prosadil Bo Horvat, který tečoval ránu Hughese a za stavu 4:1 se zdálo, že je rozhodnuto. Divočáci však v samotném závěru ještě zabojovali a postarali se o určitou zápletku. Kevin Fiala totiž dvě a půl minuty před koncem nejprve snížil na 4:2 a 8,3 sekundy před sirénou vstřelil při hře bez brankáře kontaktní gól. V posledních vteřinách pak ještě vylekal brankáře Markströma navštívenkou z vlastní poloviny hřiště Brad Hunt, ale gólman Canucks situaci zvládl.

Stav série – 1:1 na zápasy

60:00

V úplném závěru vypálil Brad Hunt z vlastní poloviny kluziště. Markströmovi kotouč vypadl, nikdo z hráčů Minnesoty už ho ale neměl čas dobruslit.

59:51

59:51 Kevin FIALA - 4:3

59:51

Minnesota právě vstřelila branku!
8 sekund před koncem přichází kontaktní gól Minnesoty! Staal vyhrál buly na Dumbu, který puk posunul ke KEVINOVI FIALOVI a ten ranou na lapačku prostřelil Markströma. Tomu dobře stínil Zach Parise – 4:3. Asistence: Matt Dumba a Eric Staal.

59:49

Zakázané uvolnění Canucks. O vítězi zápasu je už rozhodnuto. Wild mají čas maximálně na korekci.

59:41

Z úhlu posílal puk do brankoviště Eric Staal. Prosadit se tam snažil Mats Zuccarello, ale hrací předmět je pod Markströmem.

59:30

Brad Hunt z pravé strany nahodil puk na Markströma. Ten ho podržel v lapačce.

59:17

Canucks vyhráli buly. Vzápětí následovalo vyhození na další icing.

59:08

Oddechový čas Wild...

59:08

Vyhození Kosatek těsně minulo prázdnou branku Minnesoty! 52 sekund před koncem se vhazuje před Markströmem.

58:53

Rána Matta Dumby byla sražena mimo branku Vancouveru.

58:25

A už se tak stalo, Minnesota má na ledě šest bruslařů!

58:15

Wild potřebují rychle do pásma, aby mohl Stalock na střídačku...

4:3

Branky a nahrávky: 1. Pearson (Horvat, Edler), 24. J. T. Miller (E. Pettersson), 29. Boeser (E. Pettersson, Edler), 47. Horvat (Q. Hughes, J. T. Miller) – 18. Kunin (Parise, Suter), 58. Fiala (E. Staal, Parise), 60. Fiala (Dumba, E. Staal)

Vancouver Canucks: Markström (Domingue) – Ch. Tanev (A), Q. Hughes, Stecher, Edler (A), T. Myers, Fantenberg – L. Eriksson, Horvat (C), Pearson – Boeser, E. Pettersson, J. T. Miller – Ferland, B. Sutter, Roussel – Virtanen, Beagle, Motte.

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Soucy, Hunt – Fiala, E. Staal, Greenway – Kunin, J. Eriksson Ek, Parise (A) – Zuccarello, Galchenyuk, M. Foligno – Hartman, M. Koivu (C), Donato.

Rozhodčí: Mclsaac, Rooney – Cherrey, Murchison

00:24 VAN 1:0 Pearson (Horvat, Edler)
00:43 VAN 2 Boeser, hákování
04:31 VAN 2 Stecher, nedovolené bránění
07:27 MNS 2 Greenway, hrubost
13:31 MNS 2 Roussel A., zdržování hry / porušení postupu vhazování