Přátelská utkání - ženy

Polsko – Česko

3:2

konec (17:25, 25:22, 25:17, 22:25, 15:13)

01.07.2020, 20:30 • Hala widowiskowo-sportowa Aqua Zdrój, Wałbrzych • Karel Jedlička

Polské volejbalistky na domácí půdě zapisují devátou výhru v řadě nad českou reprezentací. Dnešní zápas byl oproti včerejšku mnohem vyrovnanější, v každém setu získalo jedno z družstev od začátku náskok a ten si pak víceméně udrželo až do konce. Češky začaly výborně, postupně ale přebíraly iniciativu především díky nezastavitelné Stysiakové domácí hráčky a přestože je postihlo zatmění na úvod čtvrtého setu, v napínavém tie-breaku si nejtěsnějším možným rozdílem zajistily vítězství. (22:52:05)

Konec zápasu

15:13

Stysiaková prostřelila české bloky z pravé strany a dopad tečovaného míče na naši stranu palubovky ukončuje celý dlouhý a mimořádně vyrovnaný zápas.

14:13

Oddechový čas pro domácí.

14:13

České volejbalistky odvedly parádní práci v defenzívě a Stysiaková pálí po čáře nepřesně.

14:12

Vzápětí Centková podává do autu a první mečbol je pryč.

14:11

Centková si naběhla na smeč a ranou na střed získává tři mečboly pro domácí.

13:11

Ještě ne. Převaha se přelévala ze strany na stranu, naše hráčky se skvěle ubránily a protiútok zakončila vítězně Mlejnková.

13:10

Polky uspěly dvojblokem a mohou získat mečboly.

12:10

Rychlou výměnu zakončuje Trnková, která místo přihrávky okamžitě vrátila slabý míč Jagłowé na polskou stranu.

12:9

Nowická chybou na servisu odevzdává míč.

12:8

Orvošová smečuje do autu a je to třetí ztracený míč po oddechovém čase domácích, stejný taktický prvek nyní využívá i náš trenér Giannis Athanasopoulos.

11:8

Stysiaková ze zadního postavení propálila naši obranu mezi paže obou blokařek.

10:8

Górecká se prosazuje na křídle.

9:8

9:8

Napodruhé překonává bloky Orvošová a zaznamenává kontaktní bod.

9:7

Odpověď přichází vzápětí. Po příjmu zatloukla ze strany Mlejnková.

9:6

Naše hráčky odevzdaly míč zadarmo a z protiakce protlačila míč o českou obranu pod síť Górecká.