World Junior A Challenge

USA – Česko

5:4

po prodl. (2:0, 1:3, 1:1 - 1:0)

10.12.2019, 03:08 • Encana Events Centre, Dawson Creek • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 1.33 6.0 5.19 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (05:31:23)
Češi mají po dvou zápasech World Junior A Challenge na kontě tři body a jsou v tabulce třetí. Ziskem bodu v duelu s Američany se přiblížili postupu do semifinále, které budou chtít potvrdit v dalších utkáních, v nichž vyzvou oba kanadské výběry.
Český tým svedl se Spojenými státy vyrovnanou bitvu, ve které byl velmi blízko cenného vítězství. V 55. minutě dokázal Všetečka dostat Čechy do vedení 4:3, ale dotáhnout duel k výhře se nakonec nepovedlo. Proti byl zejména Fontaine, který napřed v 58. minutě vyrovnal na 4:4 a poté rozhodl v první minutě prodloužení, když nadvakrát překonal skvěle chytajícího Dobeše.

Spojené státy právě vstřelily branku!
GUNNARWOLFE FONTAINE vybojoval puk na útočné modré, vřítil se do útoku za obranou českého týmu a Dobeše překonal nadvakrát. První střelu český brankář vyrazil, dorážku ovšem dostal mezi betony a puk už nezachytil. Asistence: Sam Colangelo.

60:26

Úmyslné postavení mimo hru Američanů, bude se vhazovat v jejich pásmu.

60:09

Zakázané uvolnění Spojených států po nepřesné přihrávce skrz střední pásmo.

60:01

I druhý zápas českého týmu bude muset rozhodnout prodloužení. Případně nájezdy.

60:00

59:09

Dobeš se stihl natáhnout po střele z voleje z kraje levého kruhu a srazil puk do rohu kluziště. Další z řady těžkých zákroků.

58:44

Rozhodčí vykazuje hru z českého obranného pásma. Vhazuje se u modré čáry.

57:33

57:33 FONTAINE - 4:4

57:33

Američanům se nakonec jejich aktivita a nápor vyplatilo. GUNNARWOLFE FONTAINE přijal puk v pravém kruhu, vybruslil si do mezikruží a parádní střelou k levé tyči do horní poloviny klece vyrovnal! Asistence: Brendan Brisson, Luke Reid.

56:56

Meehan přihrával před branku Dobeše, puk si adresáta nenašel.

56:27

Dobeš úspěšně přerušil hru a nepustil soupeře k dorážení.

55:35

Američané čelí porážce, ač jsou ve třetí třetině aktivnější a měli několik gólových šancí. Nyní se snaží vytvořit tlak na Dobeše.

USA – Česko

5:4

Branky a nahrávky: 12. Farrell (Brisson), 20. Miller (Brisson), 36. Kuntar (Groll, Miller), 58. Fontaine (Brisson, Reid), 61. Fontaine (Colangelo) – 21. Pšenička (Klapka, Barinka), 28. Barinka (Pšenička), 35. Barinka (Šiller, Poizl), 55. Všetečka (Morong, Rutar)

USA: Haider (Stein) – Miller, Reid, Koster, Krenzen, Meehan, Millar, Berger – Fontaine, Brisson Farrell – Knies, Caponi, Laferriere – Kuntar, Lopina, Pitlick – Groll

Česko: Dobeš (Škorpík) – Poizl, Černohorský, Kowalczyk, Rutar, Malík, Volráb, Šiller – Jindra, Najman, Rychlovský – Všetečka, Morong, Bernat – Princl, Přikryl, Jelínek – Klapka, Barinka, Pšenička – Poppel

08:33 USA 2 Groll, vysoká hůl
11:26 USA 1:0 Farrell (Brisson)
14:42 CZE 2 Poizl, vysoká hůl
17:17 USA 2 Miller, hákování
19:27 USA 2:0 Miller (Brisson)
20:38 USA 2 Brisson, vysoká hůl
20:49 CZE 2:1 Pšenička (Klapka, Barinka)