konec (11:16, 21:30, 42:46)

15.09.2019, 10:00 • O 3.–4. místo • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.02 14.0 2.02 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (11:51:06)
V utkání Francouze táhli střelecky hlavně Nando De Colo s 19 body a Evan Fournier s 16 body. Na straně Austrálie se 17 body prosadil Joe Ingles a Patty Mills, který patří k nejlepším střelcům šampionátu, přidal 15 bodů. A i jeho body Austrálii v boji o bronz chyběly. Jeho průměr na zápas totiž činí necelých 23 bodů.
Francie, která slavila bronz i na minulém šampionátu v roce 2014 ve Španělsku, dokázala obhájit třetí místo na mistrovství světa 2019 v Číně a kromě toho si také zajistila účast na olympijských hrách 2020 v japonském Tokiu.
Austrálie byla neskutečně blízko historického úspěchu. Doposud nikdy nezískala na mistrovství světa medaili. A nakonec se jí to nepovede ani v Číně. Nad Francií vedla ve třetí čtvrtině dokonce o 15 bodů, ale přestala jí fungovat obrana, která za první poločas povolila soupeři jen 21 bodů.

Francouzi se neskutečně zvedli, do konce třetí čtvrtiny snížili na rozdíl čtyř bodů a na začátku poslední desetiminutovky svůj obrat dotáhli. Po několikaminutovém přetahování o vedení se jim podařilo ve skóre odskočit a nakonec si vybudovat dostatečný náskok.

Konec zápasu. (67:59)

39:44

Goulding špatně přihrál a je hotovo! Francie vítězí v utkání o bronzové medaile! (67:59)

39:35

Batum proměnil jeden hod. (67:59)

39:35

Australané se v útoku neprosadili a rychle fauluje Creek Batuma. Dva trestné hody a dá se říct, že o vítězi utkání o bronz je už rozhodnuto! (66:59)

39:24

Fournier našel prostor v obraně, proběhl ke koši a dává dva body! (66:59)

39:22

Rychlá trojka Pattyho Millse! Francie si bere oddechový čas. (64:59)

39:18

Dellavedova neproměnil tříbodovou střelu, ale míč ještě vybojoval Kay. (64:56)

39:13

Proměnil jednu šestku. Rozdíl jsou tak dvě trojky a jedna dvojka. (64:56)

39:13

Ingles fauluje Batuma a nabízí dva trestné hody. Pokud je Batum promění, bude rozdíl ve skóre už na třech trojkách. (63:56)

39:04

Ingles svou trojku neusměrnil do obroučky! (63:56)

38:54

Albicy dává trojku! Francie je blízko obhajoby bronzu z roku 2014! (63:56)

38:40

Francouzi sice neuspěli v útoku, ale De Colo okamžitě zase vybojoval míč a Australané se opět musí bránit. (60:56)

38:17

Australská ztráta posílá do útoku Francii! (60:56)

37:54

Rudy Gobert se prosadil za dva body a zvyšuje vedení Francie na 4 body! Do konce zbývají dvě minuty a Austrálie čelí porážce. Reaguje oddechovým časem. (60:56)