konec (0:0, 2:0, 2:2) Stav série: 1:1

16.03.2019, 12:00 • Kazachstan Arena • Čtvrtfinále • Adam Dořák

Tipsport: 2.82 4.1 2.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na branku ve třetí třetině: 8:19! (14:28:10)
Astana zvládá druhé utkání v sérii a vyrovnává ji na 1:1. Rozhodně zahrála lepší zápas, než v prvním utkání této série. První třetina se nesla ve znamení taktického boje, bez šancí, emocí apod. Zápas se nám rozjel až s příchodem dvou branek Astany ve druhé třetině. Ve třetí třetině Omsk přidal a díky přesilové hře se dostal na dostřel. Nicméně Astana byla v dnešním zápase hodně produktivní a dokázala si vrátit dvou brankové vedení zpět. Následně dokázala vstřelit další branku a již bylo téměř rozhodnuto. Omsk ke konci třetiny využil svou další přesilovku a už jen upravil stav skóre na konečných 2:4 z jejich pohledu. Pro Avangard jde o první porážku v rámci play off.

58:52

Danou branku ještě muselo posvětit video a nakonec je uznána!

58:52

58:52 Cody FRANSON - 4:2

58:52

Avangard právě vstřelil branku!
Omsk ještě kosmeticky upravuje stav ve skóre, kdy CODY FRANSON vystřelil od modré čáry a puk propadl do branky. Asistence: Ilja Michejev.

57:49

Tak ještě uvidíme jednu přesilovku na straně Jestřábů. Šumakov byl zasažen vysokou holí a Dmitrij Grenc už sedí na trestné lavici. Dokonce jsou to dvě + dvě minuty za krvavé zranění ve tváři Šumakova.

57:15

Po delším souboji o puk v rohu kluziště se nakonec černá pryž dostala před Karlssona, ale ten zaklapl své betony a nepouští puk za svá záda.

56:26

Astana se snaží držet puk a nikterak už si nekomplikovat závěr zápasu.

55:33

Podobná situace i nyní, kdy přišel puk před branku a následovala pohotová dorážka. Tentokrát si Bobkov pohlídal celou situaci a kryje puk.

54:04

54:04 Dustin BOYD - 4:1

54:04

Astana právě vstřelila branku!
A troufám si říci, že v dnešním zápase je rozhodnuto. Nikita Michajlis za brankou našel před brankou DUSTINA BOYDA, který doklepl puk za záda Bobkova. Asistence: Nikita Michajlis.

53:30

Nyní nám pokračuje klasická přesilovka pět na čtyři a Omsk nyní zaměstnal Karlssona v jeho brance a donutil jej k zásahu.

53:04

Střela ze středu kluziště a Bobkov vyrazil. Avangardu se následně daří vyhodit puk do středního pásma.

52:45

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Viktor Stålberg – 2 min., podrážení).

51:20

Vyloučení v týmu Barys Astana (Jegor Petuchov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sergej Širokov – 2 min., hrubost).

51:03

Další úspěšné vyhození a Astana zvládne tohle oslabení bez inkasované branky.

50:12

Sražený puk a hráč Astany jej vyváží až k brance Bobkova. Omsk se však rychle vrací do pásma soupeře.

49:36

Taylor Beck kroužil s pukem na pravé straně a nakonec vystřelil k pravé tyči. Karlsson byl připraven na tuhle variantu.

4:2

Branky a nahrávky: 30. Blacker (Svedberg), 35. Boyd (Grenc, Šalapov), 47. Bochenski (Cormier), 55. Boyd (Michajlis) – 45. Šumakov (Beck), 59. Franson (I. Michejev)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Hrachovina) – Svedberg, Makljukov, Dietz, Orechov, M. Semjonov, Blacker, Šalapov – Michajlis, Valk, Bochenski – Akolzin, Cormier, Frattin – Grenc, Boyd, Ševčenko – Sagadejev, Petuchov, Asetov.

Avangard Omsk: Bobkov (Nalimov) – Bondarev, Čudinov, Pivcakin, Franson, Pokka, Jemelin – Desharnais, Manukjan, Beck – Stålberg, Jaremčuk, K. Petrov – Fisenko, Stas, I. Michejev – Zernov, Širokov, K. Semjonov – Košelev, Šumakov.

Rozhodčí: Konstantin Olenin,Evgeny Romasko – Nikita Vilyugin, Gleb Lazarev

18:15 OMS 2 Desharnais, hákování
27:44 OMS 2 Čudinov, hákování
29:41 AST 1:0 Blacker (Svedberg)
34:01 AST 2:0 Boyd (Grenc, Šalapov)
42:47 AST 2 Svedberg, vysoká hůl