Statistiky:
Konečné pořadí:
1. Německo 1:10:16,3 (1+12)
2. Norsko +30,2 (2+7)
3. Francie +41,6 (0+12)
4. Itálie +1:40,5 (1+8)
5. Švýcarsko +2:24,6 (2+10)
6. Rakousko +2:49,1 (1+9)
7. Česko +3:44,8 (2+13)
8. USA +3:58,4 (2+12)
9. Estonsko +4:21,9 (2+11)
10. Rusko +4:39,2 (1+16)
11. Bulharsko +4:45,9 (2+6)
12. Čína +5:01,5 (0+11)
13. Švédsko +5:23,6 (0+11)
14. Ukrajina +6:09,3 (3+12)
15. Japonsko
16. Bělorusko
17. Jižní Korea
18. Kanada - předjety o kolo
Startovní listina:
1 FRANCIE (Chevalierová, Braisazová, Bescondová, Simonová)
2 RUSKO (Vasněcovová, Vasiljevová, Biktaševová, Kajševová)
3 NĚMECKO (Hinzová, Hildebrandová, Herrmannová, Dahlmeierová)
4 NORSKO (Kalkenbergová, Tandrevoldová, Eckhoffová, Röiselandová)
5 ŠVÉDSKO (Anderssonová, Lindqvistová, Högbergová, Skottheimová)
6 ITÁLIE (Vittozziová, Gontierová, Wiererová, Sanfilippová)
7 ČESKO (Charvátová, Vítková, Davidová, Puskarčíková)
8 BĚLORUSKO (Solová, Kručinkinová, Kacjučenková, Jurkevičová)
9 UKRAJINA (Žuravoková, Džimová, Bělkinová, Pidhrušná)
10 ŠVÝCARSKO (A. Gasparinová, E. Gasparinová, Meinenová, Häckiová)
11 POLSKO (Zbylutová, Hojniszová, Pitońová, Żuková)
12 KANADA (Beaudryová, Lunderová, Bankesová, Crawfordová)
13 USA (Dunkleeová, Eganová, Reidová, Dreissigackerová)
14 ESTONSKO (Ojaová, Tomingasová, Talihärmová, Gaimová)
15 ČÍNA (Tchang, Meng, Čang, Čchu)
16 BULHARSKO (Kadevová, Stojanovová, Jordanovová, Todorovová)
17 RAKOUSKO (Riederová, Schwaigerová, Kupfnerová, Hauserová)
18 JAPONSKO (Tačizakiová, Maedová, Tanaková, Hačisuková)
19 JIŽNÍ KOREA (Kim, Frolinová, Ko, Pak)
Herrmannová zaznamenala na svém úseku vůbec nejrychlejší čas celého závodu 16:45,9.
Z patnáctého místa se postupně až na druhé vyšvihlo Norsko, bronz zbyl na Francii.
Naděje Češek málem pohřbila Lucie Charvátová, která po dvou trestných kolech předávala předposlední s více než tříminutovu ztrátou (19:56,4).
Její reprezentační kolegyně však již nechybovaly a nakonec to žádný hrozící průšvih nebyl.
Veronika Vítková podala na lyžích mnohem lepší výkon než ve vytrvalostním závodě (17:55,1) a posunula naši štafetu o dvě příčky.
Markéta Davidová (17:52,3) si na svém úseku polepšila dokonce o šest příček a vzestup českého výběru potvrdila Eva Puskarčíková (18:17,3), která za sebou nechala další dvě soupeřky a dojela sedmá.
1. Německo 1:10:16,3 (1+12)
2. Norsko +30,2 (2+7)
3. Francie +41,6 (0+12)
4. Itálie +1:40,5 (1+8)
5. Švýcarsko +2:24,6 (2+10)
6. Rakousko +2:49,1 (1+9)
7. Česko +3:44,8 (2+13)
8. USA +3:58,4 (2+12)
9. Estonsko +4:21,9 (2+11)
10. Rusko +4:39,2 (1+16)
11. Bulharsko +4:45,9 (2+6)
12. Čína +5:01,5 (0+11)
13. Švédsko +5:23,6 (0+11)
14. Ukrajina +6:09,3 (3+12)
15. Japonsko
16. Bělorusko
17. Jižní Korea
18. Kanada – předjety o kolo
cíl
cíl
Eva Puskarčíková přiváží českou štafetu na 7. místě
cíl
cíl
4
cíl
cíl
Laura Dahlmeierová finišuje pro německé zlato
cíl
4
4
4
4
4
4
4
4