Tenis

French Open - ženy (antuka)

Barbora Krejčíková (Q) – Karolína Plíšková (6)

0:2 6:7 (6), 4:6

28.05.2018, 18:01 • Roland Garros, kurt č. 1 • 1. kolo • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 7.86 1.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Karolína Plíšková si proti krajance zahraje i ve druhém kole, Lucie Šafářová totiž v souběžně hraném utkání porazila Francouzku Ponchetovou ve dvou setech a vyzve světovou šestku. (19:52:30)
V českém souboji prvního kola French Open Karolíně Plíškové velmi vzdorovala Barbora Krejčíková, při svém prvním startu v hlavní soutěži grandslamového turnaje ale nedokázala dotáhnout dobře rozehrané sety do úspěšného konce.

V prvním setu Krejčíková podávala na vítězství za stavu 6:5, ovšem neuspěla a Plíšková poté těsně ovládla vyrovnaný tiebreak poměrem 8:6. Ve druhém dějství si Krejčíková vybojovala rychlé vedení 3:0, od stavu 4:1 už ale na kurtu dominovala Karolína Plíšková a pěti vyhranými hrami v řadě vývoj zcela otočila.

Konec zápasu

0:2; 4:6 - Karolína Plíšková

4:6

Dalším přímým bodem z podání Karolína Plíšková ukončuje své první vystoupení na letošním French Open!

30-40

Přímý bod z podání a Karolína Plíšková má mečbol.

30-30

0:1; 4:5; 30-30 - Barbora Krejčíková

30-30

Dobré první podání, Plíšková ale nevyužila útočnou pozici a další forhend nasměrovala do zámezí.

15-30

0:1; 4:5; 15-30 - Karolína Plíšková

15-30

Tentokrát už se forhend po lajně Karolíně povedl a ta je dva míčky od vítězství.

15-15

V souboji od základní čáry Plíšková vyhodila forhend z kurtu.

0-15

Favoritka zápasu svoji cestu k ukončení zápasu začíná přímým bodem z podání.

4:5

Za drobného deště jde Karolína Plíšková podávat na vítězství v utkání.

4:5

Další nevynucená chyba Krejčíkové z forhendu, míček nepřeletěl síť a Karolína Plíšková se druhým brejkem v řadě ujímá vedení 5:4.

15-40

Po dlouhé době Krejčíková získává fiftýn při vlastním servisu, pomohla ji k tomu nevynucenou chybou soupeřka.

0-40

Další chyba z forhendu od Krejčíkové, ten tentokrát doletěl za postranní čáru a Karolína Plíšková znovu disponuje třemi brejkboly.

0-30

Tentokrát se Krejčíkové nepodařil forhend hned po returnu soupeřky, to už je složitá pozice pro mladou hráčku.

0-15

Karolína Plíšková aktivní hrou vstupuje lépe do deváté hry, donutila soupeřku k nepřesnému bekhendu.

4:4

Karolína Plíšková díky značně nepřesnému bekhendu soupeřky vyrovnává 4:4 a je plnohodnotně ve hře o druhý set.