12.05.2018, 02:20 • Amalie Arena, Tampa • Finále V. konference • Vít Muzikář

1. Ondřej Palát (TBL) 1+0, dvě střely na branku, čas na ledě: 14:56
2. Michal Kempný (WSH) 1+0, čtyři střely na branku, čas na ledě: 17:12
3. Jakub Vrána (WSH) 0+0, pět střel na branku, čas na ledě: 13:19 (04:51:46)
Hvězdy zápasu:
1. Alexandr Ovečkin (WSH) 1+1
2. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 0+2
3. Jay Beagle (WSH) 1+0
Washington vítězí v prvním konferenčním finále 4:2. Dvě třetiny byl jasně lepší. Před poslední dvacetiminutovkou vyměnila Tampa gólmana. A byla najednou aktivní, její výkon šel nahoru. Ale na jednu solidně odehranou třetinu se zápas vyhrát nedá. Ondřej Palát se v závěru stal druhým českým střelcem večera. Ale v posledních třech minutách bránil hostující celek výborně a prakticky nepustil Tampu do větší šance. Výhra pro hosty je zasloužená. Tenhle duel měl výraznou českou stopu a víceméně všichni tři čeští hokejisté předvedli skvělý výkon.

Podstatnou roli sehrál závěr první třetiny. Kučerov se domníval, že skóroval v pádu. Jenže v hale byla taková atmosféra, že neslyšel hvizd sudího. Ani nevěděl o tom, že je signalizovaná výhoda. Takže v době, kdy se dotkl kotouče pykala Tampa za příliš mnoho hráčů na ledě. Načež hosté vyhráli buly a Ovečkin na přední tyč uzavřel skóre úvodního dějství na 2:0 pro Caps.

59:56

Ještě Hedman nahrál ze středu na pravý kruh Sergačjovovi a ten z první narval puk na přední tyč do levého betonu Holtbyho.

59:50

Zakázané uvolnění Caps na pravé straně.

59:34

Stamkosovi na levém kruhu přeskočil puk hokejku, následně z druhého kruhu netrefil Kučerov kotouč čistě.

59:07

Další nahození domácích, ale hosté brání výborně v posledních okamžicích.

58:36

Dvakrát vyhodil hostující celek kotouč zprava do bezpečí. Ještě k tomu, aby nemohl být pískaný icing.

58:19

Tampa hraje v šesti a bez brankáře!

57:40

Ovečkin neuspěl zleva. Ale hosté jsou ještě v útočné třetině i s Carlsonem a Wilsonem.

57:10

Hedman a Stralman zklidnili hru a Tampa už by chtěla hrát powerplay.

56:50

Palát neměl na levé straně vůbec špatnou pozici, ale neskóroval střelou na zadní tyč.

56:35

Vhazování na polovině hřiště vyhráli hosté.

56:03

Killorn nahazoval po pravé straně a za vlastní brankou vyhrál souboj jeden na jednoho Djoos, takže hraje Connolly ve středním pásmu.

55:37

Po rozehrávce Kempného a Niskanena skončil kotouč za domácí brankou, kde rozehrál McDonagh.

55:17

Wilson útočil po levé straně, ale proti ohrožení domácí branky byl Stralman.

54:45

Beagle, Oshie a Orlov kombinovali na levé straně, ale vše se obešlo bez zákroku domácího brankáře.

54:14

Chyba Caps v rozehrávce, ale Hedman z levého kruhu nevystřelil.

2:4

Branky a nahrávky: 44. Stamkos (Kučerov, Hedman), 54. Palát (T. Johnson, Strålman) – 8. Kempný (Kuzněcov, Carlson), 20. Ovečkin (Kuzněcov, Oshie), 23. Beagle (Connolly, Orlov), 27. Eller (Oshie, Ovečkin)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (41. Domingue) – Hedman, Girardi, McDonagh, Strålman, Coburn, Sergačjov – J. T. Miller, Stamkos (C), Kučerov – Palát (A), B. Point, T. Johnson – Killorn, Cirelli, Gourde – Kunitz, Paquette, Callahan (A).

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Djoos – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Eller, Oshie (A) – Connolly, Stephenson, Burakovsky – Smith-Pelly, Beagle, Chiasson.

Rozhodčí: McCauley, Joannette – MacPherson, Murray

Diváci: 19 092

07:28 WSH 0:1 Kempný (Kuzněcov, Carlson)
17:34 WSH 2 Niskanen, držení
19:53 TBL 2 příliš mnoho hráčů
19:57 WSH 0:2 Ovečkin (Kuzněcov, Oshie)