22.04.2018, 14:30 • Emirates Stadium, London • 35. kolo • Petr Sumbal

Tipsport: 1.51 4.64 6.59 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, díky za pozornost. (16:44:53)

Rohy: 8:6
Ofsajdy: 1:1
Fauly: 11:9
Dnešní utkání sledovalo 59 422 diváků.
Arsenal zválcoval na svém hřišti West Ham 4:1 a připisuje si důležité tři body do tabulky. V prvním poločase nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo nakonec pět gólů, skóre bylo bezbrankové a šancí moc nebylo. Ale ve druhé půli bylo všechno jinak. Vše začalo gólem Nacha Monreala po rohovém kopu z pěkného voleje. Pak ale West Ham dokázal vyrovnat, prosadil se Marko Arnautović. Arsenal ale dál diktoval tempo hry a po zásluze si vystřelil zpět vedení, když se prosadil Aaron Ramsey, který přitom jen centroval, ale míč se štěstím propadl až do sítě. O dvě minuty později už to bylo 3:1, úspěšným střelcem byl tentokrát Alexandre Lacazette. A stejný hráč se ještě trefil za další čtyři minuty později znovu a uzavřel střelecký účet zápasu.

Arsenal díky třem bodům odskočil sedmému Burnley na čtyři body, West Ham je patnáctý a má náskok šesti bodů na sestupové pozice.

90+4

90+3

Pierre-Emerick Aubameyang měl být zakončovatelem další rychlé akce Arsenalu, ale k míči se nakonec nedostal. Vypadá to, že dnes mu bude muset stačit jen jedna asistence.

90+2

Xhaka klidně mohl přidat další braku, ale jeho dělovka minula branku Joa Harta.

90+1

Závěr utkání se velmi líbí fanouškům Arsenalu, kteří vyvolávají jméno trenéra Arsena Wengera, který po sezóně u týmu končí.

90

Nastavovat se budou čtyři minuty.

89

89. Alexandre LACAZETTE - 4:1

89

Arsenal právě vstřelil branku!
Tak je tu ještě jeden hřebíček do rakve West Hamu. Ramsey našel pěknou přihrávkou pod sebe ALEXANDRA LACAZETTEHO a ten z blízka neměl problém překonat Harta. Asistence: Aaron Ramsey.

88

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Calum Chambers.

87

Za tvrdý faul dostává Marko Arnautović žlutou kartu.

86

Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Arthur Masuaku, přichází Andy Carroll.

85

85. Alexandre LACAZETTE - 3:1

85

Vypadá to, že nyní už by mohlo být definitivně rozhodnuto, protože domácí zvyšují na 3:1! Přes Welbecka a Aubameyanga se dostal míč na pravou stranu pokutového území na ALEXANDRA LACAZETTEHO. Ten vypálil a i s pomocí teče Creswella skončil míč za zády Harta. Asistence: Pierre-Emerick Aubameyang.

84

Arsenal se nechce spoléhat jen na obranu a rozhodl se držet míč na polovině West Hamu. Hosté zatím jen stínují hráče s míčem.

83

West Ham má nyní před sebou těžký úkol, podruhé v zápase vyrovnat.

82

82. Aaron RAMSEY - 2:1

4:1

konec (0:0)

Branky: 51. Monreal (Xhaka), 82. Ramsey, 85. A. Lacazette (Aubameyang), 89. A. Lacazette (Ramsey) – 64. Arnautović (Lanzini)

Karty:   41. Xhaka (ARS), 62. Maitland-Niles (ARS), 74. Mustafi (ARS) – 50. Zabaleta (WHU), 87. Arnautović (WHU)

Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 8:4. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:9.

Arsenal FC: Ospina – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Xhaka, Elneny (45. Maitland-Niles) – Iwobi (70. Aubameyang), Ramsey, Welbeck (88. Chambers) – A. Lacazette.
Náhradníci: Macey – Mertesacker, Holding, Chambers, Nelson, Aubameyang, Maitland-Niles.

West Ham United: Hart – Rice, Ogbonna, Cresswell – Zabaleta, Kouyaté, Noble (C), Masuaku (86. Carroll) – E. Fernandes (60. Lanzini), Mário (60. J. Hernández) – Arnautović.
Náhradníci: Adrián – Evra, Lanzini, Cullen, Carroll, Hugill, J. Hernández.

Rozhodčí: Mason – Lennard, Wilkes