Mistrovství světa žen

Švédsko – Francie

22:24

konec (12:11)

15.12.2017, 20:45 • Barclaycard Arena, Hamburk • Semifinále • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 2.48 8.0 1.85 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že Francie porazila Švédsko 24:22 a v neděli si zahraje finále proti Norsku, se loučím a přeji hezký víkend. (22:17:02)
Švédsko – Francie 22:24 (12:11)
Nejvíce branek: Hagmanová 8/2, Robertsová 5, Westbergová 4 – Lacrabereová 5/2, Pineauová 4, Landreová 3. Rozhodčí: García, Marín (oba Španělsko). Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2. Vyloučení: 3:7.
Nesmírně dramatické druhé semifinále končí úspěšně pro Francii! Svěřenkyně trenéra Krumbholze vítězí nad Švédskem 24:22 a v neděli si zahrají finále proti Norsku.

Pěti brankami k úspěchu přispěla Lacrabereová, čtyřmi Pineauová, která většinu zaznamenala v závěrečné čtvrthodině a po třech brankách přidaly Ayglonová, Landreová a Zaadiová.

Švédsku k finálové účasti nestačilo ani osm branek Hagmanové, pět vstřelila Robertsová a čtyři Westbergová.

Konec zápasu. (22:24)

60

Westbergová míjí francouzskou branku a Francouzky zvedají ruce nad hlavy! (22:24)

60

Švédkám pomůže jedině velký házenkářský zázrak, ještě ale domlouvají strategii na závěrečnou půlminutu při oddechovém času. (22:24)

60

Dancetteová skóruje z levého křídla a Francie vede půl minuty o dvě branky! (22:24)

60

Po time-outu bude Francie u míče s jednogólovým náskokem v zádech. (22:23)

60

Oddechový čas pro Francii 41 sekund před koncem. (22:23)

59

Devatenáctiletá Blomstrandová se podle rozhodčích dopouští útočného faulu, bylo to ale velmi sporné. Do konce druhého poločasu chybí 66 sekund. (22:23)

59

Pineauová uspěla ze střední spojky a střílí velmi důležitou branku! (22:23)

59

Útočný faul také Westbergové, poslední dvě minuty zahájí u míče Francie. (22:22)

58

Francouzkám je pískán útočný faul, hra se opět stěhuje před Leynaudovou. (22:22)

57

Blomstrandová se v těžké pozici neprosadila a Francie může jít do vedení. (22:22)

57

Francie přežila oslabení v kritickou chvíli a Švédky už útočí do plných. (22:22)

56

Pineauová se perfektně trefuje nad švédským dvojblokem. (22:22)

56

Gulldénová skóruje podruhé v zápase a Švédsko se ujímá vedení. Navíc hráčky ve žlutém budou ještě minutu hrát v početní převaze. (22:21)

55

Blomstrandová ztroskotala na fantastickém zákroku Leynaudové, Švédky ale zůstávají u míče. (21:21)

22:24

Švédsko: Bundsenová, Idéhnová – Almová, Blomstrandová, Ekenman-Fernisová, Gulldénová, Gustinová, Hagmanová, Jacobsenová, Lagerquistová, Mellegårdová, Robertsová, Sandová, Strömbergová, Toft Hansenová, Westbergová.

Francie: Darleuxová, Leynaudová – Dancetteová, Ayglon Saurinaová, Dembeleová, Flippesová, Edwigeová, Houetteová, Lacrabereová, Landreová, Kanorová, Niakateová, Niomblaová, Nze Minková, Pineauová, Zaadiová.

Rozhodčí: García, Marín (oba Španělsko)