Play-off NHL

Ottawa Senators – Pittsburgh Penguins

5:1

konec (4:0, 1:0, 0:1) Stav série: 2:1

18.05.2017, 02:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Finále V. konference • Jan Prošek

Československá stopa v utkání:
Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl. (04:52:35)
1. Craig Anderson (OTT) 25 zák., 1 gól, 96,2%
2. Bobby Ryan (OTT) 0+2
3. Dion Phaneuf (OTT) 0+0
Domácí hokejisté skvěle sehráli první třetinu, během úvodních třinácti minut vstřelili čtyři branky a bylo takřka po zápase. Ve druhé třetině v závěru Ottawa přidala pátý gól. Ve třetí třetině dokázali hosté kosmeticky upravit skóre. Pittsburgh absolutně selhal v úvodu zápasu a velké manko už nedokázal vyrovnat. Senators vyhrávají první zápas na svém ledě 5:1, v sérii se dostávají do vedení 2:1 a další duel se znovu hraje v Ottawě.

59:50

Už je nic nestane, ještě jeden zablokovaný pokus hostujícího celku.

59:30

Matt Murray má kotouč za svou brankou, nikam se neženou hostující hokejisté.

59:00

Probíhá poslední minuta hry, domácí fanoušci stojí, atmosféra je velmi dobrá.

58:40

Pittsburgh se snaží stabilně usadit v útočném pásmu, zatím ale marně. Domácí celek zodpovědně brání.

58:34

Závěr zápasu dohrávají hostující hokejisté v početní výhodě. Domácím to ale nevadí, fanoušci na tribunách slaví.

58:04

Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mark Stone – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Scott Wilson – 2 min., hrubost).

57:54

O osobní souboje není zájem, sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje.

57:18

Necelé tři minuty nás dělí od konce zápasu, Ottawa kontroluje dění na hrací ploše. Hosté se marně snaží něco vymyslet. Domácí mají více ze hry.

56:45

Clarke MacArthur vedl další akci svého týmu, o kotouč ho ale ve středním pásmu připravil obránce Ian Cole.

56:30

V poklidném tempu se zápas dohrává. Domácí hokejisté díky výborné první třetině vedou a míří za výhrou v tomto zápase.

55:56

Kyle Turris se probojoval do obrovské střelecké pozice, přebruslil obránce, ale jeho pokus končí jen na tyčce. Hosté měli nyní štěstí.

55:21

Zack Smith a Mark Streit do sebe narazili u mantinelu, oba jsou poněkud otřesení, ale budou pokračovat ve hře.

54:57

Kotouč končí mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

54:40

Hosté v plném počtu. Sledujeme hru pět na pět a lehce přes pět minut zbývá do konce třetí třetiny.

54:17

Derick Brassard dostal velmi dobrou přihrávku, ale jeho rána bez přípravy končí mimo branku. Nechybělo mnoho tomuto pokusu.

54:02

Olli Määttä zablokoval ránu Chrise Widemana.

53:50

Ottawa se ale nemůže probojovat do výraznější střelecké pozice, hosté zodpovědně brání.

53:20

Domácí mají k dispozici další přesilovou hru. Snaží se být s kotoučem co nejdál od vlastní branky. Naopak hosté se musí bránit tlaku Senators.

52:40

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jake Guentzel – 2 min., sekání).

52:19

Domácí akci vedl Chris Wideman, ale nezakončil podle svých představ.

51:48

Nyní se domácí obránce Cody Ceci probojovao do střelecké pozice, ale jeho pokus kryje hostující gólman. S ránou neměl Matt Murray problém.

51:37

Cody Ceci zablokoval střelecký pokus Phila Kessela. Výborný defenzivní práce.

51:06

Dostali jsme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí hokejisté sice inkasovali jednu branku, ale stále výrazně vedou.

50:48

Chad Ruhwedel a jeho marné snažení o vstřelení branky. Tento hráč už má na svém kontě mnoho střel dneska, ale stále bez výsledku.

50:25

Matt Murray kryje střelecký pokus od modré čáry. Pálil Zack Smith. Následovat bude komerční přestávka.

49:52

1:6, tak vypadá statistika střel na branku v této třetině, aktivnější jsou hosté, ale zatím stále výrazně ztrácí.

49:35

Carter Rowney se střetl s Derickem Brassardem. Hodně nepříjemné pro oba, neboť o sobě nevěděli. Vypadá to, že budou oba v pořádku a budou pokračovat ve hře.

49:18

Olli Määttä se probojoval k dobré střele. Jeho pokus od modré čáry nebyl vůbec špatný, ale domácí brankář viděl kotouč, a tak neměl problém zasáhnout.

49:00

Kotouč vypadl z hrací plochy, rozhodčí tak přerušují hru. Následovat bude komerční přestávka. Sidney Crosby snížil na 1:5.

48:18

Aktivně hrající Conor Sheary se opět probojoval do střelecké pozice, ale tentokrát nedokázal brankáře soupeře prostřelit.

47:58

Mark Streit ani Conor Sheary nedokázali své šance proměnit. Domácí celek se dnes může spolehnout na svého brankáře. Craig Anderson podává dobrý výkon.

47:30

Momentálně se ani jeden celek nemůže stabilněji probojovat do střeleckých pozic.

46:34

Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nevylučuje, více ze hry mají domácí, kteří jsou také střelecky aktivnější. Hosté doplácí na nepovedený úvod první třetiny.

46:07

46:07 Sidney CROSBY - 5:1

46:07

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Domácí brankář čisté konto v tomto zápase neudrží, to už je nyní jasné. Kessel vystřelil v přesilovce a SIDNEY CROSBY si šikovně vybruslil před brankáře a kotouč tečoval mezi betony brankáře. Asistence: Phil Kessel a Mark Streit.

45:30

Hosté se nemohou stabilněji usadit v útočném pásmu, domácí se zatím dobře brání.

45:12

Jako první se v početní výhodě dostal do střelecké pozice Jevgenij Malkin, kteérmu ovšem rána vůbec nesedla. Kotouč končí mimo branku.

44:52

Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mike Hoffman – 2 min., podražení).

44:38

Osobních soubojů začíná přibývat, diváci se rozhodně nenudí. Domácí hokejisté vedou o pět branek a míří za výhrou v tomto zápase.

44:00

Carl Hagelin to zkoušel při vlastním oslabení, ale jeho zakončení nemělo nárok na úspěch. Kotouč končí mimo branku.

43:23

Jean-Gabriel Pageau se až nyní dostal do útočného pásma. Jeho tvrdou ránu zastavil brankář Matt Murray. Následně se hosté zmocnili kotouče a vyhodili ho.

43:03

Tentokrát mají přesilovou hru domácí, stabilněji se ale nemohou probojovat do útočného pásma.

42:24

Mark Stone našel zcela volného spoluhráče. Erik Karlsson nedokázal kotouč přesněji trefit. Zajímavá akce tak končí nepřesností.

42:19

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Matt Cullen – 2 min., sekání).

42:02

Vyloučení hráči se vrací do hry, sledujeme klidnější pasáž hry.

42:00

41:32

Znovu domácí hokejisté posílají kotouč přes všechny čáry. Penguins se přesilovka nedaří podle představ.

40:52

Jeden z domácích obránců dokázal rychle kotouč vyhodit z obranného pásma. Ottawa může vystřídat.

40:20

Hned z kraje třetí třetiny mají hosté k dispozici přesilovou hru. Dostali se do útočného pásma, kde kombinují.

40:01

Ottawa vylepšila svůj klubový rekord "tři nejrychleji vstřelené góly v play-off". Dnes to zvládla za dvě minuty a osmadvacet sekund. Předchozí rekord byl byl přesné čtyři minuty.
Ve druhé třetině jsme viděli jednu jedinou branku, dokázali se v samotném závěru prosadit domácí. Po rychlé akci zakončoval do odkryté branky Kyle Turris. Pittsburgh Penguins prvních třináct minut zápasu prováhal, čtyřikrát inkasoval a nyní se už ztráta jen těžko dohání.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

40:00

Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Zack Smith – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Dion Phaneuf – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., hrubost).

39:59

Mark Stone v poslední sekundě hry vystřelil, ale brankář Matt Murray byl pozorný.

39:29

Zack Smith vyhrál vhazování nad soupeřem. Díky tomu se mohou domácí dostat ze svého obranného pásma.

39:29

Jevgenij Malkin vystřelil ze své oblíbené pozice, jeho pokus vytečoval mimo hrací plochu Zack Smith. Buly před brankou domácích.

39:00

Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry ve druhé třetině druhého zápasu série, která je zatím vyrovnaná.

38:18

38:18 Kyle TURRIS - 5:0

38:18

Ottawa právě vstřelila branku!
V pohodě hrající domácí hokejisté přidávají další branku. Po rychlé akci se k puku dostal Hofmann a KYLE TURRIS. Druhý jmenovaný se před brankou natáhl pro kotouč, udělal kličku brankáři a celkem pohodlně skóroval. Asistence: Mike Hoffman a Fredrik Claesson.

38:08

Chad Ruhwedel dnes branku prostě nedá. Znovu se dostal do zakončení, ale i tentokrát minul.

37:30

Do šance se probojovala Ottawa, ale nikdo z domácích hokejistů nedokázal přesněji zakončit.

37:00

Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině. Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí přečkali oslabení a nyní se hraje ve středním pásmu.

36:42

Olli Määttä vypálil, jeho pokus zablokoval Jean-Gabriel Pageau, který se položil do jeho rány.

36:39

Přesilová hra Penguins končí, domácí Dion Phaneuf se vrací do hry. Pokračuje se pět na pět.

36:16

Mark Streit ani Sidney Crosby nedokázali vystřelit přesně. Hosté se k zakončení dostávají, ale mají velké problémy s přesností.

35:30

Ottawa se dokázala osvobodit, byl to obránce Cody Ceci, kdo poslal kotouč přes všechny čáry, Senators tak mohou vystřídat.

35:04

Kotouč končí mimo hrací plochu, vhazovat se bude před brankou domácího celku, který se nyní musí bránit tlaku soupeře v přesilové hře.

34:57

Mark Streit výborně vystřelil, jeho pokus vyrazil brankář, následně se kotouč dostal do míst, kde byl Jake Guentzel. Ten ránou z první trefil tyčku!

34:39

Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Dion Phaneuf – 2 min., nedovolené bránění).

34:10

Hosté mají ponechanou výhodu, bude se vylučovat domácí hráč.

Během prvních dvanácti a půl minuty zápasu vyslali domácí hokejisté na branku soupeře devět střel a hned čtyři skončili za brankovou čárou.

34:06

Trevor Daley se jako obránce odhodlal ke střele. Jeho ránu příklepem kryje brankář domácího celku. Hra je přerušena.

33:18

Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není. Hosté propásli první třetinu a čtyřbrankvé manko se bude dohánět jen velmi těžko.

32:51

Domácí hokejisté se probojovali do útočného pásma, kde kombinují. Brankář Matt Murray mnoho práce momentálně nemá, hodně mu pomáhají obránci.

32:18

Craig Anderson musel po dlouhé době zasahovat, poradil si se střelou Phila Kessela. Následovat bude komerční přestávka.

31:53

Přesilovka končí, domácí ji nedokázali proměnit a nepřipsali si ani výraznější šanci.

31:06

Hostující celek vyhazuje kotouč, Nick Bonino jej dobruslil, ale proti soupeřům ne prosadit nedokázal. Navíc měl hodně dlouhé střídání, a tak mizí mezi vrátky a nechává prostor pro odpočinutého spoluhráče.

30:35

Senators vyhráli buly v útočném pásmu, následně o něj ale přišli, neboť si špatně přihráli zpoza branky na útočnou modrou.

30:29

Kyle Turris se po rychlé kombinaci dostal do zakončení. Jeho rána ze střední vzdálenosti končí mimo. Domácí hráč to myslel dobře, ale provedl to příliš ukvapeně.

30:01

Další přesilovou hru mají k dispozici domácí hokejisté, to už se dostáváme do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase.

29:57

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Chad Ruhwedel – 2 min., sekání).

29:26

Erik Karlsson dobře vystřelil, jeho pokus byl možná ještě tečovaný, ale ani tak nemusel brankář soupeře zasahovat.

29:10

Hosté v plném počtu. Senátoři svou první přesilovou hru využít nedokázali, naopak Penguins početní nevýhodu zvládli a navíc si vypracoval slušnou šanci Carter Rowney.

29:02

Osm vteřin z přesilové hry zbývá, od modré čáry vypálil tvrdě Bobby Ryan, jeho pokus mířil do prostoru, kde byl pozorný brankář.

28:47

Střelou zápěstím to v závěru přesilové hry zkoušel Zack Smith, ale brankáře soupeře překonat nedokázal. Matt Murray, který vystřídal Fleuryho, podává soustředěný výkon.

28:10

Polovinu oslabení už hostující celek zvládl, druhá minuta ho čeká. Před brankou Alexandre Burrows inkasoval tvrdý souboj s Colem, a tak těžko odchází na střídačku. Domácí hráč by měl být v pořádku.

28:02

Mark Stone z mezikruží vypálil tvrdě, jeho pokus raději kryje brankář Matt Murray. Vhazovat se tak bude před jeho brankou. Úvodní přesilová hra tohoto zápasu není zatím bohatá na šance.

27:30

Nick Bonino vyhrál buly nad soupeřem, ale směr hry se rychle otáčí. Hosté se tak musí bránit přesilové hře domácích.

27:29

Carter Rowney se při vlastním oslabení dostal do střelecké pozice, domácí hráči propadli v útočném pásmu a jen díky pohotovému zákroku brankáře platí vedení 4:0.

27:10

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Trevor Daley – 2 min., držení protihráče).

26:45

Hra je přerušena, píská se ofsajd. Následovat bude komerční přestávka. Střelecky je aktuálně zápas vyrovnaný, oba týmy vystřelily na branku 14 pokusů. Rozdíl je jen v úspěšnosti.

26:12

Pittsburgh zlepšil svou hru, další jeho akci zakončoval Conor Sheary. Ottawa ale stále vede o čtyři branky, i když je nyní horším týmem.

25:53

A nyní se už Crosby v plné polní zapojil do akce svého celku, dostal se do střelecké pozice, ale branku minul.

25:23

Sidney Crosby se zpět na střídačce svého týmu, vypadá to, že po kolizi se spoluhráčem měl poškozenou nějakou část výstroje.

25:11

Akce hostů pokračovala a Jevgenij Malkin tvrdou střelou zápěstím zakončoval pobyt svého celku v útočném pásmu. Domácí brankář pozorný.

24:21

Matt Cullen v předbrankovém prostoru velmi dobře tečoval střelecký pokus spoluhráče, ale brankáře překonat nedokázal.

23:50

Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před domácí brankou. Sidney Crosby odešel ze střídačky do kabiny. Může jít o nutnost upravit výstroj.

23:30

Další zákrok má na svém kontě brankář Senators. Jake Guentzel se probojoval ke střele z ostrého úhlu, ale kotouč si cestu za brankovou čáru nenašel.

23:09

Marc Methot zkoušel zasunout kotouč za bližší tyčku, ale brankáře překonat nedokázal. Matt Murray kryje jeho akci. Gólman Penguins velmi dobře přečetl hru a byl připravený.

22:47

Pittsburgh si vypracoval zajímavou příležitost, ale rána Phila Kessela byla velmi nepřesná a uspěchaná.

22:31

Hostující celek se nyní dostal do postavení mimo hru, a tak se bude vhazovat v neutrálním pásmu.

22:20

Osobních soubojů začíná přibývat, sledujeme hru ve středním pásmu. Střelecké pokusy nyní k vidění nejsou.

20:44

Na druhé straně Dion Phaneuf zastavil střelecký pokus zkušeného Crosbyho. Ani tento kotouč na brankáře neprošel.

20:33

Zack Smith vypálil, jeho pokus zablokoval obránce Olli Määttä. Ten se nebojí jít do střely a pomoci svému brankáři.

20:27

Jako první musel ve druhé třetině zasahovat hostující brankář, Matt Murray byl pozorný, a tak Mark Stone neuspěl střelou zápěstím.

20:01

Domácí hokejisté dokázali dvakrát skórovat během čtyřiadvaceti vteřin. Právě tento moment by mohl být klíčovým pro další vývoj série.

Úvodní zápas série přinesl tři góly, druhý duel jen jednu a dnes jsme viděli hned čtyři branky v první třetině. Na góly zatím nejbohatší zápas letošního finále Východní konference.
Po první třetině vedou domácí hokejisté o čtyři branky. Hned v první minutě se dokázal prosaditl Mike Hoffman. V jedenácté minutě přidal druhou branku svého týmu Marc Methot. Ve třinácté minutě se Senators dokázali prosadit hned dvakrát. Nejprve pálil přesně útočník Derick Brassard, a pak jeho kolega Zack Smith. Po čtvrtém inkasovaném gólu odešel z branky Marc-Andre Fleury. Nahradil ho Matt Murray. Pittsburgh dokázal sice zastavit góly soupeře, ale na vylepšení vlastního výkonu to příliš velký vliv nemělo.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:56

Už se nic nestane.

19:48

V samotném závěru prvního dějství se do zakončení dostal Fredrik Claesson. Tento obránce ale branku trefit nedokázal. Domácím fanouškům to příliš nevadí.

19:16

Vhazovat se bude před brankou Senators, domácí brankář tak musí být pozorný. Hosté sice buly vyhráli, ale připravili se o útočné pásmo.

19:00

Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry v první části hry.

18:50

V poklidném tempu se dohrává úvodní třetina, více ze hry mají domácí, kteří jsou střelecky aktivnější.

18:03

Alexandre Burrows se položil do střely soupeře, Craig Anderson díky dobré práci hráče před sebou zasahovat nemusel.

17:54

A právě Carter Rowney se dostal po nepřehledné situaci před domácí brankou do střelecké pozice. Jeho nahození na branku však nemělo potřebný důraz.

17:00

Dion Phaneuf a Carter Rowney se střetli ve středním pásmu. Ze souboje vyšel jako vítěz, k velké radosti publika, domácí hokejista.

16:48

Derick Brassard vyhrál buly nad Jevgenijem Malkinem. K puku se pak ale dostali na malý moment hosté. Ti si střeleckou pozici vypracovat nedokázali.

16:47

Na druhé straně získal kotouč Ron Hainsey, ani jeho zakončení nebylo podle představ. Craig Anderson celkem snadno zakročil, a tak přerušil tři minuty před koncem úvodního dějství hru.

16:27

Pátou branku Ottawy mohl přidat Erik Karlsson, ale jeho pokus nebyl přesná. Prostor vymezený třemi tyčemi vůbec nedokázal trefit. Matt Murray tak zasahovat nemusel.

15:53

Clarke MacArthur se zkoušel probojovat do rychlého brejku, ale přihrávka na něj postrádala přesnost. Zajímavě řešená akce domácími hokejisty.

15:14

Zach Smith a Carter Rowney se střetli ve středu hrací plochu. Vypadá to, že budou oba v pořádku. Na domácím hráči je vidět, že je poněkud otřesený po nárazu.

15:01

Dostáváme se do finální fáze první třetiny, Senators jednoznačně dominují. Hosté se musí bránit a vůbec se jim nedaří dostat se do tempa.

14:05

Viktor Stålberg se probojoval do zakončení. Ránu zápěstím kryje brankář Matt Murray, následuje komerční přestávka. Tu hosté potřebují velmi nutně.

13:45

Po dlouhé době se hostující celek dostal do střelecké pozice, Carter Rowney střelou zápěstím nedokázal prostřelit domácího brankáře.

13:09

Pittsburghu se jen těžko vzpamatovává z rychle inkasovaných branek, domácím v tomto zápase od první minuty vychází naprosto všechno.

12:52

Hostují celek se nyní absolutně sesypal, kouč Pittsburghu Penguins se rozhodl pro změnu brankáře. Odchází Marc-Andre Fleury a na jeho místo jde Matt Murray.

12:52

12:52 Zack SMITH - 4:0

12:52

Dominance domácích pokračuje. Bleskově po třetím zásahu přidávají čtvrtý. Tentokrát rozebrali domácí obranu soupeře a svou první branku v play-off dává do této doby nepříliš aktivní ZACK SMITH. Puk získal ve středním pásmu, obkroužil branku a kotouč dokázal zasunout za tyčku. Asistence: Marc Methot a Erik Karlsson.

12:28

12:28 Derick BRASSARD - 3:0

12:28

Domácí hokejisté navyšují své vedení. Po rychlé akci se dokázal prosadit přesnou střelou po výborné MacArthurově přihrávce DERICK BRASSARD. Počkal si u tyčky, dostal přihrávku a dokázal prostřelit brankáře soupeře. Brassard mnoho snadnějších branek v kariéře nevstřelil. Asistence: Clarke MacArthur a Bobby Ryan.

12:00

Osm minut zbývá do konce první třetiny, Penguins marně hledají recept na zadní řady Senators.

11:10

Domácí hráči pokračují v aktivní hře, hosté se musí bránit tlaku soupeře. Ottawa hraje zodpovědně, vychází z dobré obranné hry a nedává Penguins mnoho prostoru pro vytvoření kombinace.

10:32

10:32 Marc METHOT - 2:0

10:32

Senators zlepšili pohyb a projevuje se na to vstřelené brance. Domácí hokejisté se rychle dostali do útočného pásma, bleskovou kombinací přehráli defenzivu soupeře a zakončující MARC METHOT měl už snadnou práci. As Marc-Andre Fleury se snažil, ale kotouč zastavit v cestě za brankovou čáru nedokázal. istence: Bobby Ryan a Derick Brassard.

09:44

Domácí akce vedl Mark Stone, rychlou střelou nedokázal brankáře překonat.

09:11

Nick Bonino měl na malý moment před sebou odkrytou část branky, ale jeho zakončení postrádalo přesnost. Myšlenka dobrá, provedení o poznání horší.

08:45

Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek si nedokáže vypracovat výraznější příležitosti. Hlasitěji se ozývají domácí fanoušci.

08:21

Do zajímavé střelecké pozice se probojoval hostující Jake Guentzel. Ránu příklepem dokázal bez větších problémů zastavit domácí gólman.

07:53

Na druhé straně se k radosti domácího publika probojoval do zakončení Mike Hoffman. Marc-Andre Fleury byl připravený a jeho ránu kryje. K dorážkám se už domácí hokejisté nedostali.

07:21

Střelou zápěstím to z nepříliš výrazné šance zkoušel Phil Kessel, kterému se v této sérii daří. Tentokrát jeho pokus dokázal brankář Craig Anderson zastavit.

06:50

Domácí vyhráli vhazování, nahodili kotouč od modré čáry za branku, a pak šli střídat. Následně čerstvé síly na hrací plochu posílají také hosté.

Střelecky jsou zatím aktivnější hosté, vedou v tomto ohledu 5:4, ale více ze hry a jednobrankový náskok mají Senators.

06:47

Další střelecký pokus domácích. Tom Pyatt příklepem vystřelil, brankář Matt Murray byl pozorný a nenechal se překonat. Následovat bude komerční přestávka.

05:41

Zack Smith ránou zápěstím nedokázal překonat brankáře soupeře, ale zaměstnal ho.

05:22

Sidney Crosby zkoušel vybojovat puk, ale to se mu nepodařilo, a tak hrají domácí hokejisté, kteří o kotouč přišli ve středním pásmu.

05:06

Domácí hokejisté hrají opatrně, snaží se hrát takticky. Zbytečně neriskují, drží své vedení a nedávají soupeři mnoho prostoru pro nějakou aktivní hru.

04:47

Další práce pro domácího brankáře, Craig Anderson si dokázal poradit se zakončením Phila Kessela.

04:33

Hostující celek se snaží co nejrychleji vyrovnat, ale nemůže se probojovat do vyložené střelecké pozice.

04:16

Craig Anderson na druhé straně také zastavil střelecký pokus Trevora Daleye. Hostující hrál zakončoval zápěstím do středu brány.

04:08

Chris Wideman si jako obránce sjel do střelecké pozice, ránu od modré čáry kryje zkušený gólman.

03:21

Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou hostů. Domácím vyšel vstup do zápase velmi dobře, hned v první minutě se dostali do vedení.

03:01

Jevgenij Malkin vypálil bez přípravy, ale jeho pokus nebyl přesný. Gólman Ottawy zasahovat nemusel.

02:30

Craig Anderson drží puk po další střele Pittsburghu, vhazovat se tak bude před brankou domácích. Senátoři vybojovali kotouč, ale ke střele se dostali hosté. Chris Kunitz minul ránou z první.

01:54

Ian Cole dostal dobrou přihrávku na modrou čáru, jeho rána bez přípravy byla snadnou prací pro brankáře domácích.

00:48

00:48 Mike HOFFMAN - 1:0

00:48

K velké radosti domácích fanoušků jde Ottawa do vedení. Po rychlé akci Senators se kotouč dostal za branku, tam jej vybojoval MIKE HOFFMAN. Následně puk nahazoval na brankáře, kterému propadl mezi tělem a tyčkou za brankovou čáru. Domácí díky šťastné brance vedou. Asistence: Kyle Turris a Alexandre Burrows.

00:27

Mark Stone dostal kotouč do útočného pásma, následně musel hostující brankář zasahovat. Marc-Andre Fleury kryje kotouč, buly před jeho brankou.

00:01

Zápas začne o něco později.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson, Phaneuf, Ceci, Claesson, Ch. Wideman – M. McCormick, Turris, Hoffman – B. Ryan, Pageau, Mark Stone – Stålberg, Brassard, Burrows – Wingels, Z. Smith, Pyatt.

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (M. Murray) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, Daley, Cole, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Sheary – Kunitz, Malkin, Kessel – Hagelin, Bonino, S. Wilson – Kühnhackl, Cullen, Rowney..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Jedná se o sérii, ve které padá málo branek. V úvodním zápase vyhrála Ottawa 2:1. V tom druhém diváci na gól čekali až do 54. minuty, kdy o výhře rozhodl Kessel.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. Série mezi Ottawou Senators a Pittsburghem Penguins pokračuje dalším zápasem. Nyní se série za stavu 1:1 stěhuje do Kanady.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

5:1

Branky a nahrávky: 1. Hoffman (Turris, Burrows), 11. Methot (B. Ryan, Brassard), 13. Brassard (MacArthur, B. Ryan), 13. Z. Smith (Methot, E. Karlsson), 39. Turris (Hoffman, Claesson) – 47. Crosby (Kessel, Streit)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson, Phaneuf, Ceci, Claesson, Ch. Wideman – Turris, Hoffman, B. Ryan – Pageau, Mark Stone, Stålberg – Brassard, Burrows, Z. Smith – Pyatt, MacArthur, Dzingel.

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (13. M. Murray) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, Daley, Cole, Ruhwedel, Streit – Guentzel, Crosby, Sheary – Kunitz, Malkin, Kessel – Hagelin, Bonino, S. Wilson – Cullen, Rowney.

Rozhodčí: Hebert, O'Rourke – Amell, Murray

Diváci: 18 615

00:48 OTT 1:0 Hoffman (Turris, Burrows)
10:32 OTT 2:0 Methot (B. Ryan, Brassard)
12:28 OTT 3:0 Brassard (MacArthur, B. Ryan)
12:52 OTT 4:0 Z. Smith (Methot, E. Karlsson)