Baráž o extraligu

HC Dynamo Pardubice – HC Dukla Jihlava

4:2

konec (2:1, 0:0, 2:1)

23.04.2017, 16:00 • Tipsport arena • 12. kolo • Marek Votke (@MaraVotke), Jakub Cimburek

Tipsport: 1.19 7.7 9.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je tu konec zápasu! Poslední dvě minuty již oba tábory tleskaly svým týmům, neboť Dynamo Pardubice se po vítězství 4:2 připojuje k Dukle Jihlava a právě tyto dva týmy uvidíme v příštím ročníku Tipsport extraligy. Karlovým Varům fotbalová výhra 1:0 nad Českými Budějovicemi nestačila a extraligu opouští. Z dnešního utkání a také po celé sezoně 2016/17 se loučí Jakub Cimburek a Marek Votke. Napočtenou v příští sezoně! (18:18:27)

59:24

Šidlík napřáhl od modré čáry, mantinel za Růžičkou zaduněl.

59:12

Kapitán Dukly Dobrovolný to zkoušel příklepem od modré čáry, ale střela mu nesedla.

58:34

Oba týmy svádí souboj o kotouč v rohu za Brožovou klecí.

58:04

Byly ohlášeny poslední dvě minuty letošní sezony. Pardubická Tipsport arena je na nohou. Vhazuje se před Růžičkou.

57:36

Zakázané uvolnění Dukly.

56:12

Stadionem začínají obíhat mexické vlny. Dukla se však stále ještě žene do útoku a nic není hotové.

54:30

Sýkora vyhrál buly přesně na Tomáše Rolinka, jehož střelu bez přípravy Brož vyrazil.

54:25

Dlouho se bojovalo o kotouč mezi střídačkami, ale rozhodčí nechal hru pokračovat a Dynamo nakonec Jihlavu přetlačilo. K volnému puku se dostal Schaus a okamžitě vyrazil na Brože, se svým příklepem ale vůbec neuspěl.

53:23

Zakázané uvolnění Dynama.

52:45

Domácí se při přechodu do útočného pásma vystavili ofsajdu.

51:33

Rozjetý Zeman dostal ideální přihrávku do jízdy a hladce se dostal přes pardubickou obranu! Zbývající jedinou překážku, Martina Růžičku, se mu již ale překonat nepodařilo.

50:35

Trončinský napřáhl ještě za modrou čárou a teč vlastního hráče jistě vyděsila Jana Brože! Puk nakonec skončil mimo.

49:33

49:01

David Tomášek teď při přechodu do útočného pásma perfektně uvolnil Rastislava Špirka! Pardubický štírek se rozhodl ke střele a kotouč skončil jen těsně nad brankou!

47:33

Teď dostává možnost využít přesilovku zase Dynamo. Tomáš Jiránek dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

47:16

Domácí fanoušci již sice pějí oslavné chorály, ale Dukla pořádně zatápí v útočném pásmu. Danišovský vyslal z mezikruží střelu, kterou Růžička vůbec neviděl a puk se od něj odrazil pouze před odkrytou klec! Naštěstí pro Dynamo se nikdo ze soupeřových hráčů nedostal včas.

4:2

Branky a nahrávky: 2. M. Bárta (Ovčačík, Tomášek), 4. Beran (Tomášek, Čáslava), 41. Rolinek (P. Sýkora), 44. Ovčačík (P. Sýkora, Čáslava) – 6. Březina (Zeman), 46. J. Skořepa (Anděl, Půža)

HC Dynamo Pardubice: Martin Růžička (J. Hübl) – Schaus, Ščotka, Trončinský, Chaloupka, Ovčačík, Čáslava, Zajíc – P. Sýkora, Nahodil, Rolinek – J. Sýkora, Špirko, P. Hubáček – M. Bárta, Tomášek, Beran – Starý, T. Kaut, Panna.

HC Dukla Jihlava: Brož (M. Svoboda) – Šidlík, Dundáček, Půža, Kajínek, Kaláb, Dobrovolný, Szathmáry – Jiránek, J. Skořepa, Anděl – Březina, F. Seman, Zeman – Důras, Jícha, Diviš – Čermák, Danišovský.

Rozhodčí: Hradil, Svoboda – Gebauer, Lederer

Diváci: 10 194

01:57 PCE 1:0 M. Bárta (Ovčačík, Tomášek)
03:53 PCE 2:0 Beran (Tomášek, Čáslava)
05:03 JIH 2:1 Březina (Zeman)
06:51 JIH 2 Kaláb, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo