Úspěšnost brankářů: 92,31% – 96%
Využití přesilovek: 0/2 – 0/1
Bodyčeky: 8 – 10
Vyhraná buly 21 – 31
Zápas to byl velice pohledný a hlavně vyrovnaný, ale vítěz může být jenom jeden a pro dnešek to platí o Philadelphii Flyers, která si z Xcel Energy Center odváží důležitou výhru 3:1. Pojďme ovšem od začátku. První třetině nám nabídla dvě branky. Hned ve třetí minutě se prosadil Zach Parise, který prodloužil vlastní bodou sérii, která se táhne od zápasu s Winnipegem. Ovšem to nebylo všechno, necelé dvě minuty před první závěrečnou sirénou se prosadil Sean Couturier, který srovnal stav utkání. Hosté doslova vlítli do druhé třetiny a odměnou jim byl vedoucí gól z hokejky Matta Reada. Konečně se dostáváme do poslední třetiny, kde o konečném výsledku rozhodnul Jakub Voráček, střelou do prázdné branky.
I třetí třetina byla velice vyrovnaná a opět v ní padnul pouze jediný gól a to do branky domácích. Šťastným střelcem byl český snajpr ve službách Philadelphie, Jakub Voráček. Minnesota měla v závěru větší tlak, ale jak je známa jedna věta. Nedáš, dostaneš.

Počet střel ve třetí třetině:
Minnesota Wild – 4
Philadelphia Flyers – 9

59:55

Zdá se, že se v tomto zápase už nic nedostane. Puk je u hostů, kteří s přehledem kombinují ve vlastním pásmu, domácí jako by rezignovali.

59:25

Devan Dubnyk opět míří na střídačku. Tohle je ovšem tah ze zoufalosti.

59:16

59:16 Jakub VORÁČEK - 1:3

59:16

Philadelphia právě vstřelila branku!
V některých případech se říká, že risk je zisk. V tomto případě to neplatí. Domácí nedokázali využit mohutný tlak před hostující brankou a proto udeřili hosté. Jmenovitě JAKUB VORÁČEK, který poslal puk do prázdné branky. Asistence: Wayne Simmonds.

58:31

Devan Dubnyk je odvolán na střídačku, Minnesota hraje v šesti lidech!

58:18

Schenn se snažil vymyslet zajímavou přihrávku na volného spoluhráče, ale puk k němu nepřijel.

58:01

Ohlášeny poslední dvě minuty řádné hrací doby, Dubnyk je stále v domácí brance.

57:25

Útok Flyers skončil ve středním pásmu, hosté musí hodit zpátečku a opět musí bránit tento výsledek.

56:49

Wild drží útočné pásmo, ale má problémy s napadáním hostů, kteří se zuby nehty drží svého vedení v tomto zápase.

56:25

Domácí odstřelují branku Flyers jako na střelnici, ale všechny kotouče míří mimo branku.

56:01

Domácí trenér by měl pomalu zvažovat hru bez brankáře. Zatím pokyn k opuštění branky nepřichází.

1:3

Branky a nahrávky: 3. Parise (E. Staal, Olofsson) – 18. Couturier (B. Schenn, Weise), 21. Read, 60. Voráček (Simmonds)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Brodin, Olofsson – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Coyle, E. Staal, Parise (A) – Pominville, Hanzal, Niederreiter – Schroeder, Haula, Stewart.

Philadelphia Flyers: S. Mason (Neuvirth) – Provorov, MacDonald, Gudas, Manning, Gostisbehere, N. Schultz – Simmonds (A), Giroux (C), Weal – Voráček, Filppula, Konecny – Read, Couturier, B. Schenn – Weise, Bellemare, VandeVelde (A).

Rozhodčí: Brad Watson (#23), Chris Lee (#28) – Greg Devorski (#54), Brian Mach (#78)

Diváci: 19 004

02:07 MNS 1:0 Parise (E. Staal, Olofsson)
17:59 PHI 1:1 Couturier (B. Schenn, Weise)
20:21 PHI 1:2 Read
31:32 PHI 2 Gudas, držení protihráče
43:56 MNS 2 Suter, nedovolené bránění
44:56 PHI 2 Filppula, hákování
59:16 PHI 1:3 Voráček (Simmonds)