Slovensko – Česko

2:3

konec (1:1, 0:1, 1:1)

03.12.2016, 10:30 • Jakub Kocourek (@kubikocourek) sk

V druhom zo série troch prípravných duelov medzi Slovenskom a Českou republikou sme sledovali vyrovnaný hokejbal, po ktorom sa napokon z tesného víťazstva 3:2 tešili českí reprezentanti. O ich triumfe rozhodol gólom z presilovej hry v posledných sekundách zápasu Lukáš Vlasák. Pre túto chvíľu je to odo mňa všetko, dnes sa vám však z Gajar prihlásim ešte raz, keď nás čaká tretí prípravný duel týchto dvoch súperov v priebehu dvoch dní. Pôvodne sa malo hrať od 15:30, po vzájomnej dohode oboch mužstiev sa však zápas odohrá už o hodinu skôr, teda 14:30. Dovtedy sa majte pekne! (12:20:34)

44:52

V závere duelu si ešte Slováci dokázali vypracovať príležitosť na vyrovnanie, Jan Šimara však svoje mužstvo opäť podržal.

44:36

Česko dalo gól!
Tak to je obrovská škoda! Český tím opäť vytvoril pred našim bránkoviskom obrovský zmätok, v ktorom sa dokázal najlepšie zorientovať LUKÁŠ VLASÁK, ktorý tak strháva vedenie na stranu Českej republiky.

44:19

Takmer okamžite po vhadzovaní pálil od modrej čiary Jan Pospíšil, trafil však len ochrannú sieť.

44:12

Hlavný tréner Česka vycítil šancu rozhodnúť duel v riadnom hracom čase a reaguje oddychovým časom.

44:12

Slovenskú defenzívu čakajú v záverečných sekundách riadnej hracej doby ešte krušné chvíle. Na trestnú lavicu odchádza za podrazenie Radovan Dejneka.

43:13

Tak toto je škoda. Šimon Pisarčík s Lukášom Pijákom sa kombináciou dostali až do útočného pásma, no finálna fáza im nevyšla, a tak z toho príležitosť pre náš tím nie je.

42:53

V závere vylúčení dvojice Lux-Piják nás síce českí reprezentanti dokázali zavrieť v obrannom pásme, no slovenská defenzíva vytlačila hru k mantinelom, kde rozhodcovia stratili loptičku z dohľadu.

41:48

Oba tímy preukazujú veľkú vôľu vyhrať a súperovi nedarujú ani centimeter ihriska. V závere tretej tretiny sledujeme skutočne veľmi vysoké tempo zápasu.

40:53

Opäť uvidíme hru so štyrmi hráčmi na oboch stranách. Z českého tímu sa hákovaním previnil brankár Jan Šimara, za ktorého dve minúty odsedí Ondřej Lux a Lukáš Piják si tak isto bude musieť oddýchnuť, keď sa previnil sekaním.

40:20

Ďalšia obrovská príležitosť Slovenska! Šimon Pisarčík sa skvelým spôsobom uvoľnil na ľavom krídle, peknou bekhendovou prihrávkou našiel úplne voľného Lukáša Pijáka, Jan Šimara však vytiahol zákrok z ríše snov, keď ležiac vyškrabal lapačkou loptičku doslova z bránkovej čiary!

39:22

Skvelú prácu odviedol v útočnom pásme Radovan Zelenka. Ten svojou agresívnou hrou pri mantineli niekoľkokrát získal loptičku a následne ju česká defenzíva musela poslať cez všetky čiary.

38:49

Slováci naďalej držia Čechov "zamknutých" v ich defenzívnej tretine, no hra sa odohráva len pri mantineloch. V tejto chvíli je čas opäť zastavený, bude sa vhadzovať pred Šimarom.

37:25

Obrovská príležitosť Slovenska na strelenie vedúceho gólu po krásnej prihrávke spoza brány sa v ideálnej pozícii pred Šimarom ocitol Lukáš Piják, avšak Jan Šimara vytiahol fantastický zákrok!

36:03

Radovan Dejneka bol na vrchole kruhu v ideálnej streleckej pozícii, no rozhodol sa ešte hľadať jedného zo svojich spoluhráčov, a tak z toho ohrozenie pre českú bránku nebolo.

35:12

Slováci ale v tejto chvíli prehrali vhadzovanie v útočnom pásme a Boris Oravec musí loptičku zaviezť späť pred Jana Šimaru.

34:51

Slováci budú mať príležitosť strhnúť vedenie na svoju stranu. Na trestnú lavicu si totiž na dve minúty za podrazenie odchádza oddýchnuť Petr Švanda.

34:40

Opäť sa musel vyznamenať slovenský gólman, keď sa pred jeho bránkovisko spoza brány natlačil Martin Kohout. Letko si svoju ľavú žŕdku postrážil.

2:3

Branky a nahrávky: 1. Pisarčík (Oravec), 32. Oravec (Dejneka) – 11. Barnošák (Soukup), 30. Bílý (Průcha), 45. Vlasák (Barnošák, Pospíšil)

Slovensko: Letko (Mišovec) – Salajka, Zluky, Bujdák (C), Vidlár, Kromka, Dejneka, Blahút, Zelenka, Šandor, Škultéty, Behúl, Wagner, Tomka, Oravec, Teplický, Pisarčík, Cíbik, Božík, Piják, Maděra, Válek, Rampáček

Česko: Šimara (Stárek) – Pospíšil, Slanec, Kosina, Šícha, Filip, Pliml (C), Jiřík, Švanda, Hrubý, Bílý, Vlasák, Průcha, Schnaubelt, Špaček, Kohout, Barnošák, Soukup, Březina, Kaluža, Krištof, Lux, Halbrštát

Rozhodčí: Roman Jančík, Marián Valachovič

0:51 SVK 1:0 Pisarčík (Oravec)
1:35 SVK 2 Piják
2:44 CZE 2 Průcha
3:39 CZE 2 Slanec
7:17 CZE 2 Kohout