27.09.2016, 01:40 • Bell Centre, Montreal • Michal Belšán (@belly11mb)

Ode mě to pro dnešek bude všechno, děkuji za pozornost a přeji hezké ráno! (04:18:00)
Česká stopa v utkání
Vojtěch Mozík (NJD) 0+1, 1 střela, čas na ledě 19:32
Střely: 41:27 (16:7, 11:6, 14:14)
A je hotovo! Ďáblové zvládli i svůj druhý dnešní přátelský zápas. Po domácí výhře nad Flyers v souběžně hraném utkání porazili také Canadiens na jejich vlastním ledě 3:2!

Skóre zápasu otevíral německý útočník Markus Eisenschmid, hostující celek ale ve 12. minutě vyrovnal v přesilové hře, kdy Mozíkovu ránu dorazil do branky Adam Henrique.

Ten se následně prosadil i v další početní výhodě ve 31. minutě. Důležitou branku Ďáblů zaznamenal v průběhu 55. minuty Michael McLeod, který navyšoval na 3:1. Domácí sice snížili zásluhou Zacha Redmonda, na více už se ale nezmohli.

Devils tak vyhráli nad Montrealem 3:2!

59:54

Tak teď byli domácí velice blízko vyrovnání! Na levé tyči byl nedůsledně pokrytý Brendan Gallagher, jehož v této obrovské šanci ale dokázal vychytat betonem Mackenzie Blackwood.

59:16

Na pravém křídle se ke tvrdé střele odhodlal Alex Galchenyuk, bránící Vernon Fiddler ji však hokejkou přizvedl do ochranné sítě.

58:56

Vojtěch Mozík se pokusil trefit prázdnou branku z obranného pásma, těsně ji ale minul. Je z toho tedy zakázané uvolnění.
Dnešní utkání sleduje 21 288 diváků.

58:50

Hra může pokračovat, po oddechovém času, který si vyžádal domácí tým, se vhazuje před jejich útočným pásmem.

58:50

Devante Smith-Pelly (NJD) inkasuje desetiminutový osobní trest za nesportovní chování, okamžitě tak zamířil rovnou do kabiny.

58:50

Do útočného pásma se po přihrávce od Petryho snažil projít Daniel Carr, ale Montrealští se dopustili ofsajdu.

58:31

Charlie Lindgren zůstává na střídačce, domácí to zkusí se šesti hráči v poli!

58:31

Ofsajd Ďáblů, vhazovat by se dokonce mělo v jejich obranném pásmu.

58:16

Lindgren nyní lapil dobrou bombu hostí od modré čáry a okamžitě rozehrál, aby jeho celek mohl zamířit do akce.

57:57

Taylor Hall vyrazil do protiútoku, Canadiens pochopitelně měli lehce otevřenou obranu. Přes zadáky už se ale nedostal k zakončení.

56:58

56:58 Zach REDMOND - 2:3

56:58

Montreal právě vstřelil branku!
Domácí dramatizují zápas snížením na jednobrankový rozdíl! Po dobrém tahu na branku (a posléze i za ni) v podání Svena Andrighetta se ke střele dostal ZACH REDMOND, který se po spálených šancích konečně dokázal prosadit. Canadiens tak upravují na 2:3! Asistence: Sven Andrighetto a David Desharnais.

56:38

Charlie Lindgren byl kvůli napadání soupeře donucen podržet puk v lapačce. To rozhodně není potěšující pro domácí celek.

2:3

Branky a nahrávky: 5. Eisenschmid (Audette, Ščerbak), 57. Redmond (Andrighetto, Desharnais) – 12. Henrique (Mozík, Auvitu), 31. Henrique (Bastian, Auvitu), 55. McLeod (MacWilliam, Blandisi)

Montreal Canadiens: Condon (od 31. Lindgren) – Petry, Barberio, Alexandrov, Redmond, Hanley, Juulsen – Lehkonen, Galchenyuk, Gallagher – Carr, Desharnais, Andrighetto – Ščerbak, Audette, Eisenschmid – Terry, De La Rose, Farnham.

New Jersey Devils: Wedgewood (od 41. Blackwood) – Moore, Mozík, Merrill, Santini, Auvitu, MacWilliam – Hall, Henrique, Smith-Pelly – Speers, McLeod, Blandisi – Bastian, Fiddler, Quenneville – Pietila, Sexton, Thomson.

Rozhodčí: Joannette, Pollock – Driscoll, Cormier.

Diváci: 21 288

04:48 MTL 1:0 Eisenschmid (Audette, Ščerbak)
10:59 MTL 2 De La Rose, držení hole
11:19 NJD 1:1 Henrique (Mozík, Auvitu)
14:00 NJD 2 Merrill, krosček