Pohár Billie Jean Kingové (krytý tvrdý povrch)

2:0 6:3, 6:4

konec Rumunsko – Česká rep. 1:1

06.02.2016, 15:10 • Sala Polivalenta, Kluž-Napoca • Tomáš Kubečka

Tipsport: 3.9 1.26 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše! První kolo Fed Cupu pokračuje dalšími dvouhrami v neděli. Rozhodně si tyto přenosy nenechte ujít. Pěkný zbytek dne! (17:11:57)
Je dobojováno! Petra Kvitová překvapivě prohrála s Monicou Niculescuovou ve dvou setech! Rumunka vstoupila do zápasu fantastickým způsobem, vytvořila si náskok, který už nepustila a první sadu získala zaslouženě 6:3! Ve druhém setu sváděly obě tenistky fantastickou bitvu. Kvitová hned v úvodu druhého setu prolomila soupeřce servis, avšak ihned přišla o ten svůj. Poté si obě hráčky dlouho hájily podání. Až v koncovce druhého setu ztratila Kvitová koncentraci a darovala Niculescuové svůj servis! Rumunka dnes zvolila skvělou taktiku, hrála do bekhendu Petry Kvitové, na což česká tenistka po celou dobu utkání nenašla odpověď. Po setech 6:3 a 6:4 tedy Monica Niculescuová získává pro Rumunsko první bod a vyrovnává stav duelu s Českou Republikou na 1:1!

Konec zápasu

Petra Kvitová trefila síť a Monica Niculescuová proměnila první mečbol! Rumunsko vyrovnává stav série na 1:1.

6:4

Je konec! Monica Niculescuová využívá hned první mečbol, Petra Kvitová to své soupeřce opět řádně ulehčila a po takřka dvou hodinách prohrává po setech 3:6 a 4:6!

40-15

Pozor! Kvitová měla na raketě snadný forhend, ale Rumunka jej včas doběhla, zahrála Kvitové do bekhendu a Petra opět kazí! Dva mečboly pro Niculescuovou!

30-15

Další chyba české tenistky z bekhendu! Petra ještě zkusila požádat o pomoc techniku, ale míč byl opravdu příliš dlouhý.

15-15

Petra Kvitová musela hrát těžký bekhend. Niculescuová jí zahrála od sítě opravdu skvěle a Kvitová opět minula dvorec.

0-15

Petra Kvitová si připravila servisem útok a Rumunka lobovala z hodně těžké pozice. Její lob dopadl za čáru.

5:4

Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.

5:4

Následuje přestávka a výměna stran.

5:4

Monica Niculescuová hraje Kvitové pravidelně do bekhendu. Kvitová bekhend znovu poslala příliš daleko za základní čáru a pouští Rumunku do vedení 5:4! Kvitová bude podávat na setrvání v utkání!

40-30

Fantastický úder Kvitové! Světová devítka vytáhla nejlepší forhend v utkání přesně na čáru. Rumunka sice protestovala, ale jestřábí oko přisoudili fiftýn Kvitové.