konec (0:1, 0:2, 0:4)

20.04.2014, 17:30 • Kisapuisto • Daniel Poláček

Tipsport: 25.0 18.0 1.01 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ze stadionu v Lappeenratě vše. Hezký zbytek večera. (19:47:08)
Byl to hodně nevyrovnaný zápas. Spojené státy byly jasně lepší, svého soupeře nakonec přestřílely 59:8. Dánové však do zápasu nešli s tím, že nemají o co hrát. Docela dlouho jasnému favoritovi vzdorovali. Jenže jim postupně docházely síly. Dokládá to třetí třetina, kterou Američané vyhráli 4:0.
Hráči obou zemí si podávají ruce a míří do šatny.
Takřka prázdným stadionem zní americká hymna.
Na straně USA je to Jared Fiegl.
Nejlepším hráčem Dánska v utkání vyhlášen bek Krogsgaard.

60:00

59:55

Třetí třetina končí – jak jinak – v obranné třetině Dánů.

59:50

Korsgaard se málem dostal do úniku, jenže byl moc pomalý.

59:08

Spojené státy špatně rozehrávají, je z toho zakázané uvolnění. Seldrup si může na chvíli oddechnout.

58:44

V závěru ještě rozhodčí vylučují Jensena, který nestíhal (ostatně jako všichni jeho spoluhráči) a fauloval v obranné třetině.

57:45

True se snažil vyslal na Minneyho třetí dánskou střelu v závěrečném dějství. Nepovedlo se mu to, postarala se o to dobře blokující americká obrana.

57:25

Connor rychle obkroužil bránu a zakončil. Seldrup kryje.

56:41

Američané za rozhodnutého stavu občas popouštějí uzdu své kreativitě a zkoušejí různé kličky.

56:05

Dánsko už hraje v pěti.

55:55

Dánové se poprvé osvobozují.

55:35

Fiegl v bezprostřední blízkosti brány těsně míjí levou tyčku.

55:04

Seldrup neví, kam dřív skočit. Snad každých pět sekund na něj míří nějaká střela.

54:44

Hezká střela Collinse od modré čáry.

0:7

Branky a nahrávky: 11. Milano (Eichel), 32. Fiegl (Wegwerth), 37. Eichel (Milano, Glover), 43. Glover (Belpedio, Milano), 46. Hitchcock (Matthews), 53. Eichel (Fortunato, Dougherty), 54. Connor (Hitchcock, Hanifin)

Dánsko U18: Seldrup (Petersen) – Krogsgaard, Holmberg, Jensen, Mieritz, Knudsen, Roennest, Weichel – Nielsen, Jensen, Olsen – Grandal, Korsgaard, True – Eskildsen, Hoeg, Klussmann – Rasmussen, Ruders. Trenér: Martin Struzinski.

USA U18: Minney (Nedeljkovic) – Dougherty, Fortunato, Glover, Belpedio, Collins, Hanifin, MacLeod – Eichel, Tuch, Milano – Bjork, Stevens, Hitchcock – Gersich, Matthews, Connor – Wegwerth, Pavelek, Fiegl. Trenér: Danton Cole.

Rozhodčí: Kaukokari (FIN), Wehrli (SUI) – Lhotský (CZE), Jamaguči (JPN)