Play-off NHL

Florida Panthers – Carolina Hurricanes

4:3

konec (2:1, 1:1, 1:1) Stav série: 4:0

25.05.2023, 02:00 • FLA Live Arena, Sunrise • Finále V. konference • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.53 3.92 2.56 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je dobojováno! Čtvrtý zápas finále Východní konference přinesl napínavý hokej až do posledních okamžiků a po uplynutí hrací doby se může Florida začít radovat. Ve třetí třetině jsme ale sledovali zejména velký nápor hostů a snahu o srovnání, jenže výrazná střelecké převaha přicházela dlouho vniveč. Z gólu se Carolina radovala až v 57. minutě, kdy se zblízka trefil Jesper Fast. Vše směřoval do prodloužení, jenže v poslední minutě sudí vyloučili hostujícího J. Staala a pouhých pět sekund před koncem skóroval Matthew Tkachuk. Hostům nepomohla ani trenérská výzva s přezkoumáním videa, zda nedošlo k nedovolenému ataku gólmana Andersena a gól na poslední chvíli tak znamenal, že FLORIDA PANTHERS dnes vyhrála 4:3, celkově na zápasy 4:0 a postupuje do finále Stanley Cupu!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobré ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:20:56)

59:55

59:55 Hostům nevyšla ani challenge ohledně případného nedovoleného bránění brankáři

59:55

59:55 Matthew TKACHUK - 4:3

59:55

Florida právě vstřelila branku!
Neskutečné, domácí to zvládli a patrně si zajišťují postup do finále. V přesilové hře dokázali soupeře zatlačit před brankoviště, Reinhart trefil tyčku, poté vyjel MATTHEW TKACHUK zpoza branky a zblízka se trefil do horní části branky. Hosté ještě reklamovali nedovolené bránění brankáři, jenže po rychlé kontrole u videa rozhodčí gól definitivně uznali – 4:3! Asistence: Aleksander Barkov, Sam Reinhart.

59:23

Od modré čáry nahazoval Montour, puk prolétl těsně vedle branky.

59:03

No a pozor, je tu přesilovka pro Floridu, rozhodčí posílá na trestnou lavici Jordana Staala s dvouminutovým trestem za podrážení.

58:33

Verhaeghe nepřešel okolo pravého mantinelu, zastavil jej Stastny.

57:49

57:49 Reinhartova individuální akce

57:49

Pěknou individuální akci předvedl domácí Reinhart, po kličkované ale vystřelil vedle Andersenovy branky.

57:27

A hosté pokračují v tlaku. Cítí, že by tento zápas šel vyhrát už v základní hrací době.

56:38

56:38 Jesper FAST - 3:3

4:3

Branky a nahrávky: 1. Duclair (Barkov, Verhaeghe), 11. Tkachuk (Ekblad, Forsling), 30. Lomberg (White, E. Staal), 60. Tkachuk (Barkov, Reinhart) – 14. Stastny (Skjei, Martinook), 23. Teräväinen (Skjei, Kotkaniemi), 57. Fast (Martinook, Chatfield)

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tkachuk (A), Bennett, Cousins – Reinhart, Lundell, Luostarinen – White, E. Staal, Lomberg.
Trenér: Paul Maurice

Carolina Hurricanes: Andersen (Raanta) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Gostisbehere – Jarvis, S. Aho II, Noesen – Teräväinen, Kotkaniemi, Drury – Nečas, J. Staal (C), MacEachern – Fast, Stastny, Martinook (A).
Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: McCauley, O'Rourke – Murray, Cherrey

Diváci: 20 065

00:41 FLA 1:0 Duclair (Barkov, Verhaeghe)
01:27 FLA 2 Tkachuk, sekání