HHK Velké Meziříčí – HC WIKOV Hronov

5:2

konec (0:0, 2:2, 3:0) Stav série: 2:1

25.03.2023, 17:30 • Martin Augustin (@ogy_16)

Obrovská radost na straně Velkého Meziříčí, jehož hráči zvládli rozhodující třetí duel série o udržení ve 2. lize a zajistili si účast ve třetí nejvyšší soutěži i pro příští sezónu. Hronov naopak putuje do Krajské ligy.

Dlouho vyrovnaný duel rozhodla až třetí třetina, do které se nastupovalo za stavu 2:2. V ní to nakonec bylo vlastně o jednom gólu, který zařídil v 54. minutě David Křenek. Závěr pak už hosté nezvládli. Poté, co Marcel Juráň dojel puk dříve než vyjíždějící brankář Tichý a poslal ho do sítě, neudrželi emoce a šli do oslabení, čímž v podstatě definitivně ztratili šanci na obrat. Skóre zápasu pak ještě v poslední minutě zpečetil Jiří Doležal.

Konečný stav série – 2:1 (19:54:38)

59:11

59:11 Jiří DOLEŽAL - 5:2

59:11

Velké Meziříčí vstřelilo branku!
Ještě jeden gól v síti Hronova! Hosté se snažili poslat puk po mantinelu ze svého obranného pásma. Jejich úmysl však vystihl David Křenek, který ještě nahrál před branku JIŘÍMU DOLEŽALOVI a ten svou šanci proměnil. Asistence: David Křenek.

58:56

Hosté v plném počtu. Už ale nemají čas.

57:00

Hosté pokračují v oslabení a to už je pro jejich naděje asi smrtící rána.

56:55

Vyloučení v týmu HC WIKOV Hronov:
Jakub Exner – 2 min., hrubost.

56:55

Domácí gól rozpoutal velké emoce na straně Hronova! Hosté jsou přesvědčeni, že gólové akci předcházel nedovolený zákrok na Filipa Štrombacha u mantinelu. Hned trojice hráčů protestuje u rozhodčích a zřejmě budou padat i tresty!

56:55

56:55 Marcel JURÁŇ - 4:2

56:55

Je dost možná hotovo! O puk se bojovalo u pravého mantinelu v útočném pásmu Hronova. Domácí tuto přetlačovanou nakonec vyhráli a vyhodili kotouč obloučkem. Za hracím předmětem pospíchal vyjíždějící brankář Tichý, ale také MARCEL JURÁŇ, který ho dostihl dříve než maskovaný muž Hronova a poslal ho do opuštěné klece – 4:2. Asistence: Tomáš Střecha a Pavel Ambrož.

56:13

Hra byla přerušena pro přihrávku rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

55:40

Hosté už musejí vrhnout síly především do útoku. S jejich atakem si ale poradil dobře chytající Juda.

55:03

Tadeáš Hrnčíř měl dobrou šanci navýšit stav. Prodral se až před branku, bekhendovou střelou však minul!

53:59

53:59 David KŘENEK - 3:2

53:59

Velká radost domácích! Hráči Velkého Meziříčí dokázali dlouhým pobytem v útočném pásmu utavit bránící pětici soupeře, která nemohla střídat. Toho nakonec využil DAVID KŘENEK, který z mezikruží prostřelil Tichého. Domácí tak šest minut před koncem vedou – 3:2. Bez asistence.

52:10

Tento přístup by se jim mohl vytknout. Po souboji mimo hru zůstal u mantinelu ležet jeden z domácích hráčů. Sudí se pak radili, ale nikdo z nich zřejmě zákrok neviděl a tak se nebude vylučovat.

51:27

Rozhodčí na obou stranách pouštějí hraniční zákroky. Zřejmě už nechtějí do utkání příliš zasahovat.

49:48

Jan Pavelka se dostal k puku na pravé straně útočného pásma. Křížnou střelu vyrazil vyrážečkou Juda.

5:2

Branky a nahrávky: 22. Juraň (Trnka, Křenek), 34. Slabý (Juráň), 54. Křenek, 57. Juráň (T. Střecha, Ambrož), 60. Doležal (Křenek) – 25. Hovsepjan (Subbotin, Amirov), 25. Poppel (Achmeťanov)

HHK Velké Meziříčí: Juda (Slavíček) – Bouchal, L. Střecha, Slabý, Vlašín (A), Ambrož (C), Tomšík, Trnka – Strnad, Švejda, Kuba, F. Střecha, Hrnčíř, T. Střecha, Vedral, Juráň, Doležal, Křenek (A), Burian.
Trenér: Štěpán Oberreiter

HC WIKOV Hronov: Tichý (Gazizov) – Exner (C), Salnikov, Křivohlávek, Pavelka, Amirov, Veselý – Przybyla, Štrombach, Achmeťanov, Poppel (A), Kubeček, Hovsepjan (A), Subbotin, Bačkovský.
Trenér: Vladislav Vondřejc

Rozhodčí: Maršálek, Mejzlík – Viskot, Augusta

03:42 HRO 2 Subbotin, sekání
06:31 VEL TS Tomšík, sekání
12:17 HRO 2 Křivohlávek, držení