24.03.2023, 00:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Jiří Polášek (@Pol45Jiri)

Tipsport: 2.67 4.24 2.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 35 – 29 | Přesilová hra: 2/5 – 1/5 | Trestné minuty: 10 – 18

Mads Sögaard (OTT) – 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1 %, odchytal 60:00
Brian Elliott (TBL) – 28 zákroků, 6 OG, úspěšnost 82,4 %, odchytal 59:43

Erik Černák (TBL) 0+0, 0 účast, 3 střely na branku, 0 TM, čas na ledě 18:11

1. Alex DeBrincat (OTT) 2+1
2. Brady Tkachuk (OTT) 2+0
3. Erik Brännström (OTT) 1+1 (02:46:54)
Duel je u konce. Třetí třetina sice pro Tampu začala dobře, když Blesky snížily na 2:3, jenže pak přišel totální kolaps. Po snížení to trvalo jen 35 sekund, než Ottawa znovu navýšila. Do konce třetiny ještě přidala tři branky, a to v průběhu jedné a půl minuty. Nakonec tak vítězí 7:2.

59:45

Ani Eyssimontova rána gólem neskončí. Opět zasáhl domácí brankář.

59:22

V posledních dvou minutkách Tampa totálně přehrává Ottawu, jako by se ještě chtěl ukázat. Skóre ale mluví jasně.

59:03

Tampu nyní v dalším postupu zastavil ofsajd.

58:44

Cirelli sahal po přihrávce u levé tyčky. Kdyby kotouč zachytil, tak by mohl ještě ohrozit gólmana, ale nestalo se tak.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty zápasu.

57:15

Victor Hedman si fotbalově zpracoval kotouč, který následně zblízky vyslal na gólmana. Ten si ale jednoduše poradil.

56:38

Zápas se už jasně dohrává. Tampa krouží s pukem pomalu a moc se do pásma soupeře nehrne.

54:39

54:39 Austin WATSON - 7:2

54:39

Ottawa právě vstřelila branku!
Tak toto už zavání absolutním debaklem. AUSTIN WATSON se dostal ke kotouči na mezikruží a poslal ho bekhendem mimo dosah Elliotta. Senators si připsali tři góly z posledních čtyř střel. Asistence: Patrick Brown.

53:35

53:35 Brady TKACHUK - 6:2

53:35

Hosté to ještě zkusili s odkrytou svatyní, ale to jim také nevyšlo. Vše trestal BRADY TKACHUK., který poté, co Szützle vybojoval akci a následně dokázal přesně přihrát, poslal kotouč do volné branky hostů. Asistence: Tim Stützle.

53:11

53:11 Brady TKACHUK - 5:2

53:11

Zápas spěje jednoznačně k vítěznému konci ze strany Ottawy. BRADY TKACHUK totiž nyní po parádní přesilovkové souhře Senators zametl kotouč do volné části branky a i přestože se mu střela příliš nepovedla, skončila úspěchem. Asistence: Alex DeBrincat a Thomas Chabot.