Play-off Extraligy dorostu

HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec

5:3

konec (1:3, 3:0, 1:0) Stav série: 2:1

21.03.2023, 18:00 • Sportovní hala Fortuna, Praha-Holešovice • Čtvrtfinále • Jakub Špaček

Všem děkuji za pozornost a s přáním hezkého večera se loučím... (20:04:56)
Třetí čtvrtfinále mezi Spartou a Libercem je minulostí. Ve třetí třetině měli pevně pod kontrolou kotouč hosté, ale z držení puku nic nevytěžili. Naopak v závěru je potopila další chyba v rozehrávce a již zítra budou muset Severočeši odvracet konec sezóny, zatímco sparťané po skvělém obratu mohou slavit postup do semifinále.

57:23

Sparta právě vstřelila branku!
Další individuální chyba na liberecké straně, kterou využil DANIEL JAKAB samostatným únikem na gólmana, jenž překonal. Asistence: Matei Bolocan.

54:03

Domácí brankář si pohlídal nevyzpytatelné nahození z pravé strany kluziště.

53:32

53:31

Zakázané uvolnění Sparty.

52:15

Skvělý zákrok domácího brankáře proti osamocenému Rozsívalovi.

51:20

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
R. Žemlička – 2 min., nedovolené bránění.

49:58

Daniel Novotný nepotrestal nepřesnou rozehrávku hostů, neboť pálil pouze do severočeského beka.

48:09

Srážka libereckého útočníka s domácím gólmanem a hra se přesouvá do středního pásma.

47:25

Jan Janský přestřelil libereckou klec.

45:41

Obrovská šance Prokůpka, který minul branku z nejtěsnější blízkosti.

40:01

40 minut hry je minulostí. Do druhé periody měli Sparťané skvělý start, neboť díky gólům Richarda Žemličky a Františka Netušila srovnali skóre na 3:3. Dvacetiminutovka byla velmi plynulá, hra byla vyrovnaná a teprve 3 minuty před koncem o velký obrat se postaral domácí František Netušil.

5:3

Branky a nahrávky: 9. Hrubý, 21. Žemlička (Hlinka, Netušil), 22. Janský (Cichoň), 38. Netušil, 58. Jakab (Bolocan) – 1. Macháček (Rozsíval, Špilka), 2. Průšek (Špilka, Rozsíval), 10. Pekař (Špilka, Průšek)

HC Sparta Praha: Kogler (Tvrzník) – Janský, Hašek, Cichoň, Marton (A) – Topol, Bolocan, Hrubý, Poláček (C), Hlinka, Jakab, Netušil, Žemlička (A), Novotný, Marek
Trenér: František Ptáček

Bílí Tygři Liberec: Macourek (Pech) – Macháček (C), Průšek (A), Král, Jarabko, Pilíšek, Ehrenberger, Seidl – Rozsíval, Špilka (A), Pekař, Šťástka, Prokůpek, Bajer, Kratochvíl, Kučera, Barna, Hrouda
Trenér: Milan Plodek

Rozhodčí: Valda, Kosnar – Štofa, Beneš

00:33 LIB 0:1 Macháček (Rozsíval, Špilka)
00:55 SPA 2 Hašek, podrážení
1:17 LIB 0:2 Průšek (Špilka, Rozsíval)