0:2

konec (0:2, 0:0, 0:0)

18.03.2023, 12:30 • Gascontrol aréna, Havířov • Josef Nudera (@JosefNudera)

Z Havířova je to vše, děkujeme za celou dobu, co jste s námi letos sledovali Ligu dorostu a budeme se na Vás těšit i v další sezoně. Z Havířova to ale není letos ještě všechno, junioři budou bojovat o udržení Ligy juniorů a muži budou hrát proti Vyškovu čtvrtfinále 2. ligy. Mějte, pokud možno, pohodovou sobotu. (14:48:29)
Havířov sestupuje do Regionální ligy dorostu, hosté budou hájit soutěž v baráži.
Je u konce nejen páté utkání série, ale také celá série. Náchod dokázal své rychlé získané vedení z úvodních minut utkání udržet až do konce zápasu. Hosty podržel brankář Beránek, který za svá záda nepustil jediný puk.

59:52

Zakázané uvolnění Náchodu. Už je ale jasné, jak zápas skončí... Havířov padá do Regionální ligy dorostu.

59:21

Do branky se vrací Žbánek, vhazuje se po jeho pravici.

59:21

Nyní v další akci jeden z Náchodských přestřelil prázdnou branku.

59:13

Hosté jen o malý kousek minuli prázdnou branku Havířova.

59:06

Bielesz hledal spoluhráče na zadní tyči, ale puk prošel mimo jeho dosah!

58:00

Jarolím dostal dlouhou přihrávku na modré, ale hosté poctivě brání, není kudy projít.

57:24

Střela Jurčeka byla sražena mimo branku. AZ dále tlačí.

56:27

56:01

Bortolimu utekl o kousek puk do středního pásma a je z toho ofsajd. Z přesilovky domácích zbývá už jen 26 sekund.

55:22

Burgert dostal přihrávku na střelu zprvní, ale ta skončila jen na Beránkovi!

54:39

Havířov kombinuje...

54:27

A tlak Havířova bude ještě větší, nyní mají domácí šanci hrát přesilovou hru. Dokáže se Havířov ještě zvednout a dá důležitou kontaktní branku?

54:27

Oddechový čas pro tým AZ Havířov.

54:27

Vyloučení v týmu HC Náchod:
Krögler – 2 min., sevření puku rukou.

53:27

Hosté už nic netvoří a jen se brání, dostávají puky mimo pásmo...

52:43

Nejprve Bortoli nastřelil puk na Beránka, který dokázal puk vyrazit. Následně neudržel Bortoli útočnou třetinu, puk byl asi o kousek venku.

52:16

Šenkyřík nastřelil puk na Beránka, který ho raději podržel v lapačce.

51:30

Kósa vyzkoušel střelu na zadní tyčku, ale Beránek puk vyrazil do rohu.

50:56

Další icing hostů. Prakticky po celou třetinu se hraje pouze v jejich obranném pásmu. Dokáže Havířov snížit?

50:00

Po odrazu puku od čárového se dostal puk k Jarolímovi, který ale nezakončil přesně, Beránek opět akci ustál!

49:20

Dorážka Ščerby u levé tyčky málem skončila v brance, ale jeden z hostů dokázal dát do jeho pokusu hůl a puk usměrnit mimo.

48:58

Hosté se brání zuby nehty. Ale zatím se jim do daří. Hra se po zakázaném uvolnění vrací před Beránka.

47:26

Po dlouhé době vystřelili hosté, ale pouze ze středního pásma, kdy nastřelil puk na Žbánka Bohuněk.

46:45

Po střele Bortoliho končí puk opět pouze ve výstroji Beránka.

46:36

Icing hostů, kteří momentálně neví, co s Havířovem, který je drží delší dobu v pásmu. Náchod má ale zatím štěstí, že se domácí nedostávají do větších šancí.

45:46

Havířov se i dále snaží být aktivní, ale chybí větší šance.

44:56

Další vhazování před Beránkem.

44:39

Střela Jurčka z velkého úhlu končí na Beránkovi. Havířov ale nyní hosty jasně přehrával v pásmu.

44:07

Střela Konesze z mezikruží skončila mimo branku. O chvíli později se hra vrací po icingu před Beránka.

42:07

Zakázané uvolnění hostů vrací hru před Beránka.

41:52

Hosté se nemohli dostat z pásma a po dlouhé době se jim to podařilo.

41:00

Střela Barnošáka šla pouze nad branku. Havířov je úvodu třetiny opět aktivnější.

40:06

Bielesz si ihned po vhazování dokázal nabruslit až do šance, ale neuspěl.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:12.
Statistiky po druhé třetině:

Vyloučení – 4:2
Využití – 0:1
V oslabení – 0:0
Tak druhá třetina nám nenabídla žádnou branku a hosté si tak dále drží dvoubrankové vedení z úvodu utkání. Havířov měl sice více šancí, ale zatím se nikomu nepodařilo překonat brankáře Beránka, který zatím všechny většinou vidí. Navíc z něho nic nevypadává.

Třetí třetina tak bude velmi zajímavá. Havířov už nemá kam couvnout a dá se čekat jeho velká aktivita směrem dopředu.

40:00

39:30

Dominik Bielesz to vyzkoušel střelou na bližší tyčku, ale brankář Beránek dokázal puk vytěsnit nad branku.

39:22

V rohu obranného pásma Náchodu leží jeden z hostujících hráčů... Už ale odjíždí na střídačku.

38:47

Šenkyřík vyzkoušel nastřelit puk od modré na Beránka, ale ten puk viděl a schoval do lapačky.

38:22

Havířov několikrát udržel pásmo, hosté měli potíže, ale ani tak se Havířovu nepodařilo překonat brankáře Beránka.

37:13

Nahození Burgerta od modré čáry sice ještě chtěl tečovat spoluhráč, ale puk skončil pouze na Beránkovi.

36:53

36:30

Dobrá střela Burgerta, ale pouze do výstroje Beránka. Domácí se sice drželi v pásmu, ale zatím tomu něco chybí.

34:57

Hosté vyhráli buly a ihned vyhodili.

34:53

Bubeníček – 2 min., krosček.

33:51

Zakázané uvolnění domácích, ale ti jsou alespoň v plném počtu. Hosté nyní prostřídali a poslali na led čerstvé síly.

33:39

33:16

Havířov sice nevyhrál buly, ale i tak se dostal k puku a vyhodil.

33:10

Po střele Flašky se ještě pokoušel hosté dorážet, ale puk ze Žbánka nevypadl.

32:53

Hosté drží Havířov v pásmu.

32:37

Beleš vložil hokejku do křižné přihrávky a dostal puk do ochranné sítě. Akce hostů tak skončila.

32:09

Havířov dokázal vybojovat puk a vyhodit až k Beránkovi. Toto oslabení je velmi důležité pro domácí.

31:39

Vyloučení v týmu AZ Havířov:
Krpec – 2 min., podrážení.

31:19

Hostující brankář si nerozuměl se spoluhráčem a okamžitě tam byli dva hráči Havířova. Musel tak udržet puk pod lapačkou.

30:37

Nahozený puk na Beránka končí v jeho výstroji. Havířov má ale vhazování v útočném pásmu.

29:53

Obrovská šance Bielesze před Beránkem, ale jeho pokus dokázal hostující brankáře vyrazit!

29:06

Pasáž bez větších šancí...

28:08

Velmi aktivní Jarolím, který dvakrát vybojoval puk, pak ho dokázal nahrát na střelu, ale ta skončila jen nad brankou.

27:22

Havířov měl nyní problémy s rozehrávkou a celou situaci řeší až zakázané uvolnění.

26:31

Několik náznaků šancí Havířova, hra nakonec přerušena na druhé straně po zákroku Žbánka.

25:17

Lacinovi projel puk po obrovské chybě v rozehrávce hostů, jinak by stál sám před brankářem v mezikruží!

24:58

Beránek už podruhé rozehrál puk podél mantinelu, napodruhé už dokázal Havířov puk zachytit, ale opět končí akce pukem ve výstroji náchodského brankáře.

23:52

Nastřelení Bohuňka skončilo v lapačce Žbánka, který raději přerušil hru.

23:19

Vojtěch Jurček se dostal ke střele od modré čáry, ale jeho pokus skončil opět někde ve výstroji Beránka, ze kterého dnes nevypadávají puk a nelze tak dorážet.

22:50

Po střele Vokolka skončil puk v lapačce Žbánka, ten nechtěl vhazování u své branky a tak stihl i rozehrát.

21:50

Po nastřelení Bohuňka ze středního pásma musel Žbánek zasáhnout. To byla poměrně nepříjemná střela.

21:00

Po střele Szarowského skončil puk ve výstroji Beránka. Havířov má ale nyní více šancí.

20:49

Bielesz se mohl dostat do šance ale Beránek před ním puk rozehrál mimo jeho dosah. To bylo odvážné řešení hostujícího brankáře, které vyšlo.

20:20

Havířov nahodil puk a jde vidět větší aktivita domácích.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:24.
Statistiky po první třetině:

Vyloučení – 3:1
Máme za sebou první třetinu tohoto důležitého a rozhodujícího utkání. Možná trochu překvapivě vedou hosté 0:2. Ti se totiž dokázali prosadit hned první střelou z hole Matyáše Kröglera. Na tuto branku z 1. minuty dokázali hosté navíc navázat využitou přesilovkou ve 2. minutě, kdy se z levého kruhu prosadil Filip Frolík.

Utkání se pak vyrovnalo a Havířov měl několik šancí na snížení, ale zatím na Beránka nenašel cestu. Uvidíme, co nabídne druhá třetina, tento zápas ještě rozhodně má co nabídnout.

20:00

19:27

Ščerba zkusil vystřelit na Beránka od mantinelu, ale ten jeho pokus vyrazil.

18:18

Bohuněk chtěl projít mezi dvěma obránci Havířova, ale neměl šanci.

17:20

Žbánek se dokázal natáhnout proti zakončení Frolíka!

17:14

Puk byl sice tečovaný, ale podle čárových rozhodčích se jedná o zakázané uvolnění. Vhazuje se před Žbánkem.

16:27

Bohuněk upaloval se spoluhráče dva na jednoho, ale střela mu nesedla ideálně a puk skončil pod lapačkou Žbánka.

15:45

15:29

Hraje se dál od Žbánka, to už by mohl Havířov ubránit.

15:02

Špetla už jede po svých na střídačku.

15:02

Po jednom z tvrdších, ale čistých zákroků leží na ledě v rohu jeden z Náchodských. Hra je přerušena.

14:33

Puk se dostal k Burgertovi, který vyhazuje a Havířov může střídat.

14:02

Puk se po jedné ze střel odrazil před branku, ale Havířov ho okamžitě odpaluje pryč z pásma.

13:45

Kósa – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

13:10

A podobná šance i nyní – tentokráte tady byla i možnost dorážky, ale puk šel opět do lapačky Beránka.

13:05

Nastřelení Bortoliho od modré čáry proletělo velmi rychle do výstroje Beránka.

12:59

Nepřesnost v rozehrávce Náchodu, hra se stěhuje před Beránka.

12:44

Žbánek si dokázal poradit se střelou Drábka z levé strany. Hosté tam ale předtím měli několik náznaků šancí.

12:27

Zakázané uvolnění domácího Havířova. Hra se po delší době stěhuje před Žbánka.

12:13

11:05

Po střele Szarowského od modré čáry skončil puk od ramena Beránka za brankou. Letící puk ještě někdo před hostujícím brankáře nejspíše tečoval.

10:43

Havířov kombinoval v útočném pásmu, na konci akce byla střela Ščerby od modré čáry, která skončila ve výstroji Beránka.

10:13

První přesilovku si zahraje i domácí Havířov.

10:13

Drábek – 2 min., podrážení.

09:58

Ščerba projel do útočného pásma, dokázal nastřelit puk na Beránka a vybojovat tak vhazování a pásmo.

09:45

Po ofsajdu se hra stěhuje na druhou stranu před Žbánka.

09:33

Lacina se pokoušel dorazit puk za Beránka, ale ten dokázal vytrčit beton a puk vyrazit.

08:15

I když se to nyní hostům nelíbí, je to další zakázané uvolnění.

07:35

A další icing hostů. Tentokráte se tímto ubránili Havířovu.

07:25

Nepřesná rozehrávka hostů znamená icing. Hra se stěhuje před Beránka.

06:53

Chybělo málo a Jarolím se mohl dostat do dobré střelecké pozice, ale obrana hostů byla přesná.

05:39

Havířov se nyní delší dobu držel v pásmu, ale brankovou šanci si nepřipsal.

04:55

Boj o puk v útočném pásmu Havířova. Po jednom ze soubojů vypadl puk na střídačku hostů.

04:05

03:33

Po jedné ze střel se puk odrazil ke Špetlovi, který mále odrazem od brusle překonal Žbánka! Puk šel jen kousek vedle tyčky.

02:40

Havířov vyhazuje přes všechny čáry...

02:11

Kröglerovu střelu dokázal zblokovat Barnošák mimo led. Bude se vhazovat po levici Žbánka.

02:05

Konesz – 2 min., hrubost.

01:57

Šenkyřík prověřil Beránka v brance hostů. Ten dokázal puk pokrýt a přerušit hru.

01:06

Náchod právě vstřelil branku!
Tak to je úvod, který si domácí rozhodně nepředstavovali. Hosté využívají přesilovou hru a dokázali se prosadit z podobné pozice, tentokráte z levého kruhu nad rameno našel místo FILIP FROLÍK.
Asistence: Václav Šedivý, Vilém Karal.

00:41

Úspěšný zákrok Žbánka proti střele Frolíka. Následně domácí zablokovali střelu do ochranné sítě.

00:31

Barnošák – 2 min., hákování.

00:13

Tak to je šokující úvod utkání – první střela na branku a první gól. Z pravého kruhu zamířil MATYÁŠ KRÖGLER a trefil se přesně do levého růžku branky Žbánka, který neměl šanci na tuto střelu dosáhnout.
Asistence: Václav Šedivý.

00:01

Po krátkém rozbruslení bude zápas začínat ve 12:30. Do hlediště si našlo cestu i poměrně hodně diváků. Dneska to bude zápas se vším všudy.

AZ Havířov: Žbánek (Král) – Burgert, Beleš, Jurček, Šenkyřík, Barnošák, Szarowski, Krpec, Kósa, Bortoli – Ptáček, Bielesz, Jarolím, Ščerba, Kučera, Konesz, Šlampiak, Lacina
Trenér: Marek Pavlačka

HC Náchod: Beránek (Šimon) – Kysilka, Krögler, Flaška, Karal, Drábek, Štěpnička, Frolík, Špetla, Pavel, Šedivý, Bubeníček, Vokolek, Bohuněk, Kulhánek

Rozhodčí: Ondřej Šudoma — Tomáš Bezděk, Jaroslav Peluha.
Oba týmy si dokázaly vybojovat na domácím ledě jedno vítězství a jednou padly. Tato série je tak velmi vyrovnaná a je jen otázka, jak se bude vyvíjet dnešní utkání. Výhodou pro Havířov může být domácí prostředí. Vítěz tohoto utkání bude hrát skupinu o udržení, kde už čeká Třebíč, Pilsen Wolves a vítěz série Kolín – Tigers Zlín. Hrát se bude dvakrát každý s každým. Naopak poražený tým z dnešního utkání definitivně padá do regionální ligy.
Předchozí zápasy série:

1. utkání: AZ Havířov – Náchod 2:3p (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)
2. utkání: AZ Havířov – Náchod 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
3. utkání: Náchod – AZ Havířov 2:5 (0:0, 2:3, 0:2)
4. utkání: Náchod – AZ Havířov 7:4 (2:1, 3:1, 2:2)

Stav série: 2:2
Ultimátní utkání – i tak by se dalo nazvat 5. rozhodující utkání série Play-down mezi AZ Havířov a Náchodem! Dnes se rozhodne. Zdravím vás z Havířova, kde se dnes rozhodne, který tým sestoupí z ligy dorostu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.