konec (12:13)

18.03.2023, 18:00 • STAREZ Aréna, Brno • 26. kolo • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 1.41 8.55 3.84 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

SKKP Handball Brno – TJ Sokol Nové Veselí 31:25 (12:13)
Nejvíce branek: Sekulić 10, Kocich 6/2, Bosák 6 – Tomášek 6, Bendicsek 5, Krejz 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1. Vyloučení: 3:4. Diváci: 923. (19:40:14)
Veselí tak přišlo tímhle o play-off a čeká jej pouze skupina o udržení, jenže vzhledem k počtu bodů je ale jasné, že o vůbec nic nejde. Brno jde dále z osmého místa a díky tomu, že nepokračuje dále Prešov, tak bude hrát s vítězem základní části, a to Plzní. A tu už loni potrápit dokázalo...

Z mé strany je to dnes již vše. Kénik tak bude slavit v sobotní večer postup, Veselí naopak pojede domů mrzuté. I to však někdy sport přináší. Mějte krásný zbytek víkendu a někdy příště se budu u házené těšit na počtenou!
Fantastické derby končí a před 923 diváky, z nichž tak dobré dvě stovky mohly být z Veselí, slaví Kénik postup na domácím hřišti. Ve druhém poločase chytl Sokol vstup a neustále si držel drobné vedení. Poté však ale přišel kolaps. Ve 38. minutě Halíček trefil z brejku břevno, KrPole z navazujícího útoku šlo do vedení, které už neztratilo. Na začátku poslední desetiminutovky vedlo o sedm, vzadu šlapal Ilič, posléze se už víceméně jenom dohrávalo.

Konec zápasu. (31:25)

60

A ještě jednou si Navrátil vylepší statistiky, ale nic to už nezmění. Kénik postupuje do play-off! (31:25)

60

Obrana Brna se vracela posléze laxně a Navrátil opřel svoje zakončení Iličovi o zadní tyč. (31:24)

60

Už se hraje hodně bezstarostně. Erbes se zapsal do listiny střelců přesným zakončením z levé spojky. (31:23)

59

Vyloučení pro tým SKKP Handball Brno (Matouš Kolečkář). (30:23)

59

Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Adam Tomášek). (30:23)

59

Veselí už hraje osobní obranu, nehraje to již žádnou roli. Vznikl velký prostor na levém křídle, kam poslal Kolečkář míč Bosákovi. A ten se nemýlil. (30:22)

58

Bosák hned po rozehrávce prakticky na dvě přihrávky šel do zakončení a bez potíží zavěsil. Brno vede o sedm branek. (29:22)

58

Veselí sice vysouvá obranu a hraje tak poloosobně, trenér Kéniku si ale bere oddechový čas. (28:22)

57

Pěkná sehrávka na brankovišti, Tomášek uvolnil Miroslava Štohanzla, který ze šestky zakončil bez problémů. Teď už je ale dávno rozhodnuto. (28:22)

56

Zpět na hrací plochu. Veselí jednoduše přehrálo obranu Sokola přečíslením na pravé křídlo a Bartůněk si už pak v klidu poradil. (28:21)

55

Možná až zbytečné emoce v hostujícím kotli. Čistý faul na Tomáška si jeden z příznivců vyložil jako důvod k tomu, aby skoro skočil na hrací plochu vyčinit rozhodčím. A protože jsou v Brně spodní řady tribuny doslova nalepené na palubovku, nebyl od toho daleko... (28:20)

54

Sekulič je k nezastavení a dostal se na deset branek na svém kontě. Kukulovski mu sklepl na šestku, Gregorovič na něj nedosáhl. (28:20)

53

Lehce se povolilo v obraně a Tomášek z pravé spojky přes bloky uspěl. Veselí ihned po rozehrávce vytáhlo osobní obranu na Kocicha. (27:20)

53

Jenže Kénik má Sekuliče, se kterým fakticky i celý duel rozhodnul. I nyní dostal hodně prostoru a z otočky zakončil. (27:19)

53

Krejz patří k výrazným hráčům v dnešním duelu, na levé spojce si poradil s Kukulovským a bez potíží zakončil. (26:19)

52

Domácí už si duel užívají. Bosák dostal sklepnuto na levé křídle a technickým zakončením podhodil vyskakujícího Štohanzla. (26:18)

51

Gól Sokolu poprvé od 41. minuty! Bendicsek si naběhl z druhé vlny a z deseti metrů propálil Iliče. (25:18)

50

Kocich si poradil v pasivitě i podruhé. Náznakem střely odstavil dva obránce a vyběhl si na pravou spojku, odkud ze šestky prostřelil Martina Štohanzla. (25:17)

50

Variantu bez brankáře zakončoval z devíti metrů přetahem Tomášek, ale trefil jenom Iliče, který za 20 minut hry ve druhé půli kasíroval jenom čtyřikrát! (24:17)

49

Situace je pro Veselí už skoro nehratelná. Jakub Flajsar navíc dostal dvě minuty a Brnu stačí v klidu držet tempo hry. (24:17)

49

Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Nikola Sekulić). (24:17)

48

Blíže jsou domácí postupu do play-off o to více, že Halíček neuspěl v čistém náskoku z pravého křídla proti Iličovi, který ve druhé půli předvádí skvělý výkon! (23:17)

48

Kocich ukázal svoje kvality a fakticky je hotovo! Při signalizované pasivitě šel do obrany ze stoje, přesto si udělal prostor na šesti metrech a v klidu zakončil! (23:17)

47

Bendicskova tečovaná střela letěla jenom do tyče a Veselí už čeká šest minut na gól! (22:17)

46

Tomášek procházel přes dva hráče a dostal lehký úder do hlavy, což i reklamoval. Vše ale zůstalo jenom u odpískané devítky. (22:17)

46

Situace je pro Sokol kritická čím dál tím více! Sekulič si opět našel prostor na pivotu, míč opřel o tyčku a Veselí musí brát poslední oddechový čas! (22:17)

45

Ilič opět podržel Kénik a domácí to mají rozjeté parádně. Z levé spojky zakončoval Melichar, trefil ale jenom střed branky, kde gólman balkánského původu stál! (21:17)

44

A je to o čtyři branky! Ilič využil technické chyby Sokolu a hodil míč přes celé hřiště do prázdné. Veselí teď už musí hrát all-in! (21:17)

44

Živanov udržel míč na hraně povolených způsobů a dostal tak možnost zakončit. Brno vede o tři branky a možná tady může nastat zlom! (20:17)

43

Krejz jde podruhé na dvě minuty ven. Zavěsil se na Sekuliče, který je na tom silově samozřejmě úplně jinde. Zezadu jej ale přesto strhl na zem a dostává dvojku. (19:17)

42

Jakub Flajsar blokoval Živanovovi možnost postupovat dopředu, přitom se ale oba hráči střetly koleny. Hůře je na tom Flajsar, který po ošetření odchází na lavičku. (19:17)

41

Další chyba Veselí! Po skvělém zákroku Schamse šli hosté do otevřené obrany, Jakub Flajsar dal ale Tomáškovi pomalou přihrávku, do které vstoupil Bosák. A z brejku si už poradil. (19:17)

41

Tomášek šel do zakončení možná až příliš rychle, ale nakonec to bylo ku prospěchu věci. Ilič byl i tentokrát blízko zákroku, míč mu ale přes ruku propadl. (18:17)

40

A to se také děje! Obrana Sokolu si neuhlídala Sekuliče na pivotu a aréna je v extázi! Veselí reaguje okamžitě time-outem. (18:16)

40

Hosté neuspěli ani v dalším útoku a teď stojí před kritickou situací. Kénik by totiž mohl uskočit na dvě branky. (17:16)

39

Kolečkář si spravil chuť hned v následném útoku. Jednoduchou kličkou do hřiště se zbavil Bendicseka a Schamse překonal klepákem. Kénik jde znovu do vedení! (17:16)

38

Hraje se o poznání svižněji a Veselí zahodilo velkou šanci! Bartůněk nahrával do brejku po ztrátě od Kolečkáře pro Halíčka, jenže ten trefil jenom břevno! (16:16)

37

Zahradníček se nakonec sklepávky do křídla dočkal a uspěl, Schamse vytáhl na přední tyč a zakončil na zadní. (16:16)

37

Živanov to táhl přes dva hráče na sílu, byl ale zastaven někde na sedmi metrech. Kénik zůstává v útoku na devítce. (15:16)

36

Zahradníček se po rychlé rozehrávce nabízel na pravém křídle, přihrávka od Živanova byla ale příliš dlouhá! (15:16)

35

Tomášek nic nevymýšlel a vzal to z pravé spojky na sebe. Ilič si na jeho rychle padající pokus sáhl, ale neudržel ho před brankovou čárou. (15:16)

35

Přesto ale Brno srovnává. I přes dva hráče prošla přihrávka na Sekuliče, který si ze šestky prakticky téměř vždy poradil. (15:15)

34

A vytáhl se i Schams! Živanov si udělal prostor pro střelu z 11 metrů na střední spojce, jeho pokus ale veselský brankář skvěle vytáhl! (14:15)

34

Kocich naskočil do Štohanzla a přihrál Kukulovskému. Rozhodčí ale hru vrací zpátky na devítku, Brno tak bude rozehrávat. (14:15)

33

Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Nikola Sekulić). (14:15)

33

Veselí si ale ve druhé půli drží zatím stoprocentní zakončení útoků. Tentokrát to vyšlo Krejzovi z podstřelu. (13:15)

32

Jenže odpověď přišla hodně rychle. Zahradníček to vzal na sebe a z pravého křídla prostřelil Schamse na přední tyči. (13:14)

32

Tomášek nakonec velmi dlouhou kombinaci dotáhl do konce a z osmi metrů prostřelil Iliče. (12:14)

31

Druhý poločas duelu o všechno začíná, tentokrát mají výhoz veselští hráči. (12:13)

31

Začal druhý poločas. (12:13)
První poločas derby nabídl přesně takovou házenou, jaká se i očekávala. Emotivní a velmi urputná. Nutno říci, že doposud korektnímu průběhu dopomáhá i dvojice rozhodčích, která má zápas pod naprostou kontrolou. Přitom většinu třiceti minut tahalo za delší konec Brno, na začátku 23. minuty ještě vedlo o tři branky. Poté ale přišly velké veselské chvíle a Sokol vede o jeden gól. Druhý poločas začne za osm minut.

30

První poločas skončil. (12:13)

30

Přesto se však ještě jednou mění skóre! Bendicsek byl na konci jednoduchého kříže a střelou z devítky překonal Iliče. (12:13)

30

Sekulič na startu posledních 30 sekund zůstal volný na pivotu, Kocich mu v klidu sklepl míč a srbský pivot neměl problém. (12:12)

29

Zatímco Ilič šel na opačnou stranu, Bendicsek to vzal překvapivě na sebe a prostřelil jej z levé spojky. Hosté si stále drží vedení. (11:12)

29

Jenže Kénik si celkem rychle vybojoval po faulu od Štohanzla sedmičku, na kterou šel Kocich. Schams si proti němu sice zalezl až na brankovou čáru, přesto ale šel na opačnou stranu. (11:11)

28

A zároveň otáčí skóre! Brno hrálo vepředu hodně na risk, až přišla technická ztráta a Halíček zatáhl úspěšně brejk. (10:11)

27

Tomášek šel do situace hodně na hraně průrazu přes Kocicha, přesto mohl zakončovat a Iliče prostřelil přes bližší tyč. Veselí srovnává! (10:10)

27

Zahradníček dostal od Kocicha sklepnuto na pravé křídlo a šel do zakončení. Zkoušel to do vrchní části branky, ale Schams si na něj počkal! (10:9)

27

Vysunutá obrana zarazila domácím rozehrávku kombinace a následoval veselský brejk. Ten zakončil z pravého křídla přesně Halíček a domácí kouč bere oddechový čas! (10:9)

26

Bendicsek zkoušel z levé spojky přetah na zadní tyč, Ilič jej ale vychytal! (10:8)

26

Veselí už nemělo celou situaci jak vyřešit, proto si došel Krejz pro faul na devíti metrech. Avšak Sokol je v pasivní hře. (10:8)

24

Krejz se na střední spojce dostal do čistého zakončení, trefil ale jenom Iliče. Veselská spojka však měla štěstí na odražený míč a napodruhé se už trefila. (10:8)

23

Domácím to v poslední desetiminutovce začíná šlapat. Kocich se až příliš snadno dostal na šest metrů a Schams byl proti němu bezmocný. (10:7)

22

Sekulič si ten prostor zkrátka umí udělat. Čistě se odtrhnul od Gregoroviče, počkal si na přihrávku od Kukulovského a bez většího zpracování prostřelil Schamse. (9:7)

21

David Flajsar ztratil po krokách míč a po souboji jej nevědomky poslal o nějaký ten kousek dál, rozhodčí však ukázali výborný cit pro hru a hostujícího hráče nevyloučili. (8:7)

19

Štěpán si počkal na vhodnou chvíli po kombinaci, nabídl se v prostoru a dostal hned přihrávku. Iliče prostřelil na bližší tyči. (8:7)

19

Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Jakub Bosák). (8:6)

19

Kénik to vykombinoval na levé straně a nechal prostor pro zakončení Bosákovi. Ten se toho zhostil dobře a přímo před hostujícím kotlem skóroval. (7:6)

18

Počtvrté to už Krejzovi neprošlo. Kukulovskému opět přetáhl dres skoro až přes hlavu a rozhodčí Horáček jej odesílá na střídačku. (6:6)

17

Lukáš Krejz neměl na pravé spojce mnoho prostoru, přesto se do míče opřel a podstřelem prostřelil Iliče. (6:6)

16

Kolečkář ve vzduchu dotáhl Jakuba Flajsara. Veselí proto v útoku zůstává a bude rozehrávat devítimetrový hod. (6:5)

16

Štěpán zavřel prostor na přihrávku pro Radka Flajsara a hosté jsou tak na tahu. Minutu a půl přesilovky 6 na 4 ale vyhráli jenom 1:0. (6:5)

15

Domácí hráli oslabení pod tlakem a v pasivitě o míč přišli. Proto mohlo Veselí jít do kontru, který zacvakl z pravého křídla Navrátil. (6:5)

14

První kombinace vyšla hostům parádně. Jakub Flajsar dohrával kříž na levé spojce a zakončil nekompromisně pod víko. (6:4)

14

Jenže hned v prvním útoku Sokol selhal! Gregorovič ve vyložené šanci ze šesti metrů trefil jenom nohu Iliče. Přestože pak celek z Vysočiny získal míč zpět, trenér Běloch bere oddechový čas! (6:3)

13

A pozor! Protože Brno špatně střídalo, tak dostává dvojku Erbes a Veselí hraje 1:32 6 na 4! (6:3)

13

Kocich při bránění povalil na zem Tomáška a dostává dvě minuty. Veselí tak zkusí první přesilovku. (6:3)

13

Kukulovski viděl otevřený prostor na levé spojce, proto do něj vletěl. Ideální možnost na střelu ale prováhal a míč napálil jenom vedle branky. Zatím se hraje velmi silová házená. (6:3)

12

Kénik pak o míč sice přišel a z brejku mohl snížit na 4:6 Štěpán, jenže trefil jenom Iliče v domácí kase! (6:3)

11

Živanov na rusákovi utáhl Melichara a ještě se snažil hrát do křídla pro Zahradníčka, Štěpán ale jeho přihrávku srazil do zámezí. (6:3)

11

Jedno je však jisté, Veselí v útoku míč ztratilo a musí čelit dalšímu útoku Brna. (6:3)

11

Zahradníček utrpěl v souboji s Gregorovičem zásah do zad a hra musela být přerušena. Jenom krátce poté, co se začalo znovu hrát, tak se přerušilo opětovně. Časoměřič totiž lehce zaspal a nesprávně začal měřit čas. (6:3)

10

Sekulič si na hraně brankoviště zpracoval propadlý míč a Schamsovi ze šesti metrů nedal žádnou šanci. Kénik stále vede o dvě branky. (6:3)

10

Kocich byl na středu přerušen Štohanzlem. A přestože celá akce Brna skončila nepřesnou přihrávkou, rozhodčí se k faulu vrací. (5:3)

9

Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Ákos Bendicsek). (5:3)

9

Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Dušan Živanov). (5:2)

8

Bendincsek po překřížení na levé straně šel do vzduchu a zakončoval klepákem. Míč se skoro zastavil o břevno, ale nakonec je z toho druhý veselský gól. (4:2)

8

Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Radek Flajsar). (4:1)

7

Kocich dlouho čekal, nakonec vytáhl z prostoru pravé spojky podstřel. Přetahem na zadní klacek ale nepřekonal Schamse, který míč vykopl nohou! (3:1)

6

Hajko situaci na osmi metrech překombinoval, místo střely nahrával Gregorovičovi přímo na nohu. Další technická chyba a Brno valilo dopředu. Zakončoval Kukulovski, ale jenom do Schamse. Protože to však bylo s faulem, je z toho devítka. (3:1)

6

Na druhé straně se po souboji s Halíčkem dostal přesto do zakončení Radek Flajsar, trefil jenom zadní tyč Schamsovy branky! (3:1)

6

Tomášek tlačil přihrávku na Gregoroviče do pivota, tam byl ale zdvojen. Útok přesto pokračoval a zakončoval z levé spojky Hajko, jenže netrefil ani branku. (3:1)

5

Technická chyba v kombinaci Veselí a Kocich dostal nahrávku na polovinu. Před ním byli jenom dva obránci a prázdná branka, Kocich bez potíží trefil. (3:1)

4

Kocich sedmičku zvládl s přehledem. Schams šel dolů, míč proto elitní hráč Kéniku poslal zhruba doprostřed branky, kam se už hostující gólman nestáhl. (2:1)

4

První vyloučení zápasu! Sekulič dostal sklepnuto do pivota a Štohanzl jej bral zboku v zakončení. Sedmička pro Kénik a dvě minuty k tomu! (1:1)

2

Po faulu na pivotu šli házet Veseláci sedmičku. Postavil se k ní Jakub Flajsar a přesným zakončením do vinglu nedal Iličovi šanci. (1:1)

1

Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Dušan Živanov). (1:0)

1

Derby o všechno začíná, výhoz mají domácí. A v hale to vře od prvního momentu. (0:0)

1

Utkání právě začalo. (0:0)

-12

Ještě jednou vám přeji krásné sobotní odpoledne z druhého největšího města Česka! Menší hala na Vodově se plní již velmi solidně, zatím nejvíce zahuštěný prostor je ten s hostujícími fanoušky. Oba celky nastupují do zápasu ve fakticky plné sestavě, větším favoritem jsou však podle sázkových kanceláří Brněnští.

-120

SKKP Handball Brno: Grulich, Ilić – Ratkovský, Kocich, R. Flajsar, Sekulić, Erbes, Strack, Burget, Kukulovski, Žvak, Janda, Kolečkář, Stein, Zahradníček, Bosák.
Trenér: Pavel Hladík

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Ma. Štohanzl – J. Flajsar, Štěpán, Halíček, Navrátil, Bartůněk, D. Flajsar, Melichar, Parolly, Hajko, Mi. Štohanzl, Krejz, Gregorovič, Tomášek, Bendicsek.
Trenér: Jan Běloch

Rozhodčí: Horáček, Novotný.
SKKP HANDBALL BRNO
9. místo, 22 bodů, skóre 673:677, bilance 9-4-12

Kénik dlouho vypadal, že bude mít postup do play-off relativně pod kontrolou, na začátku února dokonce obral o bod Karvinou, se kterou remizoval podruhé v sezoně. Poté však přišly tři klíčové duely, ze kterých ale Brno nebralo ani bod. Přitom ve všech utkáních bylo blízko bodům, jenže pokaždé padlo o branku. Ve hře ale Jihomoravané zůstali díky výhře ve Frýdku, přesto nejsou v optimální pozici.

Nic jiného než výhra za dva body jim totiž postup mezi poslední osmičku, na který KrPole cílilo, nezajistí. Nedá se očekávat, že by to byl zápas s vysokým rozdílem ve skóre. Poslední dva vzájemné duely byly extrémně vyrovnané a nakonec skončily i remízou.
TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ
8. místo, 23 bodů, skóre 658:681, bilance 9-5-11

Zatímco doma Veselí platí za tým, který neprohrává, tak venku je to naprosto opačné. Tam bodoval z 12 utkání jenom třikrát a do Brna tak nepřijíždí v tomto ohledu v příliš komfortní pozici. O postupu mohl Sokol ale rozhodnout už v dřívějších kolech, právě teď se ale ukazuje, jak moc ho může ve finále bolet remíza v Hranicích na začátku února.

Aktuálně mají za sebou Veseláci sérii tří proher v řadě, přičemž doma nebyli daleko od toho, aby v 25. kole skalpovali Lovosice, průběžný lídr tabulky ale vyhrál o jedinou branku. Stále však platí, že celou situaci má nejvýše položený celek v extralize ve svých rukách. K postupu mu stačí zisk jediného bodu.
Krásný sobotní večer z Brna! Poslední extraligové kolo nabídne hned několik ostře sledovaných duelů, přičemž ten nejdůležitější se odehraje na severu Brna! Bude to totiž klasický all-or-nothing zápas, tedy duel, kde vítěz bere postup do play-off. A že tam oba kluby chtějí, o tom není potřeba nijak pochybovat. Lépe je na tom však Veselí, kterému stačí i remíza. Ale hrajte si v házené na remízu...

Na staré hale se očekává až tisícová návštěva včetně početného výjezdu veselských fanoušků a události z podzimního derby, kde se rozdávaly červené karty nasvědčují tomu, že se bude určitě na co dívat. Duel na STAREZ Aréně začíná v 18:00, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

31:25

SKKP Handball Brno: Grulich, Ilić – Ratkovský, Kocich, R. Flajsar, Sekulić, Erbes, Strack, Burget, Kukulovski, Žvak, Janda, Kolečkář, Stein, Zahradníček, Bosák, Živanov.

Rozhodčí: Horáček, Novotný