Španělská LaLiga

Espanyol Barcelona – Celta de Vigo

1:3

konec (0:2)

18.03.2023, 18:30 • RCDE Stadium, Cornella de Llobregat • 26. kolo • Martin Dvořák

Tipsport: 3.09 2.99 2.71 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je konec! Celta Vigo se těmito třemi body dostává do klidného středu tabulky, naopak pro domácí Espanyol je to třetí ligová prohra v řadě. Po dvou venkovních prohrách dnes Espanyol doslova zklamal i před vlastními fanoušky a je až po uši i nadále v záchranářských bojích. (20:26:01)

90+5

90+4

Celta již zápas pouze dohrává, dnes si právem odveze všechny body.

90+1

Nastaveno je pět minut.

90

Žlutá karta pro tým Real Club Celta de Vigo (Jørgen Strand Larsen).

88

Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Carles Pérez, přichází Augusto Solari.

87

ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Gonçalo Paciência.

86

Espanyol právě vstřelil branku!
Domácí přece jenom snižují, byť už je to asi pozdě... ale první domácí branku dává, po rohovém kopu Dardera, JOSÉ GRAGERA, který vlastním tělem doslova dotlačil míč těsně za brankovou čáru.

86

Fernando Pacheco (Espanyol) posílá dlouhý míč, až na polovinu soupeře, tam jeho spoluhráči snaží překonat defenzivu Celty.

84

Z hlediště je slyšet pískot diváků, kteří nejsou spokojeni jednak s výsledkem, pak ale také s tím, co domácí fotbalisté dnes na hřišti předvedli a předvádí.

82

Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Definitivní hřebíček do domácí rakve, dává dnes velice dobře hrající CARLES PÉREZ, který si skvěle zpracoval pas ve vápně soupeře, sklepl si míč a levačkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

80

Sergi Darder (Espanyol) rozehrál, další z marných pokusů o vydařený centr, v podání domácích...

79

Bránící Renato Tapia (Celta de Vigo) fauluje, volný kop pro domácí, na útočné polovině.

77

Espanyol se snaží překonávat přehuštěný střed hřiště dlouhými nákopy dopředu, což je ale taktika, s níž toho domácí zatím moc nedokázali.

76

Informace o zraněném stehenním svalu Viníciuse Souzy, který střídal v 54. minutě, je pravdivá – na lavičce Espanyolu má tento hráč viditelně stažený sval a bojuje s bolestí.

74

Další útočná akce domácích, jenže je máván ofsajd, takže z toho opět nic nebude.

73

Fotbalisté Celty jsou již nějakou tu minutu pod tlakem, jenže v koncovce to zatím domácím nelepí.

72

Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází Sergi Gómez, přichází Eduardo Expósito,
ze hřiště odchází Ruben Sánchez, přichází Aleix Vidal.

70

ze hřiště odchází Gabriel Veiga, přichází Renato Tapia.

69

ze hřiště odchází Luca de la Torre, přichází Franco Emanuel Cervi.

69

Gabriel Veiga (Celta de Vigo) pronikl do vápna, jenže míč se mu doslova připletl pod nohy a nedokázal zakončit.

68

Javier Galán (Celta de Vigo) vybojoval míč na levém křídle, pak ale nedokázal odcentrovat.

66

Ale ani z této akce se domácím skórovat nepovedlo, takže hosté mohou v klidu rozehrát.

65

Rohový kop pro Espanyol, domácí budou rozehrávat budou z pravé strany.

64

ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Nico Melamed.

63

Ruben Sánchez (Espanyol) rozehrál volný kop domácích, trefuje ale pouze bránícího hráče ve zdi.

62

Žlutá karta pro tým Real Club Celta de Vigo (Javier Galán).

62

Fran Beltrán (Celta de Vigo) poslal centr do vápna, tam se dostal k hlavičce Unai Núñez, který hlavičkoval ve stoje a s jeho pokusem tak neměl Fernando Pacheco příliš starostí.

61

Celtě se nabízí výhoda volného kopu na útočné polovině, bude to na centr do vápna Espanyolu.

60

ze hřiště odchází Haris Seferović, přichází Jørgen Strand Larsen.

59

Joselu (Espanyol) v šanci, ale vzápětí končí s hlavou v rukách poté, co branku doslova o centimetry míjí.

58

Tentokrát rozehrávají domácí roh z pravé strany, ale nebyl to povedený roh.

57

Od levého praporku se dostal míč do vápna, po centru Joselu odhlavičkovává bránící hráč Celty na další roh.

56

První roh vybojoval také Espanyol, domácí budou rozehrávat z levé strany.

55

Vinícius Souza (Espanyol) se svalil na lavičce do sedačky a vypadá to, že dohrával zápas s nějakým svalovým zraněním, možná stehenní sval pravé nohy.

54

ze hřiště odchází Vinícius Souza, přichází José Gragera.

53

Na lavičce Espanyolu se připravuje na vstup do zápasu José Gragera.

Dnešní utkání sleduje 26 231 diváků.

52

Fernando Pacheco (Espanyol) rychle rozehrává od své branky, domácí se ženou dopředu.

51

Rohový kop pro Celtu Vigo, míč od pravého rohového praporku letí do vápna, kde zakončil na vzdálenější tyči Haris Seferović, jenže branku přestřeluje.

50

Iván Villar (Celta de Vigo) chytá do rukavic pas, soupeře a rozehrává na pravou stranu.

49

Mezitím se vrátil do hry Iago Aspas (Celta de Vigo), který musel při ošetření za postranní čáru.

48

Ruben Sánchez (Espanyol) dostihl pas na pravém křídle, pak si ale míč špatně zpracoval a ten mu odskočil od nohy.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
První poločas rozehráli dobře domácí, kteří měli zhruba tak do dvacáté minuty optickou převahu. Hosté však pozorně bránili a nakonec se z ojedinělé akce dokázali dostat ve 26. minutě do vedení.
Soustředěnou hrou pak Celta chtěla dohrát první půli s těsným náskokem, ovšem před koncem poločasu ještě hosté vybojovali penaltu, kterou bezpečně proměnil Aspas, který tak dal konečnou podobu výsledku první půle.

45+1

45+1

Nastavuje se pouze jedna minuta.

45

A hosté jdou do dvoubrankového vedení, které jim proměněnou penaltou zajistl IAGO ASPAS.

44

Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Leandro Cabrera).

44

A pozor, je tu pokutový kop pro Celtu Vigo, kdy Leandro Cabrera srazil ve vlastním vápně pronikajícího Péreze.

44

A znovu se domácí ženou do útoku, tentokrát je to z levé strany Martin Braithwaite, jenže ten marně hledá recept na skvěle bránícího Aidaa.

43

A nakonec Ruben Sánchez (Espanyol) se prodral z pravé strany do vápna, kde z pravé strany poslal prudký centr před branku, jenže kvůli prudkosti na pas nedosáhl hlavou nabízející se Joselu.

42

Domácí vhazují z pravé strany, na útočné polovině, hosté se musí pozorně bránit, není to vůbec daleko od jejich vápna.

40

Je před námi poslední pětiminutovka první půle, hosté již chtějí viditelně poločas pouze dohrát a odejít do kabin s jednobrankovým náskokem.

38

Javier Galán (Celta de Vigo) dostihne dlouhý pas na levém křídle, následně ale chybuje a přichází o míč.

37

Celta s míčem na své polovině, hosté nikam dopředu nespěchají.

36

Akce domácích pokračuje, hosté však zatím pozorně brání prostor před vlastním vápnem.

35

Při centru z levé strany reklamovali domácí hraní rukou jednoho z bránících hráčů, ve vápně Celty, sudí ale nechává hrát dál.

34

Zatím to není hezká podívaná, pohledem domácích fans, kteří dnes chtějí vidět výhru domácího týmu.

33

Autové vhazování domácích, za pískotu diváků vhazuje míč o hry Denis Suárez.

31

Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Sergi Darder).

31

Hugo Mallo (Celta de Vigo) v ofsajdu, míč pro domácí tým.

29

Iván Villar (Celta de Vigo) si bere míč z trávníku, před dotírajícím Joselu.

28

Pro Espanyol je inkasovaná branka ledovou sprchou, domácím totiž vyšel lépe úvod zápasu.

26

Carles Pérez naběhl s míčem k vápnu soupeře, tam ho poslal na levou stranu, na GABRIELA VEIGU, který si ve vápně nasměroval míč na střelu a neomylně ho poslal do branky.

25

Statistika držení míče – 50% : 50%.

23

Další útočná akce domácích končí ofsajdem.

21

Pouze útočným faulem končí akce domácích, rozehrávka hostů.

20

A hosté to vůbec nezahráli špatně, Gabriel Veiga přízemní střelou poslal míč do vápna, kde ho patičkou sklepl Aspas pouze vedle branky, ale to byla pohledná akce!

19

Ruben Sánchez (Espanyol) fauluje blízko vlastního vápna a nabízí tak soupeři velice nebezpečnou standardku!

18

Útočný faul v podání domácích, Fran Beltrán (Celta de Vigo) rozehrává a posílá míč rovnou k vlastní brance, Iván Villar se tak zapojuje do rozehrávky svého týmu.

17

Iván Villar (Celta de Vigo) si tak vzal míč a mohl rozehrát, jenže znovu hosté chybují a zanedlouho opět o míč přicházejí.

16

Óscar Gil (Espanyol) nezpracoval přihrávku vzduchem a na pravém křídle se nedostal k míči.

15

Zatím je to ale spíše přehlídka ztracených míčů a celkem zbytečných ztrát, více ze hry mají jednoznačně domácí.

14

Rozehrávka domácích, hosté se snaží hned ve třech napadat a jsou úspěšní.

12

Ve vápně se snažili dostat na centr Dardera Vinícius Souza a Joselu, ale nevyšlo to, hrají hosté.

11

Pouze za cenu faulu zastavují hosté útočnou akci soupeře, rozehrávat bude Sergi Darder (Espanyol).

9

Javier Galán (Celta de Vigo) neprošel z levé strany do vápna, nakonec nevybojoval ani roh, následuje rozehrávka od domácí branky.

8

Také domácí řeší útočnou akci nákopem, také oni se tím ale o míč připravují.

7

Postupnou rozehrávku Celty přerušuje další nepřesný nákop dopředu.

6

Haris Seferović (Celta de Vigo) se k míči nedostal a mohou tak hrát domácí.

5

Martin Braithwaite (Espanyol) zatáhl míč po levé straně do vápna, tam ho ale o míč připravil velmi dobře bránící Aidoo.

4

Nepřesným pasem na pravou stranu končí akce hostů, míč je v autu, vhazují domácí.

2

První střelu registrujeme u domácích, kdy Martin Braithwaite zkusil štěstí střelou zpoza vápna, branku minul.

1

Espanyol Barcelona: F. Pacheco – Ó. Gil, Montes, S. Gómez, Cabrera – Souza – R. Sánchez, Darder, De. Suárez, Braithwaite – Joselu.
Náhradníci: Álv. Fernández, J. García – Melamed, Lazo, Expósito, Puado, Gragera, A. Vidal, D. Gómez, Calero.
Trenér: D. Martínez

Real Club Celta de Vigo: I. Villar – Mallo, Aidoo, Núñez, Galán – C. Pérez, Beltrán, Veiga, de la Torre – Aspas, Seferović.
Náhradníci: Balea Carrillo, Alves – Solari, Swedberg, Sotelo, K. Vázquez, Larsen, C. Domínguez, Tapia, Paciência, Cervi, Medrano.
Trenér: C. Carvalhal

Rozhodčí: Cuadra – Masso, Garrido.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

1:3

konec (0:2)

Branky: 86. Gragera – 26. Veiga (C. Pérez), 45. Aspas (pen.), 82. C. Pérez (Cervi)

Karty:   31. Darder (ESB), 44. Cabrera (ESB) – 62. Galán (CVG), 90. Larsen (CVG)

Espanyol Barcelona: F. Pacheco – Ó. Gil, Montes, S. Gómez (72. Expósito), Cabrera – Souza (54. Gragera) – R. Sánchez (72. A. Vidal), Darder, De. Suárez (64. Melamed), Braithwaite – Joselu.
Náhradníci: Álv. Fernández, J. García – Lazo, Puado, D. Gómez, Calero.

Celta de Vigo: I. Villar – Mallo, Aidoo, Núñez, Galán – C. Pérez (88. Solari), Beltrán, Veiga (70. Tapia), de la Torre (69. Cervi) – Aspas (87. Paciência), Seferović (60. Larsen).
Náhradníci: Balea Carrillo, Alves – Swedberg, Sotelo, K. Vázquez, C. Domínguez, Medrano.

Rozhodčí: Cuadra – Masso, Garrido

Diváci: 26 231