Španělská LaLiga

Atlético Madrid – Valencia CF

3:0

konec (1:0)

18.03.2023, 21:00 • Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) • 26. kolo • Petr Sumbal

Tipsport: 1.49 4.13 8.42 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to už co se týče tohoto zápasu všechno, přeji hezký zbytek sobotního večera. (23:01:50)
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 7:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:9.
Atlético Madrid bylo od začátku zápasu jasně lepším týmem a prakticky celou dobu první pětačtyřicetiminutovce dominovalo. Svou převahu ale přetavilo v jediný gól, který zařídil ve 23. minutě Antoine Griezmann poté, co předtím dvě velké šance spálil Depay. Valencia se už radovala ve 29. minutě z vyrovnání, ale gól Dura kvůli faulu na Depaye, kteýr gólové akci předcházel, VAR branku odvolal.

Ve druhé půli domácí své vítězství pojistili dalšími dvěma brankami. Už v 50. minutě se prosadil po pěkné narážečce s de Paulem Yannick Carrasco a na konečných 3:0 zvýšil po necelých třech minutách na hřišti po parádním Moratově centru střídající Thomas Lemar. Závěr zápasu už si Altético bez problému pohlídalo.
Zápas skončil, Atlético Madrid si došlo na domácím hřišti ke komfortnímu vítězství 3:0 nad neškodnou Valencií. Atlético si pojistilo třetí místo v tabulce a momentálně ztrácí čtyři body na Real Madrid, který bude hrát zítra proti Barceloně. Valencia zůstává prozatím sedmnáctá, ale pokud bude zítra Getafe bodovat proti Seville, spadne do zóny sestupu na osmnácté místo.

90+3

90+3

Ilaix Moriba to zkusil přímou střelou, ale trefil jen zeď z hráčů Atlética Madrid.

90+2

Ángel Correa se dopustil nedovoleného zákroku a bude tu tak ještě jedna šance pro Valencii na ohrožení branky Atlética.

90+1

Nastavují se tři minuty.

90

Tak až nyní musel Oblak poprvé zasahovat, s dalekonosnou a tvrdou ránou z kopačky Cömerta si poradil.

90

Na centr Gayi si nabíhal Lino, ale byl nakonec dobře pokrytý obranou Atlética.

89

Centr do vápna Atlética se stal kořistí brankáře Oblaka, který dnes stále nečelil ani jedné střele na branku.

89

Po faulu na Castilleja je tu další standardní situace pro Valencii.

88

Axel Witsel se zapojil do akce Altética po levém křídle, právě u něj ale výpad domácího mužstva také skončil.

86

Valencia opět rozehrála standardku na krátko a nic z toho nebylo. Nakonec sice přišel míč do vápna, ale Cavani neměl šanci se k němu dostat.

85

Valencia nyní bude mít šanci alespoň na čestný gól, bude zahrávat standardní situaci.

83

Útočnou akci Atlética zastavuje ofsajd, ve kterém se nacházel Thomas Lemar.

80

Valencia je v posledních minutách přeci jen směre dopředu o něco aktivnější, ale co je jí to platné, když už prakticky jistě prohraje.

78

José Gayá poslal dobrý polovysoký centr před branku Valencie a do zakončení se dostal Samuel Lino. Ten však netrefil branku.

77

Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Koke, přichází Axel Witsel.

Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Samuel Castillejo.

76

Justin Kluivert se snažil vymyslet něco směrem dopředu, byl na to ale sám a proti přesile neměl šanci.

73

Atlético v posledních minutách kontroluje hru a sebevědomě kráčí za dalším vítězstvím. Zítra si rozhodně bude přát ztrátu Realu Madrid v duelu s Barcelonou.

71

ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Pablo Barrios.

ze hřiště odchází Nico González, přichází André Almeida,
ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Edinson Cavani.

70

ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Ángel Correa.

70

Po rohovém kopu Atlética se dostal do zakončení na zadní tyči nikým nehlídaný Griezmann, branku Valencie ale netrefil.

67

Atlético právě vstřelilo branku!
Atlético zvyšuje svůj náskok už na 3:0 a tuto branku zařídili dva hráči, kteří přišli na trávník teprve před třemi minutami. Morata dostal míč na levé křídlo, odkud si počkal na náběh THOMASE LEMARA a pak mu nacentroval přesně na jeho hlavu. Francouzský záložník se nemýlil. Asistence: Álvaro Morata.

64

ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Álvaro Morata,
ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Thomas Lemar.

ze hřiště odchází Thierry Correia, přichází Samuel Lino,
ze hřiště odchází Yunus Musah, přichází Ilaix Moriba.

63

Na druhé straně střílel nepřesně Depay a nyní se uvidí, jestli se bude pískat penalta po potenciálním faulu Giméneze na Dura.

62

Hugo Duro je dnes z hráčů tím nejsnaživějším co se týče ofenzívy a nyní se snažil vymodlit si penaltu. Ta se ale zatím nepíská.

60

De Paul se pokusil z první nasměrovat míč do vápna pro Griezmanna, na francouzského útočníka se ale nakonec balón nedostal.

59

Domácí zahrávali rohový kop, centr si ale pohlídal brankář Giorgi Mamardašvili a vyboxoval ho do bezpečí.

59

Hosté i na tohle budou reagovat a už chystají nějaká střídání.

58

Už máme za sebou téměř hodinu hry a Valencia stále nemá ani jednu střelu na branku Atlética.

57

Yunus Musah se dostal do vápna Atlética a vybojoval alespoň rohový kop pro hostující celek.

56

Memphis Depay si nabíhal na míč za obranu, ale dnes to zatím není jeho zápas a nyní se k tomu míči nakonec nedostal.

55

Míč se po sérii odrazů nakonec dostal před branku Valencie, ale byl to jen snadný bonbónek pro Mamardašviliho.

53

Yannick Carrasco fauloval loktem Correiu a může být rád, že unikl žluté kartě.

53

Stefan Savić zezadu fauloval Dura a ze své polovině tak budou rozehrávat hosté.

51

Ještě proběhla kontrola systémem VAR, ten však neshledal žádné provinění proti pravidlům, takže gól Atlética platí.

50

Domácí zvyšují v úvodu druhého poločasu své vedení na 2:0! YANNICK CARRASCO si narazil ve vápně míč s de Paulem a poté střelou z úhlu překonal Mamardašviliho. Asistence: Rodrigo de Paul.

49

Marcos Llorente se jednoduše prodral ke střele, kterou Giorgi Mamardašvili vyrazil a následně se Depayovi vůbec nepovedla dorážka ze slibné pozice.

48

Rohový kop se ale hostům vůbec nepovedl. Byl rozehrána na krátko a následně pokračoval nepřesným centrem.

47

Hned v úvodu druhé půle si Valencia vybojovala rohový kop.

46

Během poločasové přestávky ani jeden z trenéru nesáhl do základní sestavy.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
První poločas je za námi, domácí Atlético Madrid vede nad Valencií 1:0. Atlético Madrid bylo v prvním poločase jasně lepším týmem a prakticky celou dobu první pětačtyřicetiminutovce dominovalo. Svou převahu ale přetavilo v jediný gól, který zařídil ve 23. minutě Antoine Griezmann poté, co předtím dvě velké šance spálil Depay. Valencia se už radovala ve 29. minutě z vyrovnání, ale gól Dura kvůli faulu na Depaye, kteýr gólové akci předcházel, VAR branku odvolal.

45+3

45+2

Rohový kop Valencia sice ubránila, ale i nadále je pod tlakem madridského celku.

45+1

Tak přeci jen přišel ještě jeden náznak šance pro domácí, po střele Griezmanna se bude kopat roh.

45+1

45

Nyní se sice museli domácí bránit, ale zvládli to dobře, nepustili hráče Valencie ani do pokutového území.

44

Závěr poločasu se nehraje v žádném vysokém tempu, uvidíme, jestli se třeba ještě hráči Atlética pokusí těsně před pauzou navýšit své vedení.

42

Žlutou kartu dostává Marcos Llorente za faul na Kluiverta bez snahy hrát balón.

39

To Giorgi Mamardašvili na druhé straně musí být v neustálé permanenci, nyní dobře vyrazil prudkou střelu Carrasca ze střední vzdálenosti.

38

Valencie až na tu jednu akci, po které padl nakonec neuznaný gól, směrem dopředu vůbec nic nepředvedla a brankář Atlética Jan Oblak se musí doslova nudit.

35

Yannick Carrasco dostal zajímavý pas do vápna, těžký míč se mu ale nepovedlo ideálně zpracovat.

33

Přímý kop Atlética po faulu na Depaye na sebe vzal Rodrigo de Paul a pěknou střelou jen těsně minul branku.

33

Potvrzeno, branka Valencie neplatí a domácí tak dál vedou 1:0.

31

Pravděpodobnější variantou je, že gól platit nebude, protože to vypadalo, že Dimitri Foulquier opravdu fauloval Depaye.

29

Hráči Valencie se radují z vyrovnání, poté co rychlou akci zakončil povedeným zakončením z prvního dotyku přesně k tyči Hugo Duro. Uvidíme ale, jestli bude branka platit, protože akci možná předcházel faul na Depaye. Vše už zkoumá VAR.

27

Duro dostal přihrávku, na kterou sice nedosáhl, ale Giménez poslal míč jen do autu.

26

Griezmann se nyní zapojil i do výstavby akce Atlético, tak jak to skvěle umí. Poté čekal na přihrávku ve vápně, ale nedočkal se.

25

Justin Kluivert hodně tvrdě fauloval Molinu a může být hodně rád, že unikl žluté kartě.

25

Uvidíme, jaká bude nyní reakce Valencie. Celek z Andalusie si totiž zatím nevytvořil žádnou zajímavou šanci.

23

Tak už to přišlo! Atlético mělo v úvodu zápasu velkou převahu a nyní ji konečně gólově zúročuje. Když to nešlo Depayovi, vzal to na sebe jeho kolega z útočné dvojice ANTOINE GRIEZMANN, který dostal míč do vápna, i s trochou štěstí se uvolnil a pak umístěnou střelou po zemi nedal šanci Mamardašvilimu. Asistence: Marcos Llorente.

22

Valencia se nyní snaží trochu zklidnit hru a hlavně držet míč ve své moci daleko od své branky.

20

Memphis Depay právě zazdil druhou gólovou příležitost během tří minut! Jeho střelu z hranice malého vápna chytil parádním zákrokem Giorgi Mamardašvili.

20

Hosté už se zase musí bránit, Atlético dobývá pokutové území Valencie.

17

První opravdu velkou šanci tohoto zápasu měl po krásném centru Griezmanna Memphis Depay. ten ale hlavičkou s odrazem od země ve skvělé pozici netrefil branku.

16

Hráči Valencie si po pádu Thierryho Correi ve vápně žádají penaltu, ale ten spadl jen a jen vlastním zaviněním. O penaltě nemůže být řeč.

15

Memphis Depay dokázal sklepnout dlouhý míč na Marcose Llorenteho, ten ale střílel pravou nohou po zemi zpoza šestnáctky nepřesně.

13

Hosté to tentokrát zkoušejí postupným útokem, Atlético je srovnané kompletně na vlastní polovině hřiště.

11

Valencia se opět pokusila založit rychlý protiútok, ale znovu jí to nevyšlo, míč byl sražen do autu.

10

Domácí rozehráli rohový kop na krátko, až potom centroval do vápna Carrasco. Hosté se ale ubránili.

9

José Gayá udělal velkou chybu v rozehrávce a je z toho první rohový kop utkání pro Atlético.

8

O první zakončení dnešního utkání se postaral Yannick Carrasco. Ten si zasekl míč okolo Foulquiera, ale pak pálil pravačkou vedle.

7

Nico hledal dlouhou přihrávkou na pravém křídle rozběhnutého Dura, ten pas ale nebyl vůbec přesný.

6

Dalšího faulu se tentokrát dopustil obránce José Giménez, který si pomáhal v souboji s Hugem Durem rukama.

4

Hned v úvodu utkání dostává žlutou kartu ofenzivní klenot Altética Madrid Antoine Griezmann, který fauloval skluzem oběma nohama Correiu.

3

Valencia se pokusila zaútočit, vše ale skončilo nepřesnou přihrávkou, a tak mohou znovu hrát domácí.

2

Atlético jakožto jasný favorit tohoto utkání drží v samotném zápasu více míč na svých kopačkách.

1

Domácí Atlético bude hrát ve svých tradičních modro-červených dresech, Valencia bude hrát v černo-bílých dresech.
Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu, utkání za malou chvíli začne.

Atlético Madrid: Oblak – Molina, Savić, J. Giménez, Hermoso – Llorente, Koke (C), de Paul, Carrasco – Depay, Griezmann.
Náhradníci: Grbić, Iturbe – Barrios, Correa, Doherty, Kondogbia, Lemar, Morata, Ñíguez, Witsel.
Trenér: Simeone

Valencia CF: Mamardašvili – Foulquier, Cömert, Özkaçar, José Gayá (C) – Correia, N. González, Guillamón, Musah – Duro, Kluivert.
Náhradníci: Herrerín, Rivero – Almeida, Castillejo, Cavani, Diakhaby, Lino, Moriba, Mosquera, F. Pérez, J. Vázquez.
Trenér: Baraja

Rozhodčí: Manuera Montero – Prieto Lopez, Martinez Moreno.
Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas v této sezóně mezi těmito dvěma kluby skončil vítězstvím Atlética 1:0 na hřišti Valencie. Zápas tehdy rozhodl svým gólem Antoine Griezmann.

Valencia nedokázala Atlético porazit už šestnáctkrát v řadě.
Valencia CF

Valencia je tradičním španělským klubem z Andalusie, který v minulosti patřil mezi širší špičku španělského fotbalu, v této sezóně je ale zatažen do záchranářských starostí. Valencia má na kontě pouze 26 bodů a patří ji až sedmnácté, tedy poslední nesestupové, místo tabulky. A to jen díky lepšímu skóre, než má osmnácté Getafe. Z posledních devíti soutěžních utkání Valencia hned sedm prohrála, naposledy ale dokázala doma porazit Osasunu 1:0. Venku zatím Valencia v této sezóně v lize odehrála 12 utkání s bilancí jedné výhry, tří remíz a osmi porážek. Posledních pět venkovních zápasů Valencia prohrála, naposledy 0:1 na hřišti Barcelony.
Atlético Madrid

Atlético je tradičním klubem z hlavního města Španělska, který je sice trochu ve stínu slavnějšího a bohatšího Realu, ale i ono patří dlouhodobě mezi špičku španělského fotbalu a každoročně bojuje o trofeje. Momentálně prožívá Atlético spíše slabší sezónu, ale i přesto se drží s 48 body na třetím místě tabulky. Na vedoucí Barcelonu ztrácí už 17 bodů, na pátý Real Betis má náskok šesti bodů. Aktuální forma Atlética je výborná, neprohrálo již sedmkrát v řadě, naposledy vyhrálo 1:0 na hřišti Girony. Doma zatím Atlético v této sezóně v lize odehrálo 12 utkání s bilancí šesti výher, tří remíz a tří porážek. Z posledních jedenácti domácích utkání Atlético prohrálo jediné, naposledy zvítězilo 6:1 nad Sevillou.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 26. kola LaLigy mezi týmy Atlético Madrid a Valencia CF. Zápas se odehraje na Estadio Wanda Metropolitano v Madridu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.