08.02.2023, 20:00 • Stade Moulay Abdallah (Rabat) • Semifinále • Michal Raška

Tipsport: 8.32 4.49 1.36 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:01:31)
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 5:11. Střely mimo: 8:6. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:6.
Je konec. Real Madrid porazil Al Ahly 4:1 a postupuje do finále Mistrovství světa klubů, kde se utká s al-Hilálem. Dnešní zápas ovšem nabídl velké drama a rozhodně nic nebylo rozhodnuté dlouhou dobu.
Po trochu nudnějším začátku si domácí vytvořili možnost, ale hlavička Abdelmonema letěla nad. Posléze se Rodrygo dostal do šance, ovšem jeho pokus trefil tyč. Ve 31. minutě pálil el-Šahat a Lunin se musel pořádně natáhnout. Ve 42. minutě se Mahmúd dopustil velké chyby, kterou proměnil v branku Vinícius Jr.
Do druhé části vstoupili hosté skvěle, protože se ve 47. minutě trefil Valverde. V 65. minutě Al Ahly získalo pokutový kop, jenž si vzal na starost Maaloul a snížil na 1:2. Následně si Egypťané vytvořili několik šancí, které ale neproměnili. V 87. minutě získal bílý balet penaltu, ovšem tu Modrič neproměnil. O šest minut později ale dodal klid na kopačky Rodrygo a v samém závěru nastavení uzavřel gólový účet Arribas.

90+8

90+8

90+8. Sergio ARRIBAS - 1:4

90+8

Real Madrid právě vstřelil branku!
Po pár vteřinách na hrací ploše se SERGIO ARRIBAS prosazuje! Centr ze standardní situace se totiž poodrážel právě k jednadvacetiletému Španělovi, jenž zakončil za háčky u pravé tyče.

90+8

Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Vinícius, přichází Arribas.

90+7

Nyní došlo k menší rozmíšce na trávníku, ale nic vážnějšího.

90+6

Hosté už dohrávají toto utkání v naprosté pohodě a na polovině egyptského klubu.

90+5

ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Diaz,
ze hřiště odchází Modrič, přichází Odriozola.

90+4

Nyní se ještě domácí dostali do zakončení, ale to skončilo v moci Lunina.

90+3

90+3. RODRYGO - 1:3

90+3

Je rozhodnuto! Bílý balet měl poslední minuty obrovský tlak a jde zpět do dvoubrankového vedení. RODRYGO si skvěle vyměnil míč se Ceballosem, který mu jej vrátil patičkou a brazilský útočník přeloboval gólmana. Asistence: Ceballos.

90+1

Valverde se dostal dopředu po pravé straně, ale jeho centr skončil v moci brankáře. Po chvíli přišel faul Ceballose.

90

Rozhodčí nastavuje osm minut navíc.

90

Modrič tentokrát převedl skvělou zasekávačku a přihrávkou dostal do šance Rodryga, ale jeho rána letěla nad bránu soupeře.

88

Střídání v týmu Al Ahly SC:
ze hřiště odchází Afša, přichází Kahraba.

1:4

konec (0:1)

Branky: 65. Maaloul (pen.) – 42. Vinícius Júnior, 47. Valverde, 90+3. Rodrygo (Ceballos), 90+8. Arribas

Karty:   85. Abdelmonem (AHL) – 85. Tchouaméni (REA)

Neproměněná penalta: 87. Modrič (AHL), brankář aš-Šanáví zneškodnil

Al Ahly SC: aš-Šanáví (C) – Haní, Abdelmonem, Maaloul, Mahmúd – Afša (88. Kahraba), el-Šahat (75. Mohamed), Dieng (61. Fatchí), el-Solja, Abdelkader – Šerif (61. Tau)
Náhradníci: Alaa, Lofti – Abdulfatach, Attia, Fathí, Kahraba, Ašraf, Fatchí, Mohamed, Rabía, Tau, Ibrahim

Trenér: Marcel Koller

Real Madrid: Lunin – Nacho (C), Rüdiger, Alaba, Camavinga – Tchouaméni, Modrič (90+5. Odriozola), Kroos (77. Ceballos) – Rodrygo (90+5. Diaz), Vinícius (90+8. Arribas), Valverde
Náhradníci: Canizares, Lopez – Arribas, Asensio, Carvajal, Ceballos, Diaz, Martin, Odriozola, Vallejo

Trenér: Carlo Ancelotti