Anglická Premier League

Manchester United – Leeds United

2:2

konec (0:1)

08.02.2023, 21:00 • Old Trafford, Manchester • 8. kolo • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 1.51 4.5 6.89 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je za námi nesmírně zajímavý souboj Manchesteru United s Leedsem, po němž nakonec nejspíše nebude spokojen ani jeden z celků, když domácí nepotvrdili roli výrazného favorita, Leeds naopak při dvoubrankovém vedení měl zápas skvěle rozehraný, v závěrečné půlhodině jej však ztratil a nakonec se musí smířit s bodem.

Leeds dvakrát udeřil na začátku poločasů, hned v první minutě zápasu se prosadil Wilfried Gnonto, ve třetí minutě druhého si Summervillovu přihrávku srazil do vlastní branky Raphael Varane. Po hodině hry se začali prosazovat i domácí, brankami Marcuse Rashforda a Jadona Sancha během deseti minut se jim povedlo vyrovnat, i přes několik příležitostí už ale obrat nedokázali dokonat. (23:08:49)
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 17:6. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:11.

90+5

90+5

Po Malaciově centru se míč odrážel před brankou Leedsu, nakonec se jej zmocnil Ilan Meslier.

90+4

Hosté vybojovali autové vhazování u útočného rohového praporku, to je maximum jejich ofenzivního snažení v závěru zápasu.

90+3

Jadon Sancho připravil dobrou palebnou pozici pro Bruna Fernandese, jeho střela ale byla zablokována.

90+2

Dalekonosnou ránu Freda udržel ve svých rukavicích Ilan Meslier, domácí ale nadále touží po tříbodovém zisku.

90+1

Rozhodčí Hooper oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.

90

Střídání v týmu Leeds United:
ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Mateo Fernández.

90

ze hřiště odchází Wilfried Gnonto, přichází Sam Greenwood.

88

Leeds přeci jen může ještě jednou střídat, neboť zranění Struijka bylo označeno jako výjimečné střídání kvůli zranění hlavy, které přidává oběma týmům možnost jedné změny navíc.

87

Po prudkém centru Bruna Fernandese zakončoval Marcus Rashford, Meslier byl u své přední tyče na zemi včas!

87

S drobným zpožděním byl odpískán faul Júniora Firpa na Bruna Fernandese, španělský obránce tu může být rád, že neviděl druhou žlutou kartu.

86

Do centru Luka Shawa se netradičně zavěsil Bruno Fernandes, hlavou ale mířil mimo branku.

85

Domácí kombinují na třiceti metrech od branky Leedsu, zatím je to ale bez střeleckého zakončení.

83

Neúspěšná snaha McKennieho na pravém křídle, míč mu odskočil za brankovou čáru a David de Gea jej pochopitelně rychle uvedl zpět do hry.

82

Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Victor Lindelöf.

2:2

konec (0:1)

Branky: 62. Rashford (Dalot), 70. Sancho – 1. Gnonto (Bamford), 48. Varane (vla.)

Karty:   80. Sabitzer (MAN) – 53. McKennie (LDS), 56. T. Adams (LDS), 77. Firpo (LDS)

Manchester United: de Gea – Dalot (82. Malacia), Varane, L. Martínez, Shaw – Fred, Sabitzer (82. Lindelöf) – Garnacho (59. Pellistri), Fernandes (C), Rashford – Weghorst (59. Sancho).
Náhradníci: Heaton – Iqbal, Mainoo, Elanga, Maguire.

Trenér: Erik ten Hag

Leeds United: Meslier – Ayling (C), Koch, Wöber, Struijk (23. Firpo) – T. Adams, McKennie (90. M. Fernández) – Sinisterra (8. Summerville), Harrison (63. Aaronson), Gnonto (90. S. Greenwood) – Bamford (63. Rutter).
Náhradníci: Robles – Gyabi, Kristensen.

Trenér: Michael Skubala

Rozhodčí: Hooper – Holmes, Perry