HC Slavia Praha – Mountfield HK

3:1

konec (1:0, 1:1, 1:0)

03.02.2023, 17:45 • Zimní stadion Eden, Praha • 15. kolo • Mateo

Z dnešního utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou zase někdy. (19:53:32)
Slavia ve třetí třetině dlouho nebyla schopná své šance proměnit v gól, což se nedařilo ani Hradci. 18 vteřin před koncem pak prázdnou bránu trefil domácí Poletín, který pečetil slávistické vítězství.

59:42

Slavia právě vstřelila branku! Slavia definitivně rozhoduje o své výhře. Hlavička dojel vyhozený puk, který poté naservíroval TOMÁŠI POLETÍNOVI, který trefil opuštěnou klec Hradce. Asistence: Denis Hlavička a Nikolas Filip.

59:20

58:52

Vyloučení v týmu Mountfield HK:
HL – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Patrik Hendrych.

58:49

Matějovský dostal krásnou přihrávku do jízdy, nabruslil si podél mantinelu a vypálil. Svou střelou ale bránu minul.

58:18

Jakub Jón – 2 min., hrubost.

57:55

Aschenbrennerovu ránu vytěsnil Bašta nad sebe hřbetem lapačky.

57:20

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
Nikolas Filip – 2 min., podrážení.

55:43

Novotný si najel do mezikruží a vypálil. Bašta jeho pokus lapil do lapačky.

55:23

Puk skončil na střídačce Slavie a bude se vhazovat před Baštou.

55:12

54:06

Chludil zkusil překvapit Zárubu střelou od vlastní modré čáry, ale hradecký gólman se nenechal zaskočit a střelu vyrazil.

53:35

Slávisté vyhazují puk až k brance Záruby.

53:25

Střela jednoho z hráčů Hradce končí v ochranné síti.

53:12

Tomáš Poletín – 2 min., podrážení.

52:55

Na druhé straně zasahuje Bašta, a tak se bude vhazovat před jeho brankou.

52:23

Záruba dalším zásahem přerušuje hru. Puk schoval pod svou rukavici. Předtím ještě domácí útočník Poletín přišel v souboji o hokejku a gestikuloval směrem k hlavnímu rozhodčímu, ale ten nevylučuje.

50:46

Icing Hradce Králové. Další vhazování před Zárubou.

50:39

Chludil se těsně před brankou dostal ke střele. Záruba dokázal puk udržet mezi svými betony, i když se ještě domácí hráči snažili dostat puk za jeho záda.

50:23

Ofsajd Slavie. Vhazování ve středním pásmu.

50:02

Nahozený puk od modré čáry zůstal na brankovišti, kde ho Bašta raději ukryl pod svou lapačku. Buly před brankou domácích.

49:42

Další zakázané uvolnění Hradce vrací hru před bránu Marka Záruby, kde se bude vhazovat.

49:00

Záruba se nyní vyznamenal, když pěkným zásahem chytil dobrou střelu Hlavičky, která mířila mezi jeho betony, ale hradecký brankář si mezírku pohlídal.

48:37

Kucharčík hledal před bránou Matějovského, kterému v rozhodující puk hokejku přeskočil.

47:28

Nyní už se icing Hradce píská a vhazovat se bude před Zárubovou brankou.

46:13

Jón pěkně našel přijíždějícího Pánka, který svou střelou prověřil Baštu. Domácí brankář předvedl krásný zákrok lapačkou, když jeho pokus lapil ukázkovým "semaforem."

45:26

Jeden ze slávistů ztratil u mantinelu puk, ke kterému se dostal Hendrych, jenž ujížděl na bránu. Jeho ránu z kruhu nakonec lapil Bašta, který tak přerušil hru.

44:58

44:27

Jón vypálil z pravého kruhu. Rána ale skončila mezi betony Bašty, který přerušuje hru. Buly před domácí bránou.

43:30

A znovu Pražané vyhazují.

43:08

Slavia ihned posílá puk za branku Záruby.

42:58

HL – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Patrik Němeček.

42:43

Před odkrytou brankou číhal připravený Němeček, ale puk se k němu nakonec nedostal.

41:08

Vypadalo to, že se bude pískat zakázané uvolnění, které ale rozhodčí překvapivě neodpískal, což se nelíbí domácí střídačce. Slavia by totiž získala útočné pásmo a vhazovalo by se před Zárubou.

40:20

Slavia hned od začátku třetiny rozvíjí útočnou akci, ale střela nakonec nepřišla.

40:01

Ve druhé třetině se jako první prosadili sešívaní, za které skóroval ve 22. minutě Filip. Hradec dlouho nemohl najít recept na výborně chytajícího brankáře Baštu, který měl v této třetině také štěstí, když Páleník trefil tyč. Baštu nakonec poprvé v utkání překonal 19 sekund před koncem druhé části kapitán Hradce Jón. Třetí třetina začne přibližně v 19:16.

40:00

39:41

Hradec právě vstřelil branku! Hradec krátce před koncem třetiny snižuje. Přihrávku do jízdy dostal od Pavlíka kapitán JAKUB JÓN, který rychlou střelou prostřelil Baštu přesně k tyči. Asistence: Dominik Pavlík a Štěpán Černý.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:49

Hradci Králové odpískáno postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.

37:31

Lorenz nyní dvakrát po sobě pálil tvrdě od modré. Nejprve mu nabil Kucharčík a podruhé se k němu dostal odražený kotouč. Záruba oba pokusy vyrazil.

36:56

Bašta má další zákrok, tentokrát má puk v lapačce. Buly před brankou Pražanů.

36:17

Střelu najíždějícího Samka z boku vyrazil Bašta svou holí, kterou položil na led.

35:39

34:41

Jónovu střelu z mezikruží vyrazil Bašta vyrážečkou do rohu.

34:01

Aschenbrenner trefil pouze boční síť Baštovy branky.

33:39

33:36

Icing Slavie vrací hru před branku Záruby.

33:07

Pavlík vypálil z mezikruží, ale trefil jenom připravenou lapačku Bašty, který střelu ztlumil ve své náruči.

32:29

Bašta schoval puk pod svou rukavici a vhazuje se před jeho brankou. Současně naskakuje vyloučený Novotný zpět na led.

32:29

31:51

Páleník využil špatné nahrávky jednoho z domácích hráčů a nahodil puk na branku. Bašta ale bez problémů vyrazil puk lapačkou.

30:45

Záruba si připisuje zákrok a vhazuje se před jeho bránou.

30:29

Adam Novotný – 2 min., vysoká hůl.

29:57

Slavii odpískán ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

29:15

Hendrych vypálil od mantinelu, ale puk branku minul.

28:57

Slavia vyhazuje puk a rychle míří střídat.

27:52

27:41

Kucharčík uháněl za vyhozeným pukem, ke kterému se za brankou dostal. Následně se zpoza brány vytočil až před Zárubu, ale svou střelou těsně minul branku. Dobrá šance sešívaných na konci oslabení.

27:25

Bašta teď raději přikryl puk pod lapačku a vhazovat se bude před bránou domácích.

26:51

Páleník z boku nastřelil tyčku Baštovy brány!

25:52

Denis Ciolek – 2 min., podrážení.

25:40

Chludil se pěknou kličkou dostal až před Zárubu, ale jeho rána skončila těsně vedle brány.

24:43

Bašta má puk v lapačce a vhazovat se tak bude před bránou domácích.

23:53

Voděracký společně s Novotným ujel do přečíslení 2 proti 1 a Voděracký se rozhodl vzít zakončení na sebe, ale jeho ránu vykopl Bašta špičkou betonu.

23:06

Puk doklouzal až k Baštovi, který ho posílá zpět do hry svým spoluhráčům.

21:12

Slavia právě vstřelila branku! Slavia ubránila přesilovku Hradce a zvyšuje svůj náskok. Na modré čáře Hubinka nahrál na levý kruh NIKOLASI FILIPOVI, který následně nekompromisní střelou trefil horní část branky. Asistence: Ondřej Hubinka a Denis Hlavička.

20:41

20:10

Hradec dohrává zbytek přesilovky, Slavia vyhazuje puk za branku Záruby.

20:01

První třetina je za námi. Slavia po ní vede 1:0 po trefě Němečka z 8. minuty, který skóroval ze samostatného úniku. Oba týmy si pak ještě vytvořily několik šancí, ale oba gólmani svoje týmy drží. Bašta zatím zůstává stoprocentní. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina. Druhá třetina začne zhruba v 18:29.

20:00

18:47

18:41

Jan Matouš Kucharčík – 2 min., držení hole.

17:39

Ciolek tvrdě vypálil, ale trefil jenom brusle bránícího obránce.

16:47

Jakub Jón – 2 min., sekání.

15:23

Následně Slavia znovu posílá puk na zakázané uvolnění a hra zůstane před Baštou.

15:15

Pavlík si povyjel do mezikruží, odkud vypálil. Mířil ale jen do zadního mantinelu.

14:49

Další zakázané uvolnění Slavie. Buly před brankou Jonáše Bašty.

14:06

Vítek vyslal od mantinelu nepříjemnou skákavou střelu. Bašta měl štěstí, neboť puk se od něj odrazil vedle branky.

13:13

Hradci odpískáno zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Zárubovu branku.

11:55

Němeček vyrazil se svým spoluhráčem do přečíslení 2 proti 2. Chtěl vzít zakončení na sebe, ale při pokusu o prohození soupeře mu hostující bek klepl do puku a Němeček tak o něj přišel.

11:17

Chludilova rána od mantinelu skončila v ochranné síti a vhazuje se před Zárubou.

10:52

09:49

Kucharčík nabral dobrou rychlost a kousek za kruhem vypálil. Jeho rychlá střela ale jen proletěla těsně vedle brány.

09:38

Hned po vhazování pálil jeden z hradeckých hráčů. Bašta radši přikryl puk pod lapačku.

09:34

Další icing Slavie. Buly znovu před brankářem Baštou.

09:03

Slavii odpískáno zakázané uvolnění. Buly před Baštou.

08:13

Na druhé straně znovu zahrozil Novotný, jehož pokus z kruhu chytil Bašta do rukavice a vhazuje se před brankou Slavie.

07:06

Slavia právě vstřelila branku! Domácí se dostávají do vedení! Hradec udělal chybu v rozehrávce, čehož využil PATRIK NĚMEČEK, jenž vyrazil do úniku a střelou mezi betony brankáře Záruby otevírá skóre utkání. Bez asistence.

06:20

Novotný si vybruslil od mantinelu až před Baštovu bránu a slávistického gólmana prověřil střeleckým pokusem. Bašta se však překvapit nenechal a vyrazil střelu.

05:19

Z pravé strany od mantinelu vypálil Hubinka. Záruba ovšem jeho pokus viděl a sebral kotouč do lapačky. Vhazuje se tak před bránou Hradce.

04:38

Poletín našel před bránou Matějovského, ale tomu rána nesedla a puk skončil vedle branky hostů.

03:38

Kapitán domácích Chludil vypálil z mezikruží. Záruba jeho ránu nejprve vyrazil, a pak raději puk schoval mezi betony. Vhazuje se před jeho bránou.

03:00

Kubánek ztratil puk a jeden z hráčů Hradce se ho zmocnil a mířil dopředu. Rozhodčí ale přerušil hru, protože hráč Hradce si při zpracování puku pomohl vysokou holí.

02:39

Hradci odpískán ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

01:45

Po zásahu Bašty se vhazuje před jeho klecí.

01:26

Hra je nyní plná nepřesností, puk mají na hokejkách hosté.

00:11

Jako první střílel Matějovský, jehož rána skončila v ochranné síti. Vhazuje se před Zárubou.

00:01

HC Slavia Praha: Bašta (F. Poletín) – Hubinka, Pšenička, Lorenz, Labuzík, Kubánek (A), Ciolek, Marek – Chludil (C), Kucharčík, T. Poletín, Matějovský, Havlíček, Tittl, Filip, Hlavička, Tichý, Němeček
Trenér: Ladislav Slížek

Mountfield HK: Záruba (Petřík) – Janeček, Forejtek, Samek (A), Černý (A), Pánek – Aschenbrenner, Novotný, Pavlík, Jón (C), Hendrych, Voděracký, Vítek, Frolík, Páleník
Trenér: Tomáš Hamara

Rozhodčí: Battěk – Žídek, Kučera.
Zdravím všechny hokejové příznivce! Extraliga dorostu, konkrétně skupina O pořadí v play-off pokračuje 15. kolem a my se zaměříme na souboj domácí Slavie s hostujícím Mountfieldem Hradec Králové. Dorostenci Slavie si v minulém kole zastříleli, když vyhráli ve Zlíně 9:3. 4 branky nastřílel kapitán Pražanů Danny Chludil. Rozhodla hlavně poslední třetina, ve které sešívaní dali 4 góly. Východočeši v minulém kole prohráli na ledě plzeňské Škodovky 3:4 v prodloužení. Třemi body (1+2) přispěl k výhře Mountfieldu Adam Novotný. Půjde o souboj týmů, které spolu sousedí v tabulce. Slavia je pátá s 24 body, Hradec má stejný počet bodů a je šestý. Utkání na Zimním stadionu Eden startuje v 17:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

3:1

Branky a nahrávky: 8. Němeček, 22. Filip (Hubinka, Hlavička), 60. Poletín (Hlavička, Filip) – 40. Jón (Pavlík, Černý)

Mountfield HK: Petřík (Záruba) – Janeček, Forejtek, Samek (A), Černý (A), Pánek – Aschenbrenner, Novotný, Pavlík, Jón (C), Hendrych, Voděracký, Vítek, Frolík, Páleník

Rozhodčí: Battěk – Žídek, Kučera

07:06 SLA 1:0 Němeček
16:47 HKM 2 Jón, sekání
18:41 SLA 2 Kucharčík, držení hole
21:12 SLA 2:0 Filip (Hubinka, Hlavička)
25:52 SLA 2 Ciolek, podrážení
30:29 HKM 2 Novotný, vysoká hůl