7:3

konec (1:0, 4:1, 2:2)

29.01.2023, 04:00 • Rogers Place, Edmonton • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

Tipsport: 1.4 5.56 6.01 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že Edmonton Oilers po velké přestřelce skolil Chicago Blackhawks 7:3 zejména díky podařené pasáži ve druhé třetině, kdy Oilers dali tři branky za dvě a půl minuty, se s Vámi loučí a hezkou neděli přeje Tomáš Lysý. (07:10:25)

59:10

Další dobrý zákrok Matthewa Berlina, který tak za dvě a půl minuty zapisuje zneškodnění dvou šancí soupeře.

57:34

A hned na začátek si musel poradit se závarem před svou brankou.

57:34

Velkou pozornost na sebe strhl Matt Berlin, brankář University of Alberta, kde chytá poslední čtyři roky v soutěži USports. Jde o jeho vůbec první zápas v NHL a pokud pomineme WHL, tak ve špičkovém hokeji vůbec.

57:34

Střídání v týmu Edmonton Oilers:
ze hřiště odchází Jack Campbell, přichází Matthew Berlin.

56:24

Hosté v posledních okamžicích ostřelují soupeře ze všech pozic, ale bez úspěchu.

55:42

Další pokus Jake McCabeho končí na Campbellovi. Ten rozhodně nemíní stáhnout náskok Edmontonu na méně než čtyři branky.

55:17

Jack Campbell likviduje jak střelu Reese Johnsona, tak pokus MacKenzieho Entwisleho z levého kruhu.

54:47

54:47 Taylor RADDYSH - 7:3

54:47

Chicago právě vstřelilo branku!
Domi zachytil rozehrávku domácích a ujel do rychlého kontru. Obelstil Nurseho a mezi kruhy našel volného TAYLORA RADDISHE, který naopak přebruslil Hollowaye. Adresát přihrávku si pohlídal puk a rychlou kličkou oklamal Jacka Campbella, kterému poté v zakončení u tyče nedal nárok. Již čtvrtý gól v patnácti minutách třetí třetiny. Asistence: Max Domi.

54:28

Domácí si věděli rady i ve svém obranném pásmu a zvládli napadání soupeře.

53:45

Na pravý kruh si sjížděl na Hollowayovu přihrávku Jesse Pujlujärvi, ale k puku se nakonec těsně nedostal.

52:36

Zápas se i přes rozhodnuté skóre vůbec nedohrává, Edmonton do toho pořád šlape naplno a zkouší navýšit skóre.

51:48

51:48 Ryan MCLEOD - 7:2

51:48

Edmonton právě vstřelil branku!
RYAN McLEOD si tuto akci prakticky sám udělal. V zakončení na Mrázka nevyzrál, ale puk si našel za brankou, odkud jej poslal do brusle bránícího Setha Jonese. Právě od bruslí se totiž puk odrazil směrem volná branka a byť po něm Jones sahal a nakonec i odpálil pryč, ještě před tím kotouč na okamžik přešel čáru. Bez asistence.

50:55

Tak dlouho si hosté přihrávali v útočném pásmu, až z toho byla rychlá protiakce Edmontonu. Mrázek tentokrát ale zasahovat nemusel.

7:3

Branky a nahrávky: 6. Barrie (Nugent-Hopkins, McDavid), 27. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins), 33. Barrie (Hyman, Nurse), 34. McDavid (Draisaitl, Hyman), 35. Hyman (R. McLeod, Nurse), 49. E. Kane (Draisaitl), 52. R. McLeod – 26. Dickinson (P. Kane, Kurashev), 49. J. Toews (P. Kane, Raddysh), 55. Raddysh (Domi)

Edmonton Oilers: Campbell (58. Berlin) – Nurse (A), Ceci, Kulak, Barrie, Broberg, Bouchard, Desharnais – Holloway, McDavid (C), Hyman – E. Kane, Draisaitl (A), Ryan – Kostin, Nugent-Hopkins, Janmark – R. McLeod, Puljujärvi.
Trenér: Jay Woodcroft

Chicago Blackhawks: Mrázek (Stauber) – McCabe, S. Jones, J. Johnson, Murphy (A), C. Jones, Mitchell – Athanasiou, Dickinson, P. Kane (A) – Kurashev, Domi, Raddysh – Lafferty, J. Toews (C), Blackwell – Katchouk, Entwistle, R. Johnson.
Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: Jake Brenk, Chris Schlenker – Steve Barton, Ryan Daisy

04:52 CHI 2 S. Jones, nedovolené bránění
05:20 EDM 1:0 Barrie (Nugent-Hopkins, McDavid)
15:05 EDM 2 HL příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Kostin
25:25 CHI 1:1 Dickinson (P. Kane, Kurashev)