2:1

po prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

29.01.2023, 04:30 • Honda Center, Anaheim • Jan Matúš (@honzashepp)

Tipsport: 2.4 4.15 2.45 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (07:31:37)
Statistika
Střely na bránu: 45 – 33 | Přesilová hra: 0/4 – 0/4 | Trestné minuty: 20 – 10

Connor Ingram (ARI) – 43 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,6 %, odchytal 63:34
John Gibson (ANA) – 32 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97 %, odchytal 63:34

Česká a slovenská stopa
Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

1. Trevor Zegras (ANA) 1+0
2. John Gibson (ANA) 32 zákroků
3. Max Jones (ANA) 1+0
Anaheim Ducks tedy nakonec v prodloužení dokázal zdolat Arizonu Coyotes, když se o rozhodující branku tohoto zápasu postaral Zegras. Nutno však dodat, že oba brankáři v prodloužení předvedli skvělé zákroky, ale především zásah Gibsona proti jasné šanci Chychruna byl famózní.

63:34

63:34 Trevor ZEGRAS - 2:1

63:34

Anaheim právě vstřelil branku!
Tak se konečně dočkáváme rozhodující branky utkání. Maccelli v rohu obranného pásma přišel o kotouč, který mu sebral Klingberg a ten si poté nabruslil k bráně Arizony, kde však místo střely nahrál mezi kruhy TREVORU ZEGRASOVI, jenž se trefil přesně do pravé šibenice. Asistence: John Klingberg.

62:51

Po několika velkých šancích se hra v prodloužení hodně uklidnila, když domácí zatím jen kontrolují puk na svých hokejkách.

62:00

62:00 Vatrano měl k dispozici hned několik příležitostí, jenže ani jedna rozhodující brankou neskončila.

62:00

Následně na druhé straně předvedl důležité zákroky i Ingram, na kterého jel sám Vatrano, který však se svým střeleckým zakončením neuspěl. Nicméně domácí útočník se poté znova dostal k puku a ani jeho další střela a i dorážka za Ingramem neskončily.

61:45

61:45 Obrovská šance Chychruna, kterou fantasticky zastavil Gibson!

61:45

Tak to byl neuvěřitelný zákrok Gibsona! Hosté jeli ve dvou na jednoho, kde nakonec Keller nahrál Chychrunovi, který si kotouč ještě potáhl a zakončil do protipohybu Gibsona, ale ten jeho pokus vytáhl svou lapačkou.

61:28

Keller na modré čáře obral o kotouč Klingberga, avšak hostující útočník toho následně nedokázal využít.

60:48

Vše mohl rozhodnout Fowler, který jel zcela sám na Ingrama, ale se svou kličkou neuspěl.

60:26

Moser si sjel na střed útočného pásma pro přihrávku od Maccelliho, ale jeho následné bekhendové zakončení nemělo potřebnou razanci.

60:01

Ve třetí třetině jsme se tedy rozhodující branky nedočkali, když v poslední dvacetiminutovce byli zcela jasně lepším týmem hostující hokejisté z Arizony, kteří však svou aktivitu nepřetavili ve svou druhou branku a hostům v tom nepomohli ani jejich dvě přesilové hry.

Za stavu 1:1 tedy půjdeme do prodloužení, kde už snad poznáme vítěze tohoto zápasu.

60:00

59:48

O poslední útok se ještě naopak pokusili domácí hokejisté a střela Benoita z modré čáry skončila na betonech Ingrama, který se ve třetí části příliš nezapotil.

2:1

Branky a nahrávky: 33. Max Jones (Klingberg, Vaakanainen), 64. Zegras (Klingberg) – 17. N. Ritchie (Fischer, Boyd)

Anaheim Ducks: Gibson (Stolarz) – Fowler, Kulikov, Klingberg, Vaakanainen, Benoit, Beaulieu – Vatrano, McTavish, Max Jones – Henrique, Zegras, Terry – R. Strome, Lundeström, Silfverberg – Comtois, Jays. Megna, Carrick.
Trenér: Dallas Eakins

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Nemeth, Moser, Stecher, J. Brown, Chychrun, Välimäki – Crouse, Bjugstad, Guenther – N. Ritchie, Boyd, Fischer – Keller, Hayton, Schmaltz – Maccelli, McBain, Kassian.
Trenér: Andre Tourigny

Rozhodčí: Anderson, Chmielewski – Gawryletz, Mills

Diváci: 16 126

12:28 ARI 2 N. Ritchie, hrubost
16:21 ARI 0:1 N. Ritchie (Fischer, Boyd)