konec (0:1, 0:1, 3:0)

26.01.2023, 15:10 • Vrchlabí, Elektromont aréna • Finále • Michal Raška

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (17:15:06)
Po fantastickém obratu získává Moravskoslezský kraj zlato!
Vše načal ve 44. minutě Man. O pět minut později srovnal Trnka a minutu před koncem rozhodl Řípa. Zápas tak nabídl obrovské drama a fantastické pohledné finále.

Moravskoslezský kraj získal zlato!

59:43

Následně se Plzeňští dopustili ofsajdu a následuje tak buly ve středním pásmu.

59:30

Reisnecker měl místo na levé straně, ale jeho pokus vyrazil brankář a posléze domácí vyhodili kotouč.

59:20

Další střela Štěpána Sokola z pravé strany, ale Jan Láryš chytil kotouč do své lapačky.

59:00

Plzeňský kraj bude hrát minutu 6 na 4! Tohle bude velké drama.

59:00

Oddechový čas pro tým Plzeňský kraj.

59:00

Vyloučení v týmu Moravskoslezský kraj:
Jan Hrček – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

58:46

Tománek se z pravé strany dostal ke střele a Plzeňský kraj hraje bez brankáře!

58:20

Sto vteřin zbývá Moravskoslezským hráčům k zisku zlatých medailí. Plzeňský ovšem dobývá svatyni Láryše.

58:03

58:03 Dominik ŘÍPA - 3:2

58:03

Moravskoslezský kraj právě vstřelil branku!
Obrat je dokonán a Moravskoslezský kraj vede 3:2! Po špatné přihrávce za bránou se kotouč vynořil u Řeháka, jenž jej bleskově posunul DOMINIKU ŘÍPOVI a ten zakončil do odkryté brány. Asistence: René Řehák.

56:56

Plzeňský kraj byl nyní velice blízko ke vstřelené možná vítězné branky, ale kotouč neskončil za brankovou čárou, ani přes ležícího gólmana Jana Láryše!

56:11

Zakázané uvolnění Moravskoslezské kraje a následuje vhazování před svatyní Láryše.

55:06

Maxmilian Mareš se ocitl ve velké šanci, neboť se před ním odkryla brána, ale jeho pokus letěl vedle plzeňské svatyně!

54:28

Jan Fodor to zkusil z úhlu, ale Láryš nyní neměl žádný problém chytit puk.

53:00

Znovu je hra přerušená, tentokrát díky ofsajdu Moravskoslezských hráčů.

52:02

Tentokrát hru zastavilo zakázané uvolnění ze strany hostů.

51:18

Plzeňští hráči se zatím nemohou dostat do nějaké šance a ve třetí periodě je na ledové ploše pouze Moravskoslezský výběr.

50:00

Zbývá posledních deset minut základní hrací doby tohoto finále, které je ve třetí třetině nesmírně dramatické.

49:01

Znovu se domácí mužstvo dostalo do zakončení, ale tentokrát si plzeňský gólman poradil a chytil puk.

48:35

Moravskoslezští hráči nyní létají po ledě a tyč zachránila Makariuse od otočení zápasu!

48:14

48:14 Přemysl TRNKA - 2:2

48:14

Domácí mužstvo srovnává stav utkání na 2:2! PŘEMYSL TRNKA tentokrát zaskočil brankáře Makariuse tvrdou ránou od modré čáry, která skončila přesně u tyče. Asistence: Vítězslav Glos.

47:59

Zkrat domácího obránce, který ale Jan Bartuška nedokázal potrestat, neboť Makarius předvedl skvělý zákrok!

46:51

Václav Pitter se snažil zakončit, ovšem jeho pokus byl zblokován.

45:45

Další zakázané uvolnění hostujícího celku a následovat tak bude vhazování před Makariusem.

45:10

Ofsajd ze strany Moravskoslezského kraje a následovat tak bude vhazování ve středním pásmu.

44:19

Plzeňský kraj se dostal dopředu, ale střela z pravé strany skončila vedle svatyně soupeře.

43:27

Tentokrát se ovšem Moravskoslezští dopustili jen zakázaného uvolnění a hra se přesune zpět před svatyni Láryše.

43:04

43:04 Maxmilián MAN - 1:2

43:04

Je sníženo na 1:2! Autorem branky je MAXMILIÁN MAN, který si skvěle zpracoval puk ve středním pásmu a následně z levého kruhu švihem vypálil o horní tyč za záda Makariuse.

42:35

René Řehák se parádně dostal přes dva protihráče, ale jeho zakončení bekhendem vyrazil Makarius.

41:47

Zakázané uvolnění ze strany Plzeňského kraje, což znamená možnost pro domácí vytvořit si střeleckou příležitost.

40:28

Velmi špatná přihrávka domácích a Láryš musel vychytat pokus Tománka, který vyjel zpoza brány.

40:19

Jan Láryš měl opět na začátku třetiny práci, neboť se kotouč nebezpečně odrazil od konstrukce a okamžitě dotíral Theodor.

40:01

Také druhá třetina utkání nabídla pouze jednu branku, kterou vstřelil ve 23. minutě Reisnecker a Plzeňský kraj tak potvrdil, že začátky jednotlivých částí umí skvěle. Hosté jsou následujících dvacet minut od zisku zlatých medailí.

40:00

39:46

Šimon Bělík se vykroužil před bránu, ale jeho následný pokus letěl mimo svatyni.

39:26

38:36

Už to vypadalo na pěknou kombinaci, ale finální přihrávka nebyla přesná. Moravskoslezský kraj ovšem zůstává v útočném pásmu.

38:12

Plzeňští čelí už třetí přesilové hře, ale zatím si domácí v první minutě nedokázali nic vypracovat.

37:26

Vyloučení v týmu Plzeňský kraj:
Ivan Popovič – 2 min., podrážení.

36:46

Kapitán Maxmilián Man se z levého křídla dostal ke střele, která nebyla vůbec špatná, ale nakonec skončila vedle pravé tyče.

36:12

Jan Chasák předvedl velmi krásnou individuální akci, ale střela letěla nad svatyni Láryše.

35:46

Nepřesná rozehrávka v podání domácí obrany, ale hosté toho nedokázali využít a Moravskoslezský kraj tak může vyrazit opět směrem dopředu.

34:18

Plzeňští přežili oslabení a nyní se dopředu vydal Ivan Popovič, střelec první branky, který ale přestřelil.

33:26

33:18

Dominick Radim Byrtus se opřel do střely, ale jeho pokus vyrazil brankář Makarius.

32:58

Maxmilián Man to zkoušel z úhlu, ale jeho pokus byl sražen. Domácí ovšem zůstávají v nátlaku.

32:18

Potom co Láryš vychytal další střelu soupeře se Moravskoslezští dostali do útočného pásma, ale do zakončení nikoliv.

31:26

Alexandre Maximilien Theodore – 2 min., podrážení.

30:40

Theodorovi nevyšla klička a z brejku se po levé straně dostal do šance Jan Bartuška, ovšem i ten mířil pouze doprostřed!

29:57

René Řehák se z levé strany dostal ke střele, ovšem Makarius byl opět připraven a vyrazil puk lapačkou.

28:35

Štěpán Sokol se snažil využít další chyby obrany soupeře, ale ve velké šanci zamířil přesně doprostřed brány, kterou střeží Jan Láryš.

27:46

Nyní se Moravskoslezský kraj dopustil ofsajdu a následovat tak bude buly ve středním pásmu.

27:12

Po rychlém brejku pálil Šimon Brož, ale Makarius si poradil bez problémů. Plzeňský kraj tak pokračuje v cestě za prvním místem.

26:14

Matěj Tománek se z pravé strany prokličkoval až do zakončení, ale jeho pokus vyrazil Láryš!

25:50

Zakázané uvolnění plzeňského celku a následovat tak bude buly před svatyní Makariuse.

24:32

Domácí se už vymanili z ohromného nástupu soupeře, který opět skóroval na začátku třetiny.

23:06

Tlak Plzeňských neustává a Láryš musel být znovu připraven na střelu z levého kraje.

22:11

22:11 Ben REISNECKER - 0:2

22:11

Plzeňský kraj právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovou hru a jdou do dvoubrankového vedení! Theodore skvěle stínil před bránou, čehož využil BEN REISNECKER a vypálil přesně do levé šibenice. Asistence: Jiří Maxa.

21:39

Plzeňský kraj nyní má přesilovou hru, ale zatím se hraje právě v pásmu hostů.

21:19

20:58

Vstup do druhé periody se domácímu celku příliš nepodařil a nyní se tak pokračuje ve hře 4 na 4.

20:20

Jan Láryš – 2 min., zdržování hry / brankář – hraní puku mimo lichoběžník.

20:01

První část finále je za námi a Plzeňský kraj vede 1:0. Do utkání hosté vstoupili velmi aktivně a v páté minutě se prosadil Popovič. Následně se sice Moravskoslezští dostali do hry, ale i přes šance branku nevstřelili.

20:00

19:54

Ke konci první periody ještě přišla rána od modré, ale ta minula svatyni hostů.

19:19

Matěj Tománek – 2 min., hákování.

18:49

Maxmilián Man byl opět velmi blízko brance, ale z bezprostřední blízkosti nepropálil Makariuse, který drží Plzeňské ve vedení!

18:18

Znovu se domácí dostali ke střele, ale rána Jakuba Marka od modré skončila v lapačce Makariuse.

16:27

Tomáš Makarius musel být připraven, neboť puk nebezpečně poskakoval před jeho brankovištěm, ale také tuto situaci defenziva hostů přežila.

15:52

Opět se hraje především ve středu hrací plochy, ale po velkém nástupu Plzeňského kraje se síly srovnaly a možná má lehce navíc domácí tým.

13:40

Tentokrát to na sebe vzal Maxmilian Man, ale jeho pokus letěl vedle. Po chvíli se do zakončení dostal znovu Man, ale Makarius byl připraven.

12:57

Moravskoslezští se opět snaží vymyslet něco v útočné třetině, ale domácím chybí především střely na bránu.

11:16

Maxmilian Man se snažil prodrat po pravém křídle, ale tam tvrdě narazil na obránce soupeře.

09:50

Prvních deset minut tohoto finále bylo velmi atraktivní, ale nyní se hosté dopustili zakázaného uvolnění.

08:16

Nyní se hráči v bílém, konkrétně tedy Moravskoslezský kraj, poprvé dostali do nějaké zajímavé kombinace, ale Makarius nakonec zasahovat nemusel.

07:32

Další nebezpečná situace v brankovišti Moravskoslezského kraje, ale tentokrát se nejlépe zorientovala defenzíva domácích.

07:08

Hosté se nadále snaží hrát okamžitě a vše do brány Jana Láryše, který tak má plné ruce a nohy práce.

06:00

Plzeňští jsou nyní velmi aktivní v útočné třetině a nejraději by vstřelili druhou branku.

05:19

Jiří Maxa předvedl kličku do bekhendu, ale jeho pokus z úhlu letěl vedle svatyně Láryše.

04:26

04:26 Ivan POPOVIČ - 0:1

04:26

Hostující celek se ujímá vedení! Štěpán Sokol nejprve vypálil z levé strany, ovšem Láryš jeho pokus nedokázal udržet a v nepřehledné situaci nakonec podle rozhodčích dorazil puk za brankovou čáru IVAN POPOVIČ. Asistence: Václav Pitter a Štěpán Sokol.

03:07

Zatím je hra velmi vyrovnaná a na nějakou první šanci čekáme. Tomáš Čermák se snažil nahodit puk na bránu, ovšem tu netrefil.

01:58

Štěpán Sokol se snažil bekhend dostat kotouč z pravé strany před bránu, ale defenzíva Moravskoslezského si poradila. Následně se ale domácí ocitli v ofsajdu.

01:18

Maxmilian Man skvěle podržel kotouč na své polovině a nenechal tak soupeře projít do zakončení.

00:17

Hned na začátku se Moravskoslezský kraj dostal do útočného pásma, ale pokus o střelu byl sražen.

00:01

Moravskoslezský kraj: Láryš (Javorek) – Bystroň, Glos, Lyčka, Trnka, Marek, Niemczyk, Planka, Byrtus – Kajzar, Řípa, Michalík – Vrůbel, Řehák, Man (C) – Svozil, Šebesta, Hrček (A) – Weiss, Mares, Žídek
Trenér: Petr Trojan

Plzeňský kraj: Makarius (Šátava) – Kamas, Čermák, Fiala, Šulan, Dvořák, Brož, Reisnecker – Fodor, Popovič, Bartuška – Pitter, Maxa (C), Chasák – Tománek, Theodore, Bělík – Sokol, Šimánek
Trenér: Tomáš Pejchar

Rozhodčí: Jan Jaroš, Libor Veinfurter — Petr Maštalíř, Aleš Roischel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:10.

3:2

Branky a nahrávky: 44. Man, 49. Trnka (Glos), 59. Řípa (Řehák) – 5. Popovič (Pitter, Sokol), 23. Reisnecker (Maxa)

Rozhodčí: Jan Jaroš, Libor Veinfurter — Petr Maštalíř, Aleš Roischel

04:26 PLK 0:1 Popovič (Pitter, Sokol)
19:19 PLK 2 Tománek, hákování
20:20 MSK 2 Láryš, zdržování hry / brankář – hraní puku mimo lichoběžník
22:11 PLK 0:2 Reisnecker (Maxa)
31:26 PLK 2 Theodore, podrážení
37:26 PLK 2 Popovič, podrážení
43:04 MSK 1:2 Man