Tenis

Australian Open - muži (tvrdý povrch)

Andrej Rubljov (5) – Novak Djoković (4)

0:3 1:6, 2:6, 4:6

25.01.2023, 09:47 • Rod Laver Arena, Melbourne Park (AUS) • Čtvrtfinále • Tomáš Kubečka

Tipsport: 7.1 1.12 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

0:3; 4:6 - Novak Djoković

4:6

Novak Djoković využívá hned první mečbol a po setech 6:1, 6:2 a 6:4 postupuje do semifinále!

0-40

Už jen jeden! Novak Djoković má při svém podání tři mečboly!

30-40

Novak Djoković má další brejkbol! Rubljov zkoušel uklidit míček k základní čáře, ale o kousek minul kurt.

0:1

0:2; 0:1 - Novak Djoković

0:1

Andrej Rubljov měl u sítě na raketě vítězný volej, ale trestuhodně minul kurt! Djoković tak bere soupeři podání a v úvodu třetí sady vede 1:0!

40-A

Andrej Rubljov sice doběhl nepovedený kraťas svého soupeře, ale místo přehození míčku přes síť zkoušel prudký forhend, kterým chyboval.

15-40

Srbský hráč trefil return přímo na základní čáru a hned v úvodu třetí sady má dva brejkboly!

2:6

0:2; 2:6 - Novak Djoković

2:6

Novak Djoković ukončuje druhou sadu přímým bodem z podání. Srb získává druhý set poměrem 6:2 a je jediný set od postupu do semifinále.

40-A

Rubljov byl blízko dalšímu brejkbolu, jenže jeho obranný bekhend proti forhendu soupeře skončil na pásce.

40-A

Srbský hráč si esem zajistil setbol číslo tři!

A-40

Andrej Rubljov má brejkbol! Rus znovu dominoval ve výměně od základní čáry a forhendem do protipohybu ještě prodloužil druhý set.

15-40

Přímý bod z podání a dva setboly pro Djokoviće!

2:5

0:1; 2:5 - Novak Djoković

2:5

Andrej Rubljov ukončuje gem dvojchybou a hodně hlasitě se zlobí! Djoković vede už 5:2 a bude podávat na zisk druhé sady.

30-40

Novak Djoković má brejkbol! Na Srbův return odpověděl Rubljov bekhendem do pásky.

A-40

Další brejkbol pro ruského hráče. Djoković chyboval z bekhendu a navíc málem upadl. Srb hraje s bolestivou grimasou v obličeji.

40-30

Rubljov trefil skvělý return pod nohy srbského hráče a zajistil si brejkbol!

2:3

0:1; 2:3 - Novak Djoković

2:3

Druhý brejkbol už precizně hrající srbský tenista využívá, bere soupeři podání a ve druhém setu vede 3:2!

0-40

Tři brejkboly pro srbského tenistu! Rubljov se nesrovnal s returnem pod nohy a forhendem zahrál do autu.

1:6

0:1; 1:6 - Novak Djoković

1:6

Novak Djoković využívá hned první setbol a získává úvodní sadu poměrem 6:1!

40-A

0:0; 1:5; 40-A - Novak Djoković

40-A

Novak Djoković má první setbol! Rubljov sice mohl ukončit výměnu smečí, ale Srb se ubránil, doběhl i krátký úder a soupeře prohodil!

40-30

Rubljov má brejkbol! Djoković sice útočil z forhendové strany, jenže netrefil kurt.

1:5

0:0; 1:5 - Novak Djoković

1:5

Novak Djoković využívá další brejkbol, podruhé v první sadě bere soupeři podání a vede už 5:1.

40-A

Rubljov střídá světlé a stinné momenty. Další forhend od základní čáry zastavila síť.

40-A

Rubljov svého soupeře okamžitě napodobil a chybou z forhendu mu daroval další brejkbol.

40-A

Jenže vzápětí lacinou chybou z bekhendu pouští Srba k dalšímu brejkbolu.

40-A

Djoković se natáhl po returnu a křížným forhendem si zajistil další brejkbol!

30-40

Další brejkbol pro srbského hráče! Djoković trefil return do bekhendu soupeře, který odpověděl úderem do sítě.

1:3

0:0; 1:3 - Novak Djoković

1:3

Andrej Rubljov proti brejkbolu předvedl dvojchybu! Djoković mu tak bere podání a vede 3:1.

40-A

Novak Djoković má další brejkbol! Rubljov trefil forhend jen rámem rakety a napálil jej mimo kurt.

40-A

Novak Djoković má brejkbol! Srb přešel do útoku a forhendem po čáře nedal soupeři šanci.