Česko – Itálie

7:2

konec (3:1, 1:0, 3:1)

25.01.2023, 20:00 • Michal Heřman

To je z utkání vše, děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek večera. (22:02:42)
Statistiky:
Střely na branku: 37:25
Vyloučení: 4:8
Využití: 3:0
Vhazování: 27:28
Češky odehrály velmi dobrý zápas, ve kterém nedaly Italkám šanci. Po celý zápas byly lepší a poctivou hrou došly k vítězství o pět gólů. To znamená, že si v pátek zahrají ve finále o celkové prvenství, které tak mohou obhájit.
Zápas končí a stadionem zní česká hymna. Nejlepší hráčkou Itálie je vyhlášena Maddalena Bedontová, za český celek to je Adéla Fromová.

59:12

59:12 FANTINOVÁ - 7:2

59:12

Itálie právě vstřelila branku!
MATILDE FANTINOVÁ dokázala ve vlastním oslabení procpak puk skrz výstroj brankářky Ortové a snižuje na 2:7. Asistence: Heidenbergerová, Legerová.

58:55

Po střele českých hráček zazvonila tyč!

58:42

Italky vyhazují a mohou vystřídat.

58:18

Češky kombinují v útočném pásmu a hledají možnosti ke střelbě.

57:54

Itálie půjde ještě v závěru zápasu po zbytečném faulu do čtyř.

57:48

Gildainová zaváží puk podél mantinelu. Stihne dát český celek ještě gól?

57:16

Český tým si v pohodě hlídá závěr zápasu a může se těšit na finálový boj.

56:24

Střela od modré byla zablokována obranou Itálie.

55:34

Češky jsou v pěti a hned spěchají dopředu.

55:28

Trest českého týmu se blíží ke konci. Zatím brání velmi dobře.

54:50

Italky se sice snaží o snížení, Češky ale pracují v obraně velmi dobře.

53:34

Český tým hraje opět ve čtyřech – Jílková, napadení.

53:31

Český tým zvládl oslabení skvěle. Půjde ale znovu do čtyř za další faul.

51:31

Vyloučení v týmu Česko:
Felcmanová – 2 min., napadení.

50:20

Střídání v týmu Česko:
ze hřiště odchází Nováková, přichází Ortová.

50:14

50:14 JÍLKOVÁ - 7:1

50:14

Česko právě vstřelilo branku!
VIKTORIE JÍLKOVÁ střílí sedmý český gól a ze zápasu je již exhibice v podání českých holek. Asistence: Paroubková, Vocetková.

50:01

Začala poslední desetiminutovka třetí třetiny a pravděpodobně i zápasu.

48:42

Závar před brankou Itálie sedmým gólem nekončí. Češky nakonec po zpětné přihrávce musí opustit pásmo, rychle se tam ale vracejí.

47:45

Hra se ale rychle vrátila před branku Itálie.

47:32

Vhazování před Novákovou, která musí být po delší době v pozoru.

47:07

Itálie hraje v plném počtu.

47:03

Italky znovu vyhazují a tohle oslabení ustojí.

46:41

Přesilovka se zatím ale českému celku moc nevede.

45:07

Vyloučení v týmu Itálie:
De Fantiová – 2 min., hrubost.

45:07

Na ledě zůstala po souboji ležet jedna z českých hráček. Bude ale v pořádku.

43:56

Rychlé přečíslení českého celku končí šestým gólem! KLAUDIE PIETRASZOVÁ prostřeluje brankářku z levé strany! Asistence: Stýblová, Pánková.

43:22

Zakázané uvolnění italského celku.

43:06

Český tým je při chuti a i nadále tlačí na Italky.

40:59

Krátce po rozehrání přesilovky je tu pátý gól české týmu, který střílí BARBORA PROŠKOVÁ! Asistence: Stýblová, Fromová.

40:46

Fantinová – 2 min., hrubost.

40:33

Výborná kombinace českého týmu gólem nekončí. Sudí ale má ruku nahoře, Itálie půjde do čtyř.

40:01

Statistiky po 2. třetině:
Střely na branku: 25:15
Vyloučení: 2:5
Využití: 2:0
Vhazování: 18:19
Druhá třetina přinesla jeden gól, který vstřelila Vocetková. Český tým tak vede o tři branky a míří za vítězstvím. Třetí třetina začne přibližně v 21:31.

40:00

39:12

Po protiútoku Italek raději Nováková podrží puk. Vhazovat se bude po její pravici.

39:01

Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:17

Hraje se kolem branky Itálie.

37:14

Se střelou od modré neměla Nováková žádné problémy, navíc rychle rozehrává.

35:59

Itálie je kompletní. I přes velký tlak nakonec oslabení ustála.

35:41

Český celek je již opět v útočné třetině a kombinuje.

35:08

Trojice Stýblová, Pietraszová a Pánková měla postupně šance. Jednou dokonce zazvonila tyč. Nakonec se ale Italky osvobozují.

33:59

Český celek bude hrát přesilovku.

33:19

De Bortoliová dostala po podklouznutí české hráčky luxusní prostor před brankou. Sama proti Novákové ale neuspěla. Česká brankářka vytáhla skvělý zákrok lapačkou!

32:31

Gildainová byla další hráčkou, co to zkusila. Šla do přečíslení, před brankou ale nakonec i přes dobrou první kličku o puk přišla.

31:56

Další útok českého týmu končí nepřesnou přihrávkou před branku.

30:39

LINDA VOCETKOVÁ dostala ideální přihrávku před branku a navyšuje české vedení po střele bez přípravy!

30:02

Máme za sebou polovinu základní hrací doby. Zatím s dobrým skórem pro český celek.

29:21

Italky se osvobozují vyhozením puku do středního pásma, český celek ale rychle opět zaváží touš.

27:38

Paroubková měla na hokejce při protiútoku čtvrtý český gól! Fortarelová ale stihla zasáhnout vyrážečkou.

26:28

Dobrý český útok po mantinelu. Křížná přihrávka před branku ale jen proletěla.

25:53

Trocha nepřesností v rozehře českého týmu. Soupeřky se tak dostaly k Novákové, ke střele se ale zatím nedostaly.

24:06

Itálie hraje v pěti hráčkách.

24:02

Itálie vyhazuje a tohle oslabení zvládne.

23:37

Český tým kombinuje v útočném pásmu. Střela Paroubkové končí na brankářce.

22:06

Todescová – 2 min., hákování.

21:28

Střelu Pietraszové z levé strany vyráží brankářka Itálie.

20:41

Češky hned v úvodu třetiny přešly do útoku a kombinují kolem Fortarelové.

20:01

První třetinu zvládly mladé Češky velmi dobře a vedou 3:1. Itálie snížila až v samém závěru třetiny, což je škoda.

20:00

19:16

19:16 BEDONTOVÁ - 3:1

19:16

MADDALENA BEDONTOVÁ snižuje těsně po konci trestu. To je škoda, do konce první třetiny zbývalo 44 sekund! Asistence: Cambruzziová, Todescová.

17:54

Český tým se zatím velmi dobře brání.

17:14

Itálie dostává v závěru první třetiny výhodu přesilovky – Jebousková – hákování.

15:54

15:54 MUSILOVÁ - 3:0

15:54

NATÁLIE MUSILOVÁ navyšuje vedení českého týmu, který tak míří za prvním místem ve skupině! Asistence: Felcmanová, Šťástková.

14:57

Todescová měla na hokejce snížení! Skvělá Nováková vyrážečkou podržela český celek!

08:49

MAGDALÉNA FELCMANOVÁ proměňuje i navazující přesilovku a navyšuje vedení českého týmu! Asistence: Tischler, Musilová.

08:40

08:40 STÝBLOVÁ - 1:0

08:40

Přesilovka 5 na 3 je nakonec proměněna! Gól dala ŠARLOTA STÝBLOVÁ. Asistence: Prošková, Fromová.

08:31

Češky sice tlačí na Italky, zatím se ale nemohou gólově prosadit.

07:15

Italky mají další trest a budou hrát ve třech – Fantinová, hákování.

06:48

Mellareová – 2 min., podrážení.

06:41

Bude se opět vylučovat na straně Itálie.

03:57

Pokračuje se v aktivní hře z obou stran.

03:38

Ani jeden tým se při vyloučení nedokázal zatím dostat do vyložené pozice.

01:07

Hujová – 2 min. Podrážení.

01:03

Zatím se hraje před brankou Itálie, Češky hledají možnosti ke střelbě.

00:22

Češky začaly aktivně a Italky pod tlakem rozehrávají na zakázané uvolnění.

00:01

Hráčky nastupují na led, za chvíli začneme.

Česko: Nováková (Ortová) – Paroubková, Hujová, Stýblová, Fromová, Tischler, Chladová, Panešová – Jebousková (A), Jílková (C), Vocetková (A) – Prošková, Pietraszová, Pánková – Gildainová, Musilová, Šťástková – Felcmanová
Trenér: Jan Lucák

Itálie: Fortarelová (Corte Sualonová) – Cambruzziová, Bedontová, A. Varescová, De Fantiová, Gayová, Legerová – Todescová, Fantinová, Heidenbergerová – De Bortoliová, Giulianiová, Boagliová – Mellareová, N. Varescová, Hackhoferová – Schmidová, Pisettaová, Innocentiová
Trenér: Massimo Fedrizzi

Rozhodčí: Kainbergerová – Pirschová, Samrocková.
Přejeme hezký den při sledování třetího utkání českého týmu na hokejovém turnaji dívek do 16 let. Na Evropském olympijském festivalu mládeže, který se koná především na severovýchodě Itálie, se střetnou s Itálií. Právě ženský turnaj má ale zázemí v rakouském městě Spittal an der Drau. Česká reprezentace obhajuje na turnaji titul z roku 2022 a zatím si vede velmi dobře. V prvním utkání porazily Češky loňské finalistky ze Švédska po velkém boji 3:2, ve druhém zápase pak zdolaly bez problémů reprezentaci Německa 9:1. Itálie vyhrála první zápas s Německem 5:3, ve druhém prohrála se Švédskem 1:5. Na základě výsledků z posledního hracího dne základní části se rozhodne o tom, jaké bude rozložení zápasů v boji o 1. až 8. místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

7:2

Branky a nahrávky: 9. Stýblová (Prošková, Fromová), 9. Felcmanová (Tischler, Musilová), 16. Musilová (Felcmanová, Šťástková), 31. Vocetková, 41. Prošková (Stýblová, Fromová), 44. Pietraszová (Stýblová, Pánková), 51. Jílková (Paroubková, Vocetková) – 20. Bedontová (Cambruzziová, Todescová), 60. Fantinová (Heidenbergerová, Legerová)

Česko: Nováková (51. Ortová) – Paroubková, Hujová, Stýblová, Fromová, Tischler, Chladová, Panešová – Jebousková (A), Jílková (K), Vocetková (A) – Prošková, Pietraszová, Pánková – Gildainová, Musilová, Šťástková – Felcmanová

Itálie: Fortarelová (Corte Sualonová) – Cambruzziová (A), Bedontová, A. Varescová, De Fantiová, Gayová, Legerová – Todescová, Fantinová (K), Heidenbergerová (A) – De Bortoliová, Giulianiová, Boagliová – Mellareová, N. Varescová, Hackhoferová – Schmidová, Pisettaová, Innocentiová

Rozhodčí: Kainbergerová – Pirschová, Samrocková

01:07 CZE 2 Hujová, podrážení
06:48 ITA 2 Mellareová, podrážení
07:15 ITA 2 Fantinová, hákování
08:40 CZE 1:0 Stýblová (Prošková, Fromová)
08:49 CZE 2:0 Felcmanová (Tischler, Musilová)
15:54 CZE 3:0 Musilová (Felcmanová, Šťástková)