1:6

konec (0:2, 0:3, 1:1)

25.01.2023, 19:30 • Hokejové haly dětí a mládeže, Brno • 15. kolo • Jan Zatočil

Tipsport: 3.5 5.0 1.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Engineers Prague nakonec podle očekávání dotáhli toto utkání do vítězného konce, když na ledě brněnského HC MUNI deklasovali domácí tým v poměru 1:6. Největší zásluhu na tom má Vojtěch Matějka, který zaznamenal hattrick a naprosto skvělá obrana hostů, která je v této sezoně téměř bezchybná. (21:36:16)

59:25

Hráči z Brna dohrávají zápas v útočném pásmu a ještě se jim podařilo ohrozit branku Engineers.

58:31

58:00

Pražané stále kombinují v útočném pásmu a domácím se nedaří vystřídat.

57:20

Z levé strany nebezpečně pálil Dohnal.

56:31

Vyloučení v týmu HC MUNI:
Věžník – 2 min., vysoká hůl.

55:40

Další perfektní zákrok domácího gólmana, který za pomoci své pravé tyčky zlikvidoval další nebezpečný pokus hostů.

54:17

53:47

Teď se dokonce domácí dostali na chvíli do útočného pásma a ušetřili drahocenné vteřiny.

53:15

Hosté už nikam nespěchají a pouze kontrolují puk v útočném pásmu.

52:17

Věžník – 2 min., nedovolené bránění.

51:20

Tomaník je dnes nejaktivnějším domácím hokejistou, v další šanci netrefil odkrytou branku!

50:40

Pokus Václava Burdy směřoval pouze doprostřed branky.

50:06

Po dlouhé době si zachytal i Maličkay v brance hostů.

49:45

O kotouč se teď bojuje převážně ve středním pásmu.

48:30

Engineers jsou opět nastěhovaní před Králem, jeden z hráčů hostů trefil pravou tyč!

46:45

Pavel Tomaník v další pěkné individuální akci, tentokrát jeho pokus zastavila horní tyč!

45:45

Brněnští hráči už nestíhají fyzicky a Engineers jsou stále při chuti.

44:30

44:30 KLEVETA - 1:6

44:30

Engineers právě vstřelili branku!
Krásná souhra inženýru na jejímž konci byl TOMÁŠ KLEVETA, kterému naservíroval puk před prázdnou branku Slavata. Asistence: Adam Slavata a Tomáš Šíma.

43:07

43:07 TOMANÍK - 1:5

43:07

Masarykova univerzita právě vstřelila branku!
PAVEL TOMANÍK to vzal jako správný kapitán na sebe, vjel do útočného pásma, udělal kličku směrem k Maličkayovi a krásnou střelou do protipohybu snižuje. Asistence: Šimon Malenovský a Mirek Bazala.

41:56

Gonos vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

41:40

Inženýry zastavil ofsajd.

41:28

41:07

Engineers jsou v přesilovce nebezpeční. Tentokrát zahrozil Vobořil.

40:35

Král teď podržel svůj tým a je zatím bezchybný.

40:01

Ve druhé třetině navýšili hráči Engineers Prague své vedení již na pět branek, když se postupně trefili Matějka, který dovršil hattrick. Po něm se v rychlém sledu po sobě prosadili Slavata s Blažkem. HC MUNI se jen těžko prosazuje proti bezchybné obraně hostů. Třetí třetina začne přibližně ve 20:58.

40:00

39:55

Pražané ještě uzamkli svého soupeře v obranném pásmu. Domácí hráči se nakonec dokázali ubránit.

39:28

Machala – 2 min., vysoká hůl.

38:50

Březina inkasoval krásný bodyček a těžce se zvedá z ledu.

37:20

Hosté se vymanili ze sevření a před koncem druhé třetiny opět ožívá jejich ofenzivní snažení.

35:55

Hostující obrana jako vždy svým soupeřům dělá velké problémy. Střela Stodůlka byla opět zblokována.

35:05

Filip Král vytáhl proti Březinově střele vynikající zákrok.

34:34

Střela Malenovského končí zblokovaná v ochranné síti.

32:40

Inženýři v pohodě kontrolují průběh zápasu a drží kotouč na svých hokejkách.

31:20

Gonos se protáhl z pravé strany až před branku, brankáře hostů však nepřekonal.

30:18

Střídání v týmu HC MUNI:
ze hřiště odchází David Holub, přichází Filip Král.

30:18

30:18 BLAŽEK - 0:5

30:18

Hosté opět využívají přesilovku, tentokrát po dalším kiksu domácího gólmana! DAVID BLAŽEK vyslal přízemní střelu z levého kruhu, která Holubovi prošla mezi betony. Asistence: Jan Kubata a David Vobořil.

29:20

Machala – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

28:41

28:41 SLAVATA - 0:4

28:41

Domácí brankář zblokoval pobídku zpoza branky od Tomáše Březiny, odražený kotouč se však dostal na úplně volného ADAMA SLAVATU, který také zakončoval do odkryté branky. Asistence: Tomáš Březina.

27:00

Pražané jsou nyní pasivnějším týmem a koledují si o kontaktní branku.

25:45

Brněnští hráči se nastěhovali před branku inženýrů. Zatím si vyloženou příležitost nevytvořili.

25:05

Tomaník zaměstnal hostujícího brankáře střelou od modré na kterou však dobře viděl.

24:04

Po střele Březiny si Holub připisuje další zákrok.

22:45

Domácí mají opět problémy s rozehrávkou.

22:02

22:02 MATĚJKA - 0:3

22:02

Situaci dva na jednoho vyřešil VOJTĚCH MATĚJKA nekompromisní střelou do levého horního roku Holubovi branky a dovršil tím svůj hattrick. Asistence: Jan Raiterman.

21:49

Nahození od modré zachytil Maličkay do rukavice.

21:20

Holub si zatím ve druhé třetině na nedostatek práce stěžovat nemůže. Zatím je pozorný.

20:32

Hosté se hned po vhazování vrhli do útoku a MUNI vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.

20:01

V první části jsme sledovali opatrný hokej z obou stran. Engineers se dostali do vedení ve 13. minutě díky Vojtěchu Matějkovi, když využil přesilovou hru. Stejný hráč se prosadil i o čtyři minuty později a stanovil skóre po první třetině. Druhá třetina začne přibližně ve 20:14.

20:00

19:42

Ještě jeden zákrok pro Holuba.

19:10

První třetina se už pouze dohrává v poklidném tempu.

18:15

Moravané teď na chvíli uzamkli svého soupeře v obranném pásmu. Opět z toho ale nic nebylo.

17:35

17:35 MATĚJKA - 0:2

17:35

VOJTĚCH MATĚJKA vystřelil z podobného místa jako před chvílí. Jeho první pokus dokázal Holub vytěsnit, kotouč se však odrazil na Matějkovu hůl znovu a tentokrát bez problémů zasunul touš do odkryté klece. Asistence: David Vobořil a Václav Burda.

16:35

15:45

Domácím se nedaří usadit v útočném pásmu.

15:00

Kleveta se dostal při vlastním oslabení do samostatného úniku! Holub ho skvělým zákrokem vychytal.

13:07

Hosté využívají početní výhody a ujímají se vedení. Raiterman si najel mezi kruhy a tvrdou střelou propálil vše co mu stálo v cestě, jeho pokus však ještě tečoval VOJTĚCH MATĚJKA a tato branka bude připsána jemu. Asistence: Jan Raiterman a Václav Burda.

12:30

Domácí hráči se hned osvobozují.

12:17

Staněk – 2 min., sekání.

11:20

Bartkovského nahození obranu hostů nezaměstnalo.

10:58

Gergel byl sám před Maličkayem, kotouč mu ale přeskočil v rozhodující chvíli hůl.

10:05

Gonosův pokus byl také zblokován.

09:00

Stále sledujeme opatrný úvod, když si ani jedno mužstvo nevytvořilo vyloženou šanci.

07:30

David Blažek se zprava dostal až před branku, na Holuba však nevyzrál.

06:52

Stejná situace se opakuje i o pár sekund později.

06:38

Další icing na straně domácích.

06:05

HC MUNI má zatím potíže s rozehrávkou.

04:40

Další akci zakládají od své branky brněnští hráči.

03:45

Jakub Kučera pobízel nahozením od modré spoluhráče na teč. Domácí obrana si vše pohlídala.

02:45

Začátek utkání je zatím velmi opatrný a bojuje se hlavně ve středním pásmu.

02:00

Slavatův pokus byl zblokován domácím obráncem.

01:31

Zakázané uvolnění domácích.

00:50

Hosté pouze protečovali touš do útočného pásma a poprvé střídají.

00:14

První útok inženýrů zastavil ofsajd.

00:01

Hráči právě nastupují na ledovou plochu.

HC MUNI: Holub (Král) – Gonos, Uhříček, Surán, Bazala, Vašíček (A), Věžník – Škvrně, Bartkovský, Gergel, Machala, Mokrohajský, Staněk, Tomaník (C), Malenovský, Stodůlka.
Trenér: Jiří Čtvrtníček

Trenér: Daniel Fuks

Rozhodčí: Čech – Hrabal, Smetková.
Ve středu od 19:30 budeme v rámci 15. kola Univerzitní ligy ledního hokeje sledovat souboj mezi HC MUNI a Engineers Prague.

HC MUNI se v této sezoně pohybuje v klidném středu tabulky na 5. místě s 21 body a nyní se soustředí hlavně na udržení této pozice před vyřazovacími boji. Ústečtí North Wings, kterým patří 6. příčka jsou za nimi pouze vlivem horšího skóre.

Poslední zápasy:

14. kolo: Riders Pardubice – HC MUNI 3:4 v prodl.

Jakub Voříšek – 14 bodů (2+12).

Engineers Prague se naopak perou o čelo tabulky s Akademiky z Plzně a tento zápas budou chtít ovládnout. Do karet inženýrům nahrává i fakt, že na hřištích soupeřů zatím získali všechny body. Pražanům v tabulce patří druhé místo a na vedoucí Akademiky ztrácí 3 body, mají však odehraný o jeden zápas méně.

Vzájemný zápas v letošní sezoně:

6. kolo: Engineers Prague – HC MUNI 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

32. Kučera (Dohnal), 40. Kučera (Kadlec, Dohnal), 43. Matějka (Vaňous, Březina), 60. Kučera (Kadlec, Dohnal) – 39. Kadlic (Gergel).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

1:6

Branky a nahrávky: 44. Tomaník (Malenovský, Bazala) – 14. Matějka (Raiterman, Burda), 18. Matějka (Vobořil, Burda), 23. Matějka (Raiterman), 29. Slavata (Březina), 31. Blažek (Kubata, Vobořil), 45. Kleveta (Slavata, Šíma)

ČVUT Engineers Prague: Maličkay (Mann) – Strnádek, Raiterman (A), Kučera J., Skorčík, Vobořil (A), Najman, Kubata – Burda, Kadlec, Matějka, Blažek (C), Šíma, Kleveta, Kučera M., Březina, Slavata, Dohnal.

Rozhodčí: Čech – Hrabal, Smetková

12:17 MUN 2 Staněk, sekání
13:07 ENG 0:1 Matějka (Raiterman, Burda)
14:35 ENG 2 Najman, podrážení
17:35 ENG 0:2 Matějka (Vobořil, Burda)
22:02 ENG 0:3 Matějka (Raiterman)
28:41 ENG 0:4 Slavata (Březina)