25.11.2022, 20:00 • Al Bayt Stadium, Al Khor • Skupina B • Michal Raška

Tipsport: 1.49 4.19 8.34 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:04:24)
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:15.
Dnešní utkání branku nepřineslo a ve skupině B je tak stále vše otevřené.
První poločas byl o něco atraktivnější. Už v 10. minutě se ovšem Harry Kane dostal do velké šance, ovšem jeho pokus zblokoval Zimmerman, Následně se do hry dostali Američané. Ve 25. minutě měl Weston McKennie šanci skórovat po centru z pravé strany, ale uvnitř vápna přestřelil svatyni Pickforda. Ve 33. minutě se Christian Pulisic dostal ke střele, ale ta otřásla horní tyčí. V nastaveném čase se Matt Turner musel protáhnout po slibné střele Mounta. Ve druhé části zápasu se hrálo příliš obezřetně a jediná šance nakonec přišla v nastavení. Harry Kane se dostal ke hlavičce po centru z volného kopu, ale tu poslal vedle.

90+4

90+4

Volný kop byl ovšem rozehrán nakrátko a následně míč skončil v zámezí.

90+4

Harry Maguire nyní poslal k zemi Giovanniho Reynu a nyní je to na obraně Anglie, aby neudělala chybu při standardní situaci USA.

90+3

90+3. Hlavička Kanea skončila vedle brány.

90+3

Harry Kane mohl rozhodnout o osudu tohoto utkání, neboť se po centru Shawa dostal ke hlavičce, ale v dobrém postavení zakončil několik metrů vedle tyče!

90+2

Jack Grealish skvěle přečetl přihrávku Walkera Zimmermana, ale následně byl zfaulován a Anglie má k dispozici další standardní situaci.

90+1

Harry Maguire se sice dostal ke hlavičce, ale ta nebyla nebezpečná a skončila bezpečně v rukou gólmana Turnera.

90+1

Anglie nyní získala rohový kop z pravé strany, o který se postará Kieran Trippier.

90

Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.

90

Jordan Henderson byl zfaulován Christianem Pulisicem. Hlavní rozhodčí Sáez ovšem dnes nevytáhl ani jednu žlutou kartu.

89

Pravá straně se Američanům hodně otevřela, ale přízemní centr Shaquella Moorea skončil jen u soupeře.

88

Harry Maguire opět získal míč a následně se snažil vyslat dopředu Kanea, ovšem obrana USA si poradila.

87

Po dlouhé době se ofenzívy Anglie rozeběhly a Marcus Rashford dostal trochu prostoru, ovšem jeho zakončení zpoza vápna skončilo v moci Matta Turnera. První střela na bránu ve druhé půli.

86

Znovu je k vidění velmi pomalá rozehrávka domácího mužstva, které drží míč v obranné formaci.

85

Luke Shaw poslal centr do vápna, na který si sbíhal Harry Maguire, ale Tim Ream odkopl míč do bezpečí a posléze se Anglie dopustila faulu.

84

Následně byl Jack Grealish zfaulován a domácí celek tak bude rozehrávat volný kop z levé strany.

84

Angličanům se nedaří vymyslet něco smysluplnějšího a opět přichází zbytečná ztráta po přihrávce středu hrací plochy.

83

Střídání v týmu USA:
ze hřiště odchází Timothy Weah, přichází Giovanni Reyna,
ze hřiště odchází Haji Wright, přichází Josh Sargent.

83

Shaquell Moore byl u míče později, než Luke Shaw a dopustil se tak nedovoleného zákroku.

82

Jordan Henderson poslal vysoký centr naslepo a i když se k němu snažil dostat Harry Kane, tak jej do rukou chytil Matt Turner.

81

Potom co Američané získali míč se Timothy Weah rozbíhal po pravém křídle, ale Harry Maguire opět předvedl skvělý zákrok skluzem. Dnes se anglickému stoperovi opravdu daří.

80

Nyní si Harry Maguire s Johnem Stonesem vyměnili snad deset přihrávek, což už se divákům příliš nelíbilo. Posléze byl Jack Grealish zfaulován.

79

Christian Pulisic se nabídl na zpětnou přihrávku do vápna, ale balón utekl do zámezí a následuje další rozehrávky od svatyně Anglie.

78

Střídání v týmu Anglie:
ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Marcus Rashford.

77

ze hřiště odchází Sergiño Dest, přichází Shaquell Moore,
ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Brenden Aaronson.

76

Antonee Robinson si opět skvěle poradil se Sakou, který se snažil něco vymyslet, ale Anglii se v ofenzivní části nedaří.

75

Harry Maguire se snažil o nákop za obranu, ale na ten žádný z útočníků nezareagoval.

74

Anglie po vystřídání diktuje tempo hry, ale zatím je to jen motání se na polovině soupeře.

73

Jack Grealish si vynutil odpískání faulu na jeho osobu od Sergiña Desta. Anglie rozehrála na levou stranu právě přes Grealishe, jenž hledal Kanea, ale ten se neprocpal přes obránce.

71

Sergiño Dest se skvěle probíjel po pravé straně, ale Luke Shaw mu vystavil stopku. Následně Anglie získala autové vhazování.

70

Jack Grealish se snažil protancovat do šestnáctky z levého křídla, ale nakonec mu míč utekl od nohou.

69

Luke Shaw centroval do pokutového území z levé strany, ale míč končí jen na hlavě soupeře.

68

ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Jack Grealish,
ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Jordan Henderson.

68

Hosté drželi míč na své polovině, ale následně přišel nepřesný nákop, jenž skončil za bránou Pickforda.

66

Dvakrát po sobě to domácí zkoušeli po pravé straně přes Saku, ale jeho přihrávka skončila v moci gólmana.

65

Ani tentokrát ale standardní situace nepřinesla nějakou vážnější situaci a Raheem Sterling byl posléze zfaulován Destem.

64

Christian Pulisic poslal točený centr na zadní tyč, ale Jordan Pickford jej vytáhl mimo tři tyče a následuje další roh.

64

John Stones nyní zblokoval centr z levé strany a USA má další rohový kop.

63

Je na čase, aby Gareth Southgate sáhl do sestavy, protože Američané pokračují v nátlaku a nejsou daleko od úvodní branky tohoto utkání.

62

Sergiño Dest sebevědomě navedl míč na střed, kde jej posunul Pulisicovi, ale jeho zakončení bylo zblokováno Maguirem, který nyní drží defenzívu Anglie.

61

A také napotřetí řeší situaci Harry Maguire, který odhlavičkoval balón. Anglie tak momentový tlak soupeře přežila, ale rozhodně dnes není lepším týmem.

61

Harry Kane musel vypomoct svému týmu a USA má třetí rohový kop v krátké době. Míč si opět staví Christian Pulisic.

60

Znovu se hosté dostali dopředu a vybojovali další rohový kop. Pulisic znovu poslal nebezpečný centr na hranici malého vápna, ale Harry Maguire odhlavičkoval balón i tentokrát.

59

A právě Christian Pulisic se postaral o skvělý centr, jenž letěl na zadní tyč, kde si sbíhal Walker Zimmerman, ale Harry Maguire předvedl velmi důležitou hlavičku a odvrátil balón do bezpečí.

58

Tečovaná střela Christiana Pulisice a následuje tak rohový kop Američanů.

57

Weston McKennie posunul balón do vápna na Timothyho Weaha, ale ten se nedostal k pořádnému zakončení. USA ovšem opět pokračuje v útoku.

56

Domácí mužstvo drží míč na polovině soupeře, ale nedaří se ji vymyslet nic vážnějšího. Posléze se Bukayo Saka dopustil faulu na Pulisice.

55

Timothy Weah měl nějaké menší zdravotní komplikace, ale naštěstí pro USA se nejedná o nic vážnějšího.

54

Harry Maguire přišel o balón, ale Luke Shaw jeho chybu zažehnal a rychle se vrátil zpět.

53

Bukayo Saka se snažil prodrat po pravém křídle, ale Tyler Adams svůj skluz skvěle načasoval. Anglie pokračuje autovým vhazováním.

52

Spojené státy získaly autové vhazování na své polovině, ale dlouho míč tentokrát neudržely.

51

Tyler Adams se dopustil faulu na své polovině, což znamenalo volný kop pro Anglii z pravé strany, která ale rozehrála nakrátko a pokračuje v postupném útoku.

50

Raheem Sterling se snažil dostat do vápna, ale obrana Američanů byla opět připravena.

48

Haji Wright se dostal z levé strany do zakončení, které anglický obránce zblokoval. Balón se ovšem odrazil k Westonu McKenniemu, ale jeho rána letěla nad bránu Anglie.

47

Anglie získala autové vhazování na své polovině, o které se opět postará Luke Shaw.

Fauly: 4:6
První poločas je za námi a branky jsme se v tomto duelu mezi Anglií a USA nedočkali. Už v 10. minutě se ovšem Harry Kane dostal do velké šance, ovšem jeho pokus zblokoval Zimmerman, Následně se do hry dostali Američané. Ve 25. minutě měl Weston McKennie šanci skórovat po centru z pravé strany, ale uvnitř vápna přestřelil svatyni Pickforda. Ve 33. minutě se Christian Pulisic dostal ke střele, ale ta otřásla horní tyčí. V nastaveném čase se Matt Turner musel protáhnout po slibné střele Mounta.

45+2

45+2

Následně sice Anglie získala rohový kop, ale centr skončil pouze v rukou amerického gólmana.

45+1

45+1. Matt Turner vyrazil střelu Masona Mounta!

45+1

První střela Anglie na bránu! Luke Shaw posunul balón Sterlingovi, který jej i se štěstím připravil pro Masona Mounta, ale jeho pokus z hranice šestnáctky směřující k levé tyči vyrazil Matt Turner!

45

Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.

45

Jude Bellingham poslal ostrý centr z pravé strany, ale ten skončil jen u Desta. Následně si Luke Shaw fantasticky prohodil obránce a dostal se z levé strany do šestnáctky, kde našel Bukaya Saku, ale jeho zakončení ze záklonu letělo mimo.

44

Nyní se Anglie snažila poslat okamžitý centr, ale ten z kopačky Luke Shawa skončil jen v rukou Matta Turnera. Po chvíli ale nezpracoval míč Antonee Robinson a následuje autové vhazování domácích.

43

Tentokrát se Sergiño Dest opět dostal k centru a našel Christiana Pulisice, ovšem jeho pokus trefil spíše ramenem a skončil metr vedle levé tyče.

42

Centr amerického hráče ovšem našel pouze hlavu Harryho Maguirea, jenž balón odvrátil do zámezí a Američané pokračují autovým vhazováním.

41

Sergiño Dest si to namířil přímo do vápna, ale Harry Maguire jeho střelu dokázal zblokovat. Následuje další rohový kop USA, který si vezme na starost Christian Pulisic.

40

Angličané se snažili něco vymyslet přes pravou stranu, kde svým spoluhráčům opět vypomohl Harry Kane, ale domácím se nyní nedaří něco vymyslet.

39

Standardní situace ovšem nepřinesla nic nebezpečného a následně byl Raheem Sterling zfaulován Sergiño Destem. Američané ale následně opět získali balón na svou stranu a jsou lepším týmem na trávníku.

38

Poté co se Weston McKennie utřel do vesty fotografa se postaral o autové vhazování, ze kterého následuje rohový kop USA a tohle je šance na úvodní branku.

37

Tentokrát se právě americká hvězda Christian Pulisic dopustil faulu, ale Anglie dlouho u míče nezůstala, protože přihrávka Harryho Maguira byla špatná a Luke Shaw neměl šanci na zpracování.

36

Mason Mount centroval z levé strany do vápna, kde se odehrál boj o balón, ale žádné zakončení nepřišlo. Posléze skončil další centr v moci gólmana Turnera, jenž okamžitě nakopl balón na rozebíhajícího se Pulisice, ale toho fantasticky ubránil John Stones.

35

Nakonec přišel centr směřující na Harryho Maguirea, který hlavou dostal balón před bránu, ale tam se nenacházel žádný anglický hráč.

34

Nyní se Tyler Adams dopustil faulu na Harryho Kanea, který šel do hlavičkového souboje a Anglie bude rozehrávat volný kop, ze kterého mohou vypálit přímo na bránu, ale spíše se nabízí centr nebo rozehrávka nakrátko.

33

33. Rána Pulisice trefila břevno!

33

Weston McKennie natáhl krok a následně centrem našel před vápnem Yunuse Musaha, který posunul míč Christianu Pulisicovi, jenž levačkou vypálil dělovku do horní tyče!

32

Nyní se ozvala píšťalka Sáeze, neboť Weston McKennie v souboji udeřil Masona Mounta. Po chvíli přišel centr Trippiera z pravé strany, ale ten odvrátila obrana USA.

31

Další pěknou kombinaci předvedli hosté a John Stones seslal k zemi Yunuse Musaha. Američané tak drží balón ve středu hrací plochy a pokračují v postupném nátlaku.

30

Luke Shaw poslal skvělý míč na Masona Mounta, ale tomu se nepodařilo balón zalepit a následně si pro něj došel brankář Matt Turner. První půl hodina zápasu tak přinesla jednu šanci na každé straně.

29

Američané opět uspali obranu soupeře a Yunus Musah dostal trochu místa, čehož využil a vypálil ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus byl sražen a skončil v rukou Pickforda.

28

Kieran Trippier skluzem poslal k zemi Antoneho Robinsona a poslední minuty je to USA, které diktuje tempo hry a znovu má míč na svých kopačkách.

27

Domácím se nepodařilo vymyslet nic vážnějšího po levé straně a Američané tak mají k dispozici autové vhazování.

25

25. McKennie v obrovské příležitosti přestřelil bránu Anglie!

25

Nyní hosté dostali příliš času na pravé straně a po centru Timothyho Weaha se dostal do obrovské šance uvnitř vápna nehlídaný Weston McKennie, ale jeho zakončení letělo nad svatyni Jordana Pickforda!

24

Ani Bukayo Saka na pravé straně si neporadil se svým obráncem Antonee Robinsonem a USA má autové vhazování.

24

Raheem Sterling si skvěle zpracoval křížný pas na levé křídlo a následně se vydal do vápna, ovšem tam si s balónem neporadil podle svých představ a přišel o něj.

23

Kieran Trippier se postaral o autové vhazování, které poslal na Harryho Kanea, který byl sice okamžitě napadán, ale svou postavou si podržel balón a posunul jej spoluhráči.

22

Harry Maguire drží balón s Johnem Stonesem a znovu je tak k vidění velmi pomalá kombinace Anglie, která stále čeká na vysunutí soupeře.

21

Christian Pulisic chtěl nákopem za obranu vyslat Timothyho Weaha, ale anglická obrana si porozuměla a získala míč na svou stranu.

20

Jude Bellingham přišel o balón ve středu hrací plochy a Američané se dostali dopředu po pravé straně přes Sergiña Desta, kterého ale zastavil Declan Rice. Následně ale útok USA pokračoval a centr Desta končí v rukou anglického gólmana.

20

Tentokrát se ale tlak hostům podařil a Kieranu Trippierovi míč přeskočil kopačku a hosté tak získali autové vhazování.

19

Opět Angličané nikam nespěchají a drží balón bezpečně na své polovině a stále čekají na napadání Američanů.

18

Antonee Robinson nepřešel přes Kierana Trippiera a následně se Yunus Musah dopustil faulu, když zezadu složil Jude Bellinghama.

17

Haji Wright si sběhl na centr z pravé strany, ale jeho hlavička skončila několik metrů vedle brány Jordana Pickforda.

16

Nyní se domácí mužstvo velmi dobře prokombinovalo až na hranici šestnáctky soupeře, ale přízemní centr Shawa skončil u gólmana.

15

Nátlak anglické reprezentace narůstá, ovšem tentokrát Bukayo Saka nedokázal překonat přečíslení a k míči se dostal brankář Matt Turner. Nyní se probudily také tribuny na Al Bayt Stadium, které jsou zcela plné.

14

Bukayo Saka opět dostal skvělý míč do vápna a znovu hledal Harryho Kanea. Útočník Tottenhamu se chtěl pokusit o nůžky, ale americký obránce hlavou odvrátil balón do bezpečí.

13

Harry Kane zkoušel vnějším nártem najít Saku, ale Antonee Robinson jeho pokus přečetl a získal balón.

12

Anglie opět čeká bezpečně na své polovině a čeká na vytáhnutí americké formace, která čeká ve středu hrací plochy.

11

Následná standardní situace nebyla příliš nebezpečná, ovšem posléze se k míči dostal Harry Maguire, jenž se skvěle dostal přes obránce do vápna, ale tam se mu balón zamotal mezi nohy a jeho přihrávka byla nepřesná.

10

10. Zimmerman zblokoval nebezpečný pokus Kanea!

10

První obrovská šance zápasu! Jude Bellingham vyrazil s míčem dopředu a po své pravé ruce posunul balón do vápna Sakovi, který jej dával pod sebe na Harryho Kanea, ale jeho zakončení zblokoval Walker Zimmerman!

9

Antonee Robinson přes sebe nepustil Bukaya Saku, jenž si sbíhal na dlouhý nákop. Anglie ale opět bude u míče v podobě autového vhazování.

9

Angličané chtějí vytáhnout blok soupeře, ale Luke Shaw měl problémy s udržením míče, neboť jej napadal Timothy Weah.

8

Američané se krátkými přihrávkami dostali na polovinu soupeře, ale opět nedokázali udržet míč ve vymezeným prostoru, což znamená autové vhazování Kierana Trippiera.

7

Tyler Adams si nevšiml rychlého Masona Mounta a Anglie má k dispozici další autové vhazování. Zatím je hra velmi opatrná z obou stran.

6

Harry Maguire se postaral o rozehrávku, ale jeho přihrávka byla prachbídná a jeho týmový kolega Luke Shaw už neudržel balón na trávníku.

5

Harry Kane si zpracoval míč ve středu hrací plochy, ale následně byl zfaulován Yunusem Musahem. Anglie drží míč na své polovině a pomalu se snaží posouvat směrem dopředu.

4

Spojené státy ovšem získaly míč zpět na své kopačky a snaží se řídit tempo hry na začátku zápasu. Útoky po křídlech ale zatím nefungují, neboť si Antonee Robinson neporadil s bránícím Trippierem.

3

Následný souboj jde ovšem na stranu Anglie a levý obránce Manchesteru United Luke Shaw se postará o další autové vhazování.

3

Jude Bellingham zblokoval přihrávku Tima Reama a míč se dostal ke gólmanu Mattu Turnerovi. Posléze Američané získali autové vhazování na polovině svého soupeře.

2

Haji Wright si sbíhal středem hrací plochy, ale nacházel se pravděpodobně v ofsajdu a následně tak zbrzdil svůj běh za míčem, kterého se ujala anglická obrana.

2

Matt Turner zakopl míč do zámezí, neboť jej nedokázal trefit podle svých představ a Luke Shaw se postará o autové vhazování na levé straně.

1

O úvodní výkop utkání se postarala Anglie, která okamžitě zapojila do hry stoperskou dvojici Harryho Maguira a Johna Stonese.

1

Anglie: Pickford – Trippier, Stones, Maguire, Shaw – Rice – Bellingham, Mount – Saka, Kane (C), Sterling.
Náhradníci: Pope, Ramsdale – Alexander-Arnold, Coady, Dier, Foden, Gallagher, Grealish, J. Henderson, Phillips, Rashford, Walker, White, C. Wilson.
Trenér: Gareth Southgate

USA: Turner – Dest, Zimmerman, Ream, A. Robinson – Adams (C) – McKennie, Musah – Weah, H. Wright, Pulisic.
Náhradníci: Horvath, S. Johnson – Aaronson, Acosta, Carter-Vickers, de la Torre, Ferreira, Long, S. Moore, Morris, Reyna, Roldan, Sargent, Scally, Yedlin.
Trenér: Gregg Berhalter

Rozhodčí: Sáez – Martínez, Moreno.

Sestava USA.

USA

Američané se v prvním zápase utkali s Walesem. Před tímto utkáním hráli bezbrankově se Saúdskou Arábií, která se postarala o senzaci, když zvítězila nad Argentinou. USA vstoupilo do zápasu skvěle a ve 36. minutě se postaral o první gól Weah. Druhou část zápasu ovšem ovládal soupeř, kterému se nakonec v 82. minutě podařilo srovnat, když se z pokutového kopu trefil Bale. USA tak remizovalo 1:1.
Anglie

Výkon Anglie byla přes šampionátem na velkém otazníku, neboť nedokázala zvítězit šest zápasů v řadě. Do utkání s Íránem ovšem vstoupila velmi aktivně a ve 35. minutě otevřel brankový účet Bellingham. Ve 43. minutě se trefil Saka v nastaveném čase první půle také Sterling. V 62. minutě zaznamenal Saka druhý gól. O tři minuty později sice snížil Taremi, ovšem britský gólostroj pokračoval. V 71. minutě se po pár vteřinách na hrací ploše prosadil Rashford. V 90. minutě přidal branku také Grealish. Díky pořádné porci nastaveného času korigoval výsledek z penalty Taremi. Zápas tak skončil 6:2 pro Anglii.
Ve 2. kole skupiny B se proti sobě utkají reprezentace Anglie a USA. Naposled se spolu tato mužstva utkala v roce 2018 v přátelském zápase na půdě Wembley Stadium. Ve 26. minutě se postaral o úvodní branku Lingard a o minutu později Alexander-Arnold. Brankový účet uzavřel v 77. minutě Wilson a Anglie tak zvítězila 3:0. Dnes se bude bojovat na Al Bayt Stadium. Hlavním rozhodčí je Jesús Valenzuela Sáez a jeho asistenti Jorge Urrego Martínez a Tulio Moreno. Úvodní výkop je naplánován na 20:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.