25.11.2022, 21:00 • Honda Center (Anaheim) • Martin Dokulil

Tipsport: 2.91 4.24 2.06 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

3. Drake Batherson (OTT) – 0+2 (01:06:28)

Pavol Regenda (ANA) – 0+0, 2 střely na bránu, čas na ledě 09:50.

Anthony Stolarz (ANA) – 28 zákroků, 5 OG, úspěšnost 84,8%, odchytal 60:00
Cameron Talbot (OTT) – 31 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,8%, odchytal 60:00.
Statistiky

Střely na bránu: 32 – 33 | Přesilová hra: 0/7 – 3/9 | Trestné minuty: 21 – 17.
Anaheim Ducks tak v dnešním souboji proti Ottawa Senators prohrál konečným výsledkem 1:5, domácí měli několik přesilových her, ale žádnou z nich nedokázali využít a hlavně díky dobrému výkonu Talbota tak vsítili jen jednu branku, naopak hostující tým se prosadil dnes pětkrát.

Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
2 min. – zdržování hry / posunutá branka.

57:10

Anaheim právě vstřelil branku! Velký závar před klecí Talbota přináší první gól pro Kačery, brankář už ležel na zádech, bylo zde několik dorážek, kdy nakonec MAX JONES propasíroval projektil za brankovou čáru. Rozhodčí ještě přezkoumával zda tuto trefu uzná na videu, ale nakonec zásah do klece Talbota platí. Asistence: Colton White, Nathan Beaulieu.

56:17

56:12

Do šance se dostal Anaheim, pokus z pravého kruhu končí znovu na brankové konstrukci.

55:17

Minuta oslabení je za námi a hosté vyhazují do středního pásma.

54:17

Brady Tkachuk – 2 min., držení.

53:09

Anaheim se dostal do pozice, ale Talbot znovu čaroval ve svém brankovišti a udržel kotouč před brankovou čárou.

52:45

Icing Ducks.

50:48

Kačeři se dostali na chvilku do pásma, ale nic nevymysleli a tak hru dostává na svoje hole soupeř.

50:13

Po dalším zákroku brankáře Ducks, následuje vhazování po jeho pravici.

49:55

Další vhazování ve středním pásmu blíže u střídačky Ottawy.

49:45

Vhazuje se ve středním pásmu.

46:49

46:49 Mathieu JOSEPH - 0:5

46:49

Ottawa právě vstřelila branku! Senators znovu skórují tentokrát v přesilové hře, Brassard nahrál přesně na MATHIEU JOSEPHA a ten v pádu dokázal trefit kotouč a dostat ho za brankovou čáru. Asistence: Derick Brassard, Shane Pinto.

45:35

Sam Carrick – 2 min., krosček.

45:29

Giroux dostal přesnou přihrávku, lehce vložil hůl do střely a Stolarz se štěstím vyráží betonem mimo.

44:45

44:20

Další vyhození v podání hostů až k Stolarzovi.

43:48

Terry se dostal mezi kruhy, hráč v bílém dresu mu puk přizvedl a ten jde mimo.

43:10

Ducks vyvážejí hru od své klece.

42:45

Lassi Thomson – 2 min., podrážení.

42:20

Další vhazování v útočné třetině Senators.

40:01

Anaheimu se nedaří překonat výborně chytajícího Talbota, který pochytal všechny střely za 40. minut. Naopak Ottawa přidala další dva zásahy do domácí klece, kdy se trefila v 31. a 35. minutě a zaslouženě vede 0:4 z pohledu Ducks.
Další třetina začne přibližně v 23 10 hod.

40:00

39:51

Současné vyloučení:
Ryan Strome – 2 min., krosček + 5 min., bitka.

Brady Tkachuk – 5 min., bitka.

39:51

Tkachuk se Strome se do sebe pustili v bitce.

39:45

Tkachuk byl chvíli před brankou, ale jeho pokus končí jen na tyči, skákavý puk za čáru nenasměřoval.

38:53

2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě.

34:54

34:54 Arťom ZUB - 0:4

34:54

Ottawa právě vstřelila branku! Z dalšího náporu hostujícího celku je tu další trefa, Brassard poslal střelu na bránu, kde puk ještě tečoval ARTYOM ZUB a hra končí až zády Stolarze. Asistence: Derick Brassard, Mathieu Joseph.

33:15

31:15

Mason McTavish – 2 min., vysoká hůl.

30:29

30:29 Tim STÜTZLE - 0:3

30:29

Ottawa právě vstřelila branku! A je tu další navýšení náskoku pro Senators v přesilové hře, DeBrincat nahrál na TIMA STUTZLEHO ten vystřelili přes obránce a rána končí v horní části klece. Asistence: Alex DeBrincat, Drake Batherson.

30:15

Colton White – 2 min., krosček.

28:43

Další icing pro Senators.

28:38

Icing hostí, hra se vrací do jejich pásma.

28:19

Další možnost pro domácí, kdy se na kruhu snížil Regenda, Talbot znovu zasahuje.

27:55

Ottawa v ofsajdu, vhazování ve středním pásmu.

27:35

Na druhé straně to zkusil Fowler, puk se odráží a jde vedle.

27:20

25:49

Teď měl Stolarz velké štěstí, Stützle dostal přihrávku na pravý kruh, vypálil hned a rána orazítkovala horní tyč.

25:20

Frank Vatrano – 2 min., podrážení.

24:30

Senators se dostala na chvíli do útočné třetiny, zkoušela kombinací něco vymyslet, ale Ducks se osvobozují a vyhazují do středního pásma.

23:27

Domácí vyhazují na icing.

21:56

20:29

Anaheim byl v útočné třetině zkoušel využít přesilovku, ale Talbot znovu zastavil hru před čárou.

20:01

První část je za námi, Anaheim měl k dispozici dvě přesilové hry, ale ani jednu nedokázal využít. Pak přišla na řadu Ottawa, kdy v 17. minutě v přesilovce skóroval Tkachuk. Po něm o dvě minuty později navýšil Brassard. V poslední minutě byl vyloučen další hráč Senators a tak druhou třetinu zahájí Anaheim v přesilovce pět na čtyři.
Další třetina začne přibližně v 22 15 hod.

20:00

19:54

Travis Hamonic – 2 min., nedovolené bránění.

18:19

18:19 Derick BRASSARD - 0:2

18:19

Ottawa právě vstřelila branku! Na konci první třetiny navyšuje Ottawa další trefou. Po dobré kombinaci Sandersona šla hra na Josepha. Ten viděl lépe postaveného DERICKA BRASSARDA, který mělo polo-prázdnou klec a mířil přesně. Asistence: Mathieu Joseph, Jake Sanderson.

16:24

16:24 Brady TKACHUK - 0:1

16:24

Ottawa právě vstřelila branku! Hosté otevírají skóre v přesilovce pět na čtyři. Batherson stál zády k brance poslal kotouč na BRADY TKACHUKA a ten přesně zamířil. Asistence: Drake Batherson, Thomas Chabot.

15:25

Ryan Strome – 2 min., podrážení.

15:16

Hosté budou hrát přesilovku, tvrdou střelu odráží obětavým zákrokem Vatrano mimo.

14:32

Vhazování po levé straně Talbota.

14:16

Na druhé straně kluziště střílela Ottawa, brankář hru zastavil a následuje vhazování v útočné třetině.

12:44

12:27

Silfverberg měl dobrou možnost, Talbot vytáhl další zákrok lapačkou.

12:00

Tečovaný kotouč před brankou tečnul bruslí hráč Senators, Talbot raději přikryl.

11:44

Minutu oslabení hosté přečkali a úspěšně se ubránili, Anaheim se drží v pásmu.

10:44

08:10

Na druhé straně z levého kruhu to zkoušel Tkachuk, obránce se vrátil a puk končí mimo.

08:00

Henrique dostal trochu více prostoru a došel až před Talbota, který ho vychytal.
Z třetí formace to zkusil Joseph, Stolarz dobře viděl a připisuje si další zákrok.

05:49

Teď se na chvíli usadila v útočném pásmu Ottawa, zakončoval z levého kruhu Zub, puk přizvedl jeden z hráčů v černých dresech. Následuje vhazování u Stolarze.

04:30

Silfverberg dostal přesnou nahrávku na kruh, hned vystřelil, brankář Senators předvedl pohotový zákrok.

03:10

02:00

McTavish dostal nahrávku a vypálil Talbot vyráží mimo.

01:10

Tim Stützle – 2 min., hrubost.

00:35

Kulikov na kruhu předvedl dobrý obranný zákrok proti soupeři.

00:14

Icing Senators, hra se vrací zpět k nim do obranného pásma.

00:01

Anaheim Ducks: Stolarz (Gibson) – Kulikov, Fowler (A), Benoit, Shattenkirk, White, Beaulieu – Terry, Zegras, Henrique (A) – Silfverberg (A), R. Strome, Vatrano – Leason, McTavish, Max Jones – Carrick, Lundeström, Regenda.
Trenér: Eakins Dallas

Ottawa Senators: Talbot (A. Forsberg) – Hamonic, Sanderson, Zub, Brännström, Thomson, Chabot (A) – Batherson, Stützle, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Pinto, DeBrincat – M. Joseph, Brassard, Motte – Watson, Kelly, Gambrell.
Trenér: Smith D.J.

Rozhodčí: Schlenker C. (Can) – Samuels-Thomas J. (Usa).
V pátečním zápase na sebe narazí dva týmy, kteří jsou na posledních místech svých konferencí. Domácí Anaheim ze Západní přivítá Ottawu z Východní.

Anaheim Ducks
Z pěti posledních zápasů na svém ledě porazili 3:2 Detroit po prodloužení, a stejným výsledkem Rangers v základní hrací době. Ve třech dalších soubojích bojovali na ledě Winnipegu 3:2, dva další střety měli v aréně Blues, kde prohráli 6:2 a 3:1.
V tabulce jsou poslední s 13 body, na 15. místo, kde je Chicago ztrácí 2 body.

Nebudou hrát: Drysdale, Vaakanainen.

Nejistý start: Comtois, Grant.

Ottawa Senators
Hokejisté mají sérii tří proher v řadě, kdy postupně nestačili na svém ledě na Devils 1:5, stejným výsledkem padli u Žraloků. V aréně ve Vegas nestačili na domácí a padli 4:1. Poslední výhru měla Ottawa ve třetím listopadovém čtvrtku, kdy zvítězila proti Sabres 4:1.
Ve své tabulce jsou poslední s 13 body, na předposlední Columbus jim chybí 2 body.

Nebudou hrát: Docker, Norris.

Nejistý start: Chabot.

Vzájemné zápasy:

Ottawa x Anaheim – 1:2 (2022)

Anaheim x Ottawa – 4:0 (2021)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

1:5

Branky a nahrávky: 58. Max Jones (White) – 17. B. Tkachuk (Batherson, Chabot), 19. Brassard (M. Joseph, Sanderson), 31. Stützle (DeBrincat, Batherson), 35. Zub (Brassard, M. Joseph), 47. M. Joseph (Brassard, Pinto)

Rozhodčí: Schlenker C. (Can) – Samuels-Thomas J. (Usa)

Diváci: 14278

01:10 OTT 2 Stützle, hrubost
10:44 OTT 2 Thomson, podrážení
15:25 ANA 2 R. Strome, podrážení
16:24 OTT 0:1 B. Tkachuk (Batherson, Chabot)
18:19 OTT 0:2 Brassard (M. Joseph, Sanderson)
19:54 OTT 2 Hamonic, nedovolené bránění