3:2

po prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

25.11.2022, 19:00 • TD Garden, Boston • Jan Matúš (@honzashepp)

Tipsport: 2.01 4.17 3.09 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je tedy z tohoto zápasu vše. Přeji vám příjemný víkend a někdy opět na počtenou. (22:12:20)

David Krejčí (BOS) – 2+0, +2 účast, 5 střel na bránu, 0 TM, čas na ledě 18:56
David Pastrňák (BOS) – 1+1, +1 účast, 4 střely na bránu, 4 TM, čas na ledě 22:36
Tomáš Nosek (BOS) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, 0 TM, čas na ledě 9:36

Pjotr Kočetkov (CAR) – 38 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,7%, odchytal 63:19
Linus Ullmark (BOS) – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,3%, odchytal 46:57
Jeremy Swayman (BOS) – 6 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 16:03
Statistiky

Střely na bránu: 41 – 36 | Přesilová hra: 1/6 – 2/6 | Trestné minuty: 12 – 12
Boston Bruins se tedy stávají vůbec prvním týmem v historii NHL, který zahájil sezónu dvanácti výhrami na domácím ledě! Pastrňák totiž v prodloužení propálil v přesilové hře Kočetkov, a domácí hokejisté tak otočili zápas z 0:2 na 3:2 a zapisují se do historie NHL!

63:19

63:19 David PASTRŇÁK - 3:2

63:19

Boston právě vstřelil branku!
Bruins využívají přesilovou hru a otáčejí tohle utkání! DAVID PASTRŇÁK dostal nabito na do levého kruhu a jeho dělovka skončila až za zády Kočetkova. Asistence: Brad Marchand, Patrice Bergeron.

62:56

Tak to je hodně hloupé vyloučení hostujících, kterých bylo na ledě moc, a tak střídačka Canes dostává dvě minuty. Trest odsedí Andrej Svečnikov (CAR).

62:46

Lindholm připravil střeleckou pozici pro Zachu, jenže ten poté netrefil bránu Caroliny.

62:04

Až nyní střílel Nečas a Swayman si připsal další úspěšný zákrok.

61:48

Hostující trojice drží puk na svých hokejkách, ale Canes se zatím nedostávají do zakončení.

61:18

Následně se na druhé straně podařilo Hallovi prohodit Burnse, ale na Kočetkova si už z velké blízkosti nepřišel.

61:09

Svečnikov se po návratu z trestné hned zapojil do útoku, kde připravil střelu pro Aha, ale Swayman byl pozorný.

60:51

Tak z této přesilové hry se rozhodnutí nedočkáme, protože puk opět letí k domácímu brankáři.

60:34

Slavin opět vyhodil puk přes celé kluziště.

60:05

Boston ještě zahajuje prodloužení druhou minutou své přesilové hry, ale Canes vyhráli úvodní vhazování a puk letí k Swaymanovi.

3:2

Branky a nahrávky: 40. Krejčí (Pastrňák, Zacha), 51. Krejčí (Zacha, N. Foligno), 64. Pastrňák (Marchand, Bergeron) – 7. Noesen (Aho, A. Svečnikov), 16. Kotkaniemi (Jarvis, Pesce)

Boston Bruins: Ullmark (47. Swayman) – H. Lindholm, Carlo, Grzelcyk, McAvoy, Strälman, Clifton – Marchand, Bergeron, DeBrusk – Zacha, Krejčí, Pastrňák – Hall, Coyle, Cr. Smith – N. Foligno, Nosek, Greer.
Trenér: Jim Montgomery

Carolina Hurricanes: Kočetkov (Raanta) – Slavin, Burns, Skjei, Pesce, de Haan, Chatfield – Martinook, Aho, Nečas – A. Svečnikov, Kotkaniemi, Fast – Drury, J. Staal, Jarvis – Noesen, Stastny, Stepan.
Trenér: Rod Brind´Amour

Rozhodčí: Rooney, Charon – MacPherson, Alphonso

Diváci: 17 850

05:59 BOS 2 Grzelcyk, sekání
06:34 CAR 0:1 Noesen (Aho, A. Svečnikov)
13:23 BOS 2 Cr. Smith, hákování
15:05 CAR 0:2 Kotkaniemi (Jarvis, Pesce)
48:26 CAR 2 J. Staal, držení hole
50:27 BOS 2:2 Krejčí (Zacha, N. Foligno)
58:59 CAR 2 A. Svečnikov, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu