4:2

konec (1:1, 2:0, 1:1)

23.11.2022, 17:30 • 17. kolo • Martin Kožiak sk

Tipsport: 2.17 4.34 2.39 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Trnava nakoniec na domácom ľade poráža Žiar nad Hronom po výsledku 4:2. Prvá a tretia tretina bola vyrovnaná, keď v nich oba tímy strelili po jednom góle. Rozhodujúce teda bolo druhé dejstvo, v ktorej sa Trnavčania zásluhou Kupku a Dvonča presadili dvakrát a tento náskok už nestratili.
Trnava sa vďaka výhre v tabuľke posúva na priebežné druhé miesto. Žiar zas klesol na šiestu priečku. (19:37:18)

59:40

Trnavčanom sa darí kontrolovať dianie na ihrisku a Žiar sa pravdepodobne už ku žiadnemu záverečnému náporu nedostane.

59:10

Na druhej strane si do dobrej pozície nakorčuľoval Miklík. Jeho pokus však cez Petríka neprešiel.

58:30

Do útoku sa po vyhratom buly vybral Halama, ale jeho strela na Hollého neprešla.

58:17

Kolenič fauloval vo veľmi nevhodný moment, keďže Žiar bude hrať do konca zápasu v oslabení a len ťažko sa mu bude vyvíjať tlak na trnavskú bránu.

57:40

Trnavčania dobre napádajú rozohrávku hostí a držia ich ďaleko od Hollého brány.

56:15

Kolenič teraz ponúkol Fekiačovi dobrú prihrávku, ale strelec posledného gólu tentokrát Hollého neprekonal.

55:24

Po Giertlovej strele sa Hollý poriadne zapotil, no nakoniec túto situáciu vyriešil a hráčov Žiaru nepustil ku streleniu kontaktného gólu.

53:25

Žiar nad Hronom dáva gól!
Tréner Žiaru pomerne odvážne odvolal počas presilovej hry brankára a nakoniec mu tento risk vyšiel. Po dobrej útočnej akcii sa totiž presadil VIKTOR FEKIAČ, ktorý peknou strelou k tyčke znížil na 2:4.
Asistencie: J. Kolenič, A. Kobolka

53:04

Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava:
Kukumberg – 2 min., podrazenie.

53:02

Kobolka teraz dostal dobrú prihrávku od Giertla, ale jeho tvrdá strela Hollého neprekonala.

52:05

Pred bránu domácich sa podarilo dostať puk Valentovi. V zhluku viacerých hráčov sa ale nikomu z hostí nepodarilo zakončiť a defenzíva Trnavy si už so situáciou poradila.

50:31

Úspech neslávila ani táto individuálna akcia Chlepčoka, keď jeho strelu vyrazil Hollý. Trnavčania následne puk dostali preč z obrannej tretiny.

49:20

Pri puku sú momentálne hokejisti Žiaru, ale ich kombináciám v súperovej tretine pomerne chýba presnosť.

47:09

Trnava dala gól!
RONALD DVONČ dostal od Antonova skvelú prihrávku za obranu a v samostatnom úniku si dokonalou kľučkou vychutnal brankára Petríka. Dvonč potom puk doklepol do odkrytej brány a stav je tak 4:1.
Asistencia: V. Antonov

46:27

Trnavčania ustáli toto oslabenie a Schmidt je už späť na ľadovej ploche.

46:10

Ku strele sa teraz dostal Jakúbek, ale jeho nepresný pokus vyhnal hostí z útočného pásma.

45:30

Hokejistom Žiaru táto presilovka vôbec nevychádza, keďže hráči Trnavy už po niekoľkýkrát vyhodili puk cez všetky čiary a Hollý ešte nejakému vážnejšiemu nebezpečenstvu nečelil.

44:27

Schmidt teraz nepríjemne podrazil Koleniča a Žiar si tak zahrá ďalšiu presilovku.

43:50

Kolenič dokázal tečovať nahodenie jedného zo svojich spoluhráčov, ale Hollý vychytal aj túto šancu.

43:07

Rýchly prienik Antonova skončil zaujímavou strelou. Petrík ale na puk videl a súperovu koncovku chytil do lapačky.

41:20

Strelu jedného z hráčov Žiaru dokázal pohodlne vyraziť brankár Hollý.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina sa dlho niesla vo vyrovnanom duchu. ale nakoniec strhla vedenie na svoju stranu Trnava. V 37. minúte sa presadil aj s menšou dávkou šťastia Kupka a pár sekúnd pred koncom druhého dejstva skóroval aj Dvonč.
Pred poslednou tretinou tak má zápas podstatne lepšie rozohraný Trnava a uvidíme, či to nakoniec dotiahne do víťazného konca.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:44

V samom závere druhého dejstva sa vďaka skvelému vypichnutiu puku a následnej koncovke dokázal presadiť RONALD DVONČ. Jeho strela z medzikružia zapadla rovno pod hornú tyčku a brankár bol úplne bez šance.
Bez asistencie:

38:55

Od modrej čiary to strelou švihom skúsil Pač. Hollý však bol pripravený a proti tejto koncovke zakročil.

37:50

Po samostatnom úniku Antonova sa v poriadnych problémoch ocitol Petrík. Gólman hostí však súperovu strelu vyrazil hokejkou a k ďalšej zmene skóre tak nedochádza.

36:39

Po nenápadnom nahodení Holoviča sa puk odrazil od ALEXA KUPKU rovno do brány. Kupka tak využíva presilovku a Trnavu posiela do vedenia 2:1.
Asistencie: M. Holovič, M. Ejem

35:50

Jurák to skúsil hneď po prekročení modrej čiary, keď napriahol ku tvrdej strele príklepom. Jeho koncovku však Petrík pokryl.

35:20

Trnavská defenzíva teraz prepadla a domáci gólman musel riešiť dokonca prečíslenie. Nakoniec si ale Hollý so situáciou poradil a ku gólu v oslabení tak nedošlo.

34:46

Vylúčenie v tíme MŠK Žiar nad Hronom:
Václav – 2 min., hákovanie.

34:09

Od modrej čiary sa teraz strelou švihom skúsil presadiť Halama. Jeho pokus ale Hollý bez väčších problémov zneškodnil.

33:10

Antonov teraz obkorčuľoval bránku a potom aj z otočky vystrelil. Jeho pokus však Petríka neprekonal.

31:28

Trnava napriek slušnému tlaku presilovku nevyužila a Žiar pokračuje s piatimi hráčmi.

30:20

Michel Miklík to v tejto početnej výhode skúsil už viackrát, no všetky jeho strelecké pokusy dokázal pokryť Petrík.

29:28

Radovan Gabri fauloval Miklíka a presilovku bude mať k dispozícii opäť Trnava.

29:17

Po dobrom napádaní Kukumberga sa Trnava takmer dostala do šance. Pomalý odrazený puk však dokázal pohodlne prikryť Petrík.

28:47

Napriek dlhšej kombinácii sa hosťom nepodarilo nejak vážnejšie ohroziť bránu Hollého a oba tímy už hrajú v plnom počte.

27:50

Pri puku sú momentálne hráči Žiaru, ktorí si teraz zahrajú skrátenú presilovku.

26:47

Michel Miklík sa previnil proti pravidlám, čo znamená, že Trnava presilovku nedohrá a hrať sa bude 4 na 4.

26:20

Žiaru sa podarilo rýchlo prerušiť trnavskú kombináciu a puk okamžite vyhodil cez všetky čiary.

25:50

Peter Valent trafil súpera vysokou hokejkou a Trnava si tak zahrá presilovku.

25:25

Dobrú prihrávku sa rozhodol využiť na strelu z prvej Ejem. Jeho koncovka ale trafila iba mantinel.

23:35

Na druhej strane dokázal vďaka peknej kľučke preniknúť do útočnej tretiny Jakúbek. Jeho finálna prihrávka však nenašla nikoho zo spoluhráčov.

22:02

Po krátkom pôsobení Trnavčanov v útočnom pásme prišla strela od modrej čiary. Táto koncovka však bola príliš pomalá na to, aby Petríka nejak vážnejšie ohrozila.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina priniesla po jednom góle na oboch stranách a Trnava tak zatiaľ remizuje so Žiarom nad Hronom 1:1. Skóre najprv otvoril v 5. minúte Antonov a o 10 minút neskôr sa na strane hostí presadil Jakúbek. pred druhým dejstvom je tak všetko otvorené a uvidíme, kto sa ako prvý dostane do výhody.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:30

Po dobrom prieniku teraz mohol zakončovať Kukumberg. Jeho strela ale cez Petríka neprešla.

18:45

V závere tretiny sa ale hrá hlavne pri mantineloch a nevyzerá to na nejaký ofenzívny koniec prvej časti.

17:15

Na druhej strane bol v dobrej pozícii Kupka. Jeho strela švihom ale končí iba na plexiskle.

16:20

Hostia sa dostali do dobrej šance, ale Václavove zakončenie teraz ku Hollému neprešlo.

14:38

Hokejisti Žiaru nad Hronom si vytvorili zaujímavý tlak a po dobrom nastrelení puku sa pokúšala dorážať hneď trojica hráčov. Nakoniec to bol MARTIN JAKÚBEK, kto pretlačil puk do siete a stav zápasu je tak vyrovnaný.
Asistencia: V. Fekiač, J. Kolenič

13:34

Druhá polovica presilovej hry bola veľmi podobná ako tá prvá a Trnava tak dokázala pomerne bez problémov prežiť toto dvojité oslabenie.

12:34

Počas prvej minúty sa hostia prakticky k ničomu nedostali a Trnavčania puk vyhodili viackrát cez všetky čiary.

11:34

Ofenzívnu akciu hostí prerušil len za cenu faulu Ronald Dvonč. Tesne pred ním ešte súpera podrazil Bodnár a Žiar nad Hronom si tak zahrá prvú presilovku v zápase, ktorá bude rovno o dvoch hráčov.

10:30

Po niekoľkých zaujímavých príležitostiach sledujeme hluchšie obdobie, v ktorom sa ani jeden z tímov nevie prepracovať do útoku.

08:45

Miklík teraz opäť ponúkol skvelú prihrávku, keď zvládol súboj pri mantineli. Jurákova strela príklepom ale skončila iba na bočnej sieti.

08:05

Backhandové zakončenie predviedol pomerne nečakane Samuel Barcík. Puk z jeho hokejky však nakoniec skončil iba na mantineli.

06:55

Aj táto útočná akcia Žiaru nad Hronom skončila kvôli nepresnej rozohrávke v súperovej tretine.

05:50

Hra sa po vstrelenom góle mierne upokojila a aj kvôli viacerým nepresnostiam zatiaľ ďalšie šance neprichádzajú.

04:18

Michel Miklík dokázal poslať na opačnú stranu klziska dokonalú prihrávku, po ktorej mohol zakončovať VLADIMIR ANTONOV. Gólman Petrík sa potom už presunúť nestihol a Trnava tak vedie 1:0.
Asistencie: M. Miklík, P. Rašin

02:58

Priestor si na opačnej strane dokázal nájsť Chlepčok. Hollý ale na jeho strelu videl a lapačkou zakročil.

01:50

Zakončenie Dvonča bolo zrazené jedným z obrancov Žiaru mimo brány.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Gladiators Trnava: Hollý (Nagy) – Korím, Kocúr, Ejem, Maarnela, Schmidt, Rašin, Kliment – Deneš, Holovič, Jurák, Miklík, Kukumberg, Antonov, Dvonč, Kupka, Bodnár, Urban Tóth
Tréner: M. Baran

MŠK Žiar nad Hronom: Petrík (Mičík) – Pač, Kobolka, Gabri, Barcík S., Čulík, Barcík A., Lopejský, Šeliga – Jakúbek, Fekiač, Kolenič, Magdolen, Valent, Brumerčík, Tatár, Halama, Chlepčok, Václav, Giertl, Kraut
Tréner: N. Javorčík.
Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z TIPOS Slovenskej hokejovej ligy. V 17. kole na seba narazia HK Gladiators Trnava a MŠK Žiar nad Hronom.

HK Gladiators Trnava
Trnava je v tabuľke na treťom mieste a zatiaľ pomerne pohodlne drží miestenku do štvrťfinále playoff. Jej forma je v poslednej dobe na veľmi dobrej úrovni, keď z posledných 5 zápasov prehrala iba jediný s Dubnicou. V posledných dvoch prípadoch jej ale riadny hrací čas nestačil, keď Martin porazila po predĺžení 2:1 a Slovan Bratislava B 3:2 po nájazdoch.

MŠK Žiar nad Hronom
Žiar nad Hronom je v tabuľke štvrtý a podobne ako jeho dnešný súper to s jeho účasťou vo štvrťfinále zatiaľ vyzerá nádejne. V poslednej dobe sa ale hokejistom Žiaru príliš nedarilo, keď prehrali s Levicami 1:4 a Dubnicou 0:1. Na Trnavu strácajú v tabuľke 2 body a ak ju budú chcieť predstihnúť, tak potrebujú nájsť svoju formu z druhej polovice októbra, keď zvíťazili v 5 zápasoch v rade.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

4:2

Branky a nahrávky: 5. Antonov (Miklík, Rašin), 37. Kupka (Holovič, Ejem), 40. Dvonč, 48. Dvonč (Antonov) – 15. Jakúbek (Kolenič, Fekiač), 54. Fekiač (Kobolka, Kolenič)

Trenér: M. Baran

Trenér: N. Javorčík

04:18 TRN 1:0 Antonov (Miklík, Rašin)
11:34 TRN 2 Bodnár, podrážení