4:0

konec (0:0, 0:0, 4:0)

29.09.2022, 17:30 • Ostravar aréna • 6. kolo • Monika Baloghová

Tipsport: 2.4 4.2 2.53 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní kolo je v Ostravar aréně minulostí. Zkraje první části byly oba týmy aktivní, ale poté převzali otěže utkání hosté a dávali domácímu celku docela zabrat. Jen pozornému Stezkovi mohou vítkovičtí děkovat, že i po dvou třetinách svítil na kostce nad ledem stav 0:0. Nikdo by se v tu chvíli neodvážil pomýšlet na výhru v základní hrací době. Vítkovičtí se ale přece jen dostali do tempa, Novotný však byl i nadále pozorný. První branky se diváci dočkali až ve 44. minutě a k jejich radosti tečoval puk do mladoboleslavské klece Kalus. Vítkovičtí se ale i nadále spíše bránili, po chybce hostujícího hráče se však do šance dostal Lakatoš a tváří v tvář Novotnému se nemýlil. Necelé tři minuty před koncem se domácí dostali do oslabení, čehož Mladá Boleslav hodlala využít a pro zvýšení efektnosti odvolala svého gólmana. Lakatoš ale od zadního mantinelu za svou brankou trefil přesně střed té mladoboleslavské a vítkovická hala explodovala nadšením. Ve stejném oslabení pak Lakatoš s kapitánským "céčkem" na hrudi trefil znovu opuštěnou klec a připsal si tak čistý hattrick.
Z Ostravy je to pro dnešek vše, užijte si zbytek večera a já se budu těšit znovu brzy na počtenou. (20:29:47)

59:41

Zdá se, že dnes se již skóre měnit nebude, na otočení zápasu je pro hosty už pozdě.

59:24

Domácí Krieger je stále na trestné lavici, hosté mají i nadále početní převahu.

59:24

59:24 Dominik LAKATOŠ - 4:0

59:24

Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí kapitán DOMINIK LAKATOŠ pečetí dnešní vítkovickou výhru svým hattrickem, Dej v oslabení ujížděl s pukem na znovu opuštěnou branku hostů, ale byl tísněn a sražen k zemi, puk si přebral právě domácí kapitán a zvyšuje na 4:0. Asistence: Rastislav Dej.

59:00

Hosté okupují svůj útočný prostor, ale na hokejky jim sedla nervozita.

58:25

Mladoboleslavští se drží v pásmu, ale vítkovičtí se brání soustředěně, jejich jistotou je Stezka.

58:12

Hostující gólman Novotný je zpět na střídačce!!

57:56

Hosté pokračují v přesilovce.

57:56

57:56 Dominik LAKATOŠ - 3:0

57:56

DOMINIK LAKATOŠ trefuje ve svém oslabení po nahrávce Mikuše opuštěnou mladoboleslavskou branku zpoza své vlastní klece – 3:0. Asistence: Juraj Mikuš, Rastislav Dej.

57:48

Vše je zřejmě v pořádku, vhazuje se u Stezky.

57:48

Sudí na trestné lavici zřejmě žádá o posouzení zákroku vítkovického Kriegra.

57:48

Vlnu emocí vyvolalo vyloučení domácí Kriegra, který je odeslán na trestnou lavici za podrážení, Novotný zůstává na střídače a hosté budou hrát v šesti proti čtyřem.

57:28

Vítkovice dostaly puk do středního pásma a brání svou modrou.

4:0

Branky a nahrávky: 44. Kalus (Gewiese, Mikuš), 57. Lakatoš, 58. Lakatoš (Mikuš, Dej), 60. Lakatoš (Dej)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš (A), Urbanec, L. Kovář, Prčík, Gewiese, J. Stehlík, Raskob – Kalus, Marosz, Lakatoš (C) – Fridrich, Lindberg, Bernovský – Bukarts, Krieger, Maciaś – Dej, Chlán, Gřeš.
Trenér: Miloš Holaň

BK Mladá Boleslav: Novotný (Krošelj) – Pýcha, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, R. Jeřábek, Stříteský, Štich – Kantner, Lantoši, Šťastný – Lunter, Fořt, J. Stránský (C) – P. Kousal, O. Najman (A), Åberg – M. Beránek, Bičevskis, Eberle.
Trenér: Ladislav Čihák

Rozhodčí: Kika, Obadal – Axman, Synek

Diváci: 5 025

25:25 MBL 2 R. Jeřábek, podrážení
27:07 VIT 2 Maciaś, podrážení