HC Kometa Brno – HC RT TORAX Poruba

3:1

konec (0:1, 1:0, 2:0)

29.09.2022, 15:00 • Winning Group Arena • Skupina Východ • Milan Huppert

Kometa ve třetí třetině dokonala obrat a na domácím ledě porazila Porubu výsledkem 3:1. Na domácí stranu překlopil vedení v 47. minutě bekhendovou střelu Matěj Pavlík, náskok pojistil v 58. minutě skrytou střelou obránce Marek Vyhlídal. Svěřenci kouče Moskala se díky vítězství vrací do hry o přední příčky, Poruba utrpěla první porážku v sezóně. (17:06:47)

59:46

Poruba nakonec získala útočné pásmo a Samuel Sobol okamžitě vystartoval na střídačku. Výsledkem tlaku hostů nebylo snížení, nýbrž krátce trvající bitka mezi Mitrem a Koidou. Oba hráči inkasovali 2+2 minuty za hrubost.

59:06

Probíhá poslední minuta třetí třetiny a trenér Poruby David Moravec nedostává prostor k odvolání brankáře. Kometa hraje velmi zodpovědně.

58:47

Napodobit Vyhlídala chtěl Patrik Antony. brněnský obránce ovšem napálil prvního blokujícího protihráče.

58:26

Sebastian Mitro vykličkoval mezi dvěma protihráči a od modré čáry nahodil do lapačky Sobola, jenž byl nucen přerušit hru.

57:31

Kometa právě vstřelila branku!
S největší pravděpodobností je rozhodnuto! Po buly v útočném pásmu vypálil od modré čáry MAREK VYHLÍDAL. Samuel Sobol přes chumel hráčů před sebou nic neviděl, puk spatřil až v síti. Asistence: David Štulo.

57:20

S pokusem z levého kruhu si Samuel Sobol věděl rady. O dorážku se ještě snažil Samuel Šichtař, ale brankář puk přikryl dříve.

57:02

Domácí hokejisté se sami připravili o útočné pásmo. Na vině je postavení mimo hru, po němž ještě došlo k menší potyčce.

56:48

Početní převaha Poruby je u konce. Marion Bortoli se okamžitě zapojuje do hry s cílem pomoci spoluhráčům dostat se z pod tlaku.

56:20

Hostující gólman Samuel Sobol reagoval pozdě a volný puk nepřikryl lapačkou. Naštěstí pro něj hrací předmět odpálil do bezpečí Mykyta Bodnar.

55:55

Jízdou po levém mantinelu získal útočné pásmo Dominik Halačka. Posléze volil pas před bránu, odkud Mihal Červenka zakončoval těsně vedle pravé tyče.

55:26

Za brněnskou obranou číhal Olesij Jevtěchov, těžké zpracování ve vzduchu ale nezvládl a tak hraje domácí gólman Martin Fajmon.

54:41

Honu za vyrovnáním Porubě komplikuje Mario Bortoli. U mantinelu totiž nedovoleně poslal na hrazení protihráče, což pozornosti rozhodčího neuniklo.

54:27

David Štulo přejel červenou čáru, nahodil za bránu soupeře a odjel vystřídat. Přesně tohle momentálně Kometě stačí.

54:06

Domácí se ubránili tlaku pouze za cenu zakázaného uvolnění. Hosté začínají získávat herně navrch, nechtějí připustit první porážku v sezoně.

53:49

Hosté opět zkusili štěstí po pravé straně. Z kruhu střílel Stasjuk, ani on nedokázal dopravit puk až k Martinu Fajmonovi.

53:00

Hra už pokračuje v pěti na obou stranách. Po návratu Pavlíčka měli hosté krátkou přesilovou hru, tu však využít nedokázali.

52:47

Do pravého kruhu dostal pobídku Mykyta Bodnar. Vypálil forhendem po rychlém zpracování, trefil jenom obránce před sebou.

3:1

Branky a nahrávky: 33. Červenka (TS), 47. Pavlík (Röss, Zduba), 58. Vyhlídal (Štulo) – 15. Vehovský (Jevtěchov)

HC Kometa Brno: Fajmon (Matoušek) – Antony, Jurný, Mitro, Vyhlídal, Zubíček (A) – Zduba, Šebela, Volf, Halačka (A), Červenka (C), Kubín, Pavlík, Brabenec, Štulo, Šichtař, Röss.
Trenér: Marek Moskal

HC RT TORAX Poruba: S. Sobol (Turoň) – Bortoli, Jeřábek (A), Gebauer, Pavlíček, Bodnar, Stasjuk – Koida, Veselý, Skorochod, Zachariasz, Hansel (A), P. Sobol (C), Vehovský, Jevtěchov, Hlaváč, Indrst, Korpas.
Trenér: David Moravec

Rozhodčí: Held – Čelechovský, Smetková

04:51 POM 2 Stasjuk, podrážení
11:21 KOM 2 Brabenec, faul kolenem
14:35 POM 0:1 Vehovský (Jevtěchov)