2. liga skupina Východ

AZ Havířov – Hokej Vyškov

2:4

konec (1:3, 0:0, 1:1)

24.09.2022, 17:00 • Gascontrol aréna, Havířov • 1. kolo • Josef Nudera (@JosefNudera)

Tipsport: 1.33 6.0 5.19 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z Havířova je to všechno. Přeji hezký večer. (19:28:44)
Vyškov si dnes připisuje premiérové vítězství v letošní sezoně. Vyškov o své výhře rozhodl prakticky v první třetině, kdy mu už náskok stačil. Havířov sice tlačil, měl šance, ale hosty podržel skvěle chytající Kořének.

59:04

V rohu útočného pásmu jsme viděli bitku.

58:58

Mrva se dostal do velké šance, ale jeho střela šla mimo branku.

58:25

Dobrá příležitost pro Havířov. Puk šel do brankoviště, tam ale skončil. Kořének puk přikryl lapačkou.

58:13

Havířov v šesti bez brankáře!

58:13

Oddechový čas pro tým AZ Havířov.

58:13

Dudáš vyzkoušel pozornost Kořénka od modré. Hostující brankář tým podržel.

57:37

Čas se krátí. Pro domácí hodně rychle, pro hosty pomalu.

56:09

Dva střelecké pokusy hostů, ale ani jeden Štipčáka nepřekonal.

55:30

55:00

Apolenář jako další havířovský hráč v oslabení prověřil Kořénka. Ten je zatím jistý, puk z něho ani teď nevypadl.

54:43

Hosté se dostali do ofsajdu.

54:23

Krupa ujel hostům ve vlastním oslabení, zvolil střelu někde mezi betony, ale Kořének puk dokázal udržet!
Dnešní utkání sleduje 819 diváků.

53:52

Čejka v šanci, ale puk dokázal Štipčák vyrazit. A dále pokračuje přesilovkový zámek hostů.

53:30

Antoníček – 2 min., hrubost.

51:57

Velká šance pro Havířov! Kofroň dokázal mále využít zaváhání obránce, puk nakonec skončil někde pod Kořénkem.

51:10

Apolenář dostal puk před branku, ale jeho pokus neskončil pro Havířov dobře.

50:17

Krupa hledal volného Foltýna, chybělo jen málo, aby se dostal k puku a mohl zakončovat.

48:46

Několik tvrdších soubojů před brankou Vyškova. Vylučovat se nebude, ale minimálně v jeden moment to vypadalo, že hosté půjdou na 2 minuty.

48:01

Apolenář v obrovské šanci, stačilo puk jen dorazit do odkryté branky, ale některý z obránců dokázal skočit do střela a puk vytěsnit!

46:32

Kuncova tvrdá střela od modré bez přípravy, Kořének puk vyrazil.

45:48

Nepřesná rozehrávka Havířova končí icingem.

44:50

Havířov právě vstřelil branku!
To byl moment, který dokonale zaskočil Kořénka v brance Vyškova. MICHAEL KOLARZ si vzal puk na modré čáře a nahodil ho chytrým lobem, nadýchaný puk skončil překvapivě až za zády Kořénka.
Bez asistence.

44:23

Po střele Vosátka se puk nebezpečně odrazil až před branku, nakonec ale gól nepadl.

43:14

Až nyní se do dobré pozice dostal hostující Vašíček, jeho střela zamířila nad branku Štipčáka.

42:57

Sledujeme pasáž utkání bez větších šancí.

41:29

Mrva se sice dostal k puku před Kořénkem, ale jeho pokus nemohl mít šanci na úspěch, nebylo puk, kam umístit.

40:26

Vyškov právě vstřelil branku!
Tak to je tvrdá rána na začátku třetí třetiny pro domácí Havířov. LUKÁŠ BLAHA se dokázal dostat po přihrávce Čuříka až před brankáře Štipčáka a svou střelou se trefil přesně do horního pravého růžku branky! Tady byl havířovský brankář bez šance.
Asistence: Jakub Čuřík.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:46.
Druhá třetina nám toho nabídla poměrně hodně. Oba týmy si vyzkoušeli přesilové hry. Havířov dokonce variantu 4 na 3. Protože byli oba brankáři stoprocentní, zůstává stav utkání i po druhé třetině nezměněný 1:3. Utkání je tak otevřené a můžeme se těšit na třetí třetinu.

40:00

39:19

Kořének musel podržet puk před dojíždějícím útočníkem Havířova. Ještě se tak bude vhazovat po jeho levici.

38:47

Vyškov vyhazuje přes všechny čáry. V končící přesilové hře Havířova se nic výrazného zatím nestalo.

37:45

Dudášova střela skončila na Kořénkovi.

37:08

Dobiáš – 2 min., hákování.

37:00

Jakub Mrva se pokusil vyzrát na Kořénka střelou z mezikruží, ale ten dokázal puk s přehledem vyrazit.

37:00

Trestné střílení pro Havířov! Pojede Jakub Mrva.

36:25

Blaha dostal přihrávku na modrou, odkud vypálil. Štipčák dokázal puk vyrazit.

35:55

Kofroň – 2 min., hákování.

35:44

Čuřík – 2 min., sekání.

34:43

Krupa dokázal ohrozit Kořénka, který puk vyrazil před sebe, ale nikdo už nedokázal dorazit puk za jeho záda.

33:39

Apolenář se dokázal dostat do zakončení po rychlém protiútoku. Neuspěl.

32:49

Čuřík zamířil do horní části branky, Štipčák puk vytěsnil pravým ramenem.

32:19

Kuboš nahodil puk od modré na Kořénka. Nyní chyběla nějaká teč nebo dorážka.

32:04

Jiří Zdeněk dokázal projet přes střední pásmo a dostat se až do zakončení před Kořénka, který, ale jeho pokus pouze vyrazil. Následnou dorážku si pohlídal a hosté následně vyhodili na icing.

30:09

Kunc na nic nečekal a vyslal rychlou střelu zprvní na Kořénka. Ten ale dokázal jeho pokus vyrazit.

29:38

Střela Apolenáře od modré čáry byla zblokována do ochranné sítě.

29:00

Hosté nepřesně rozehráli a hra se tak po zakázaném uvolnění vrátí zpět ke Kořénkovi.

28:02

Na druhé straně si připisuje úspěšný zákrok i Kořének.

27:32

Vašíček hledal na zadní tyčce Kořenka, ale ten minul puk! To by jinak byla velká šance.

26:55

Lukáš Blaha vyslal dneska už minimálně třetí tvrdou střelu od modré. Tentokrát dokázal Štipčák puk spolehlivě ukrýt ve své výstroji.

26:00

Hosté se usadili v útočném pásmu a kombinují. Na konci celé akce byl Lukáš Blaha, ale jeho střela skončila na Štipčákovi.

25:42

Kolarz – 2 min., hákování.

25:25

Kofroňova střela z levého kruhu ohrozila Kořénka, který ale i tak vytáhl dobrý zákrok a puk vyrazil!

24:02

Komínek poslal rychlou přihrávku na Čejku, který rychle vypálil. Štipčák se přesunul a puk dokázal vyrazit. Skvělý zákrok proti dobré šanci Vyškova.

23:17

Matěj Tomajko se dostal k dobré střele zápěstím z kruhu. Štipčák dokázal puk i s pomocí masky podržet ve své náruči. Bylo důležité, že z něj puk nevypadl.

23:05

Vyškov se hnal do protiútoku, ale byl zastaven ofsajdem.

21:46

Vyškov mohl zahrozit, ale střela se hostům nakonec nepovedla a Štipčák puk vyrazil.

20:30

Zdeněk se dostal ke střele z levého kruhu, ale Kořének puk vyrazil do rohu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:56.
První třetina nám nabídla celkem čtyři branky. Hosté se dokázali dostat do vedení, na které reagoval Havířov v 8. minutě. Následně se Vyškov prosadil dvakrát, vždy po slibné šanci domácích. Hosté pak otočili hru a Štipčák musel lovit puk ze své branky.

20:00

19:00

Ćmiel se svou aktivitou při napadání málem dostal do šance, nakonec ale hosté situaci zvládli.

18:11

Kubošovo nahození bylo několikrát sraženo, ale nakonec šel puk mimo branku.

17:13

Čuřík ujel havířovské obraně a byl tváři v tvář Štipčákovi, který ale předvedl pohotový zákrok a šanci zneškodnil!

15:59

Tak hosté budou na první třetinu vzpomínat mnohem lépe. Je tady další branka nováčka z Vyškova. Po přihrávce Vašíčka se dokázal prosadit střelou zápěstím z mezikruží MATĚJ SEBERA.
Asistence: Dominik Vašíček.

15:40

Ve velké šanci se ocitl Pawliczek, ale Kořének ho dokázal vychytat.

14:16

Havířov dokázal dvakrát vystihnout rozehru Vyškova ve středním pásmu. Hosté se tak nemohli dostat do útočného pásma.

13:41

Nahozený puk Štipčák raději přikryl a přerušil hru před dojíždějícím Komínkem.

12:43

Z protiútoku zahrozil Tomajko, jeho střelu dokázal Štipčák srazit a následně uklidit do rohu.

12:01

Dobrá střela Kolarze od modré čáry, ale místo mezi třemi tyčemi si nenašla.

11:01

Naopak jsou to hosté, kteří si berou své vedení zpátky. Trochu smolná situace pro Havířov. Puk se po zákroku Štipčáka dostal někde před branku, kde se zjevil VOJTĚCH DOBIÁŠ a blafákem do poloodkryté branky zakončil. Štipčák už byl mimo pozici a na ledě.
Asistence: Vlastimil Hefka, Michal Romančík.

10:39

Tomáš Foltýn ve slušné šanci mezi kruhy, ale na Kořínka si nepřišel.

09:42

Havířov se nyní snaží hodně střílet. Nejprve prověřil Kořénka Antoníček, po něm Ćmiel.

09:06

A další rychlý zákrok brankáře Kořénka.

09:01

Velmi dobrá práce Dudáše, který se udržel na puku, dostal ho až do brankoviště, ale tam nakonec zasáhl Kořének.

07:17

Havířov se nakonec dočkal a poprvé se raduje! Puk nejprve poslal do brankoviště Zdeněk, kde se odrazil na hůl Kofroně, a následně až k JAKUBU MRVOVI, který se prosadil střelou na vzdálenější tyčku. Brankář Kořének už byl mimo své postavení.
Asistence: Jiří Zdeněk, Adam Kofroń.

06:52

Vyškov je nyní hodně aktivní a dlouho se držel v útočném pásmu. Nakonec dokázal puk vystrčit do středního pásma Dudáš.

05:56

Tomajko se dostal k nebezpečné teči, ale puk nakonec Štipčáka výrazně neohrozil.

05:06

Adam Kofroň málem pláchl vyškovské obraně. Byl ale neustále stíhán a neměl potřebný klid na zakončení. Kořínek puk kryje.

04:49

Havířov se potřeboval dostat z vlastního pásma, puk nakonec letěl až na zakázané uvolnění.

03:17

Po povedeném začátku je to docela studená sprcha pro Havířov. Vyškov se dokázal ze své druhé šance prosadit. JAKUB ČEJKA dostal přihrávku od Čuříka na levý kruh, odkud vypálil. Puk propadl havířovskému brankáři někde vedle těla a tyčky.

02:24

Od modré čáry se napřáhl Lukáš Blaha a vyslal tvrdou střelu, která orazítkovala horní tyčku havířovské branky! Největší šance utkání, kterou má na své straně Vyškov.

01:36

První útočnou snahu hostů zastavil ofsajd.

00:46

Havířov začal utkání aktivně. Vyškov zatím neměl šanci vymyslet cokoliv směrem dopředu.

00:21

Kofroň zachytil nepřesnou rozehrávku Vyškova a poprvé v utkání ohrozil Kořénka.

00:01

Na ledě probíhá slavnostní zahájení.
V Havířově se už všechno chystá. Za chvíli nastoupí na led hráči obou týmů.

AZ Havířov: Štipčák (Šindelka) – Mrowiec, Havlík, Kuboš, Homola, Kunc, Dudáš (A) – Pastor, Zdeněk, Mrva (A), Ćmiel, Krupa, Kolarz (C), Plevka, Urbančík, Pawliczek, Antoníček, Apolenář, Foltýn, Kofroň
Trenér: Jiří Raszka

Hokej Vyškov: Kořének (Micka) – Vosátko, Hohl, Studený, Blaha, Mikulík, Riedl, Žižka (C) – Vašíček, Sebera, Dobiáš, Čejka, Tomajko, Hefka, Čuřík (A), Janeček, Romančík, Kořenek, Komínek (A), Weintritt
Trenér: Michal Konečný

Rozhodčí: Šico – Bartek, Klimek.
Hokej Vyškov je sice nováčkem 2.ligy, ale i tak se s ním musí počítat. Vyškov si v přípravě na novou sezonu připsal 5 výher a 5 proher. Svedl i vyrovnaný zápas se Znojmem, ve kterém podlehl 2:3. Vyškov ví, že bude muset hrát nejspíše o příčky, které zajistí udržení se v soutěži, ale i tak může tento soupeř hodně kousat. V sestavě má například ostříleného Tomáše Žižku.

„Soupeř je těžký, ale já chci kluky přesvědčit, že hrát můžeme s každým. Určitě tam nepojedeme s tím, že jsme outsideři, chceme vyhrát i v Havířově stejně jako všude jinde. Já nechci, aby to znělo jako nějaká velká prohlášení, ale rozhodně nebudu klukům vykládat, že Havířov hrál první ligu, má špičkové hráče, tak nemusíme ani nastupovat. Co se může stát nejhoršího, maximálně můžeme prohrát. Ale já po hráčích chci, aby když se potom po zápase podívají do pomyslného zrcadla, tak aby si mohli říct, že tam nechali maximum. O to mi v první řadě jde. Opatrná hra, vyhazování puků a podobně, to od nás nečekejte. Není žádný důvod, proč bychom s nimi nemohli hrát vyrovnaný hokej. Týmu, který tady máme, věřím,“ uvedl pro klubový web hokejvyskov.cz hlavní trenér Michal Konečný.
Havířov hrál ještě v loňském roce Chance ligu. V přípravě se domácímu týmu dařilo a ukázal, že může hrát ve východní skupině v horních patrech tabulky. Nejspíše bude hrát o pozice za Znojmem.

„Mužstvo je v dobré kondici, tréninky vypadají taktéž dobře. Věřím, že vstup do sezony zvládneme. Chceme hrát útočný, agresivní hokej se spoustou soubojů,“ uvádí před prvním ostrým zápasem sezony hlavní trenér AZetu Jiří Raszka.
Hezkou sobotu z Havířova. Od 17 hodin otevírá své brány i východní skupina 2. ligy. Havířov v dnešním utkání vyzve nováčka soutěže Hokej Vyškov. A fanoušci se už nemohou dočkat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

2:4

Branky a nahrávky: 8. Mrva (Zdeněk, Kofroň), 45. Kolarz – 4. Čejka (Čuřík), 12. Dobiáš (Hefka, Romančík), 16. Sebera (Vašíček), 41. Blaha (Čuřík)

Rozhodčí: Šico – Bartek, Klimek