3:4

po prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)

24.09.2022, 18:00 • Home Credit Arena, Liberec • 8. kolo • Ondřej Belák

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (20:13:29)
Je konec, Bílí Tygři téměř celé prodloužení tlačili, ale nakonec slaví hosté. Tadeáš Tůma totiž z pozice obránce zkompletoval hattrick a rozhodl bitvu o druhou příčku tabulky ve prospěch energetiků.

Nutno říct, že jsme sledovali nádherné juniorské utkání. Oba týmy naplno ukázaly, že oprávněně mají vysoké ambice. Remíza po základní hrací době byla zasloužená a přestože Liberec bere jen bod, předvedený výkon musel domácí trenéry potěšit.

63:43

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Je rozhodnuto! Karlovarskou akci dvou na jednoho skvěle vyřešil Sapoušek, který z otočky našel TADEÁŠE TŮMU. Obránce Energie už před sebou měl téměř prázdnou bránu a dokonal hattrick. Asistence: Robin Sapoušek, Samuel Šmajda.

63:29

Dominik Brouček dlouho držel kotouč. Nakonec se vydal sám až do brankoviště, z ostrého úhlu už ale nebylo kudy. Adam Ebenstreit znovu zasahuje.

62:40

Plos vysunul do šance Šedivého, který to vzal přímo na branku. Z pravé strany minul jen o kousíček.

62:13

Jeden z trenérů si bere oddechový čas.

62:13

Vodlan hezky přenesl hru na Patzelta, jeho střele ale scházela potřebná razance. Ebenstreit má kotouč ve svém držení, bude se vhazovat.

61:28

Na puk si sáhli také Západočeši. Zatím ale nikam nespěchají a spíše nabírají síly po krušném úvodu nastavené pětiminutovky.

61:00

V prodloužení mají zatím kotouč na hokejkách celou dobu liberečtí hokejisté, kteří to teď zkoušejí po pravém křídle.

60:36

Prostor se otevřel před Mikulášem Jenčovským, který si s pukem najel mezi kruhy. Za zády brankáře Ebenstreita zazvonila tyčka, tady měli hosté velké štěstí!

60:14

Plos nikam nespěchá, vyjel z útočného pásma a rozjíždí novou akci Liberce.

60:01

Zatímco druhá třetina patřila Karlovým Varům, třetí se hrála jasně v režii Liberce. Po základní hrací době je utkání zaslouženě vyrovnané na ledě i ve skóre. Za stavu 3:3 půjdeme do prodloužení!

60:00

59:41

Ani jeden tým se nechce smířit s nerozhodným skóre a poslední minuta se hraje nahoru – dolů. Oba gólmani se musejí mít na pozoru.

59:05

Zakázané uvolnění Západočechů.

58:42

Hezkou křižnou přihrávku dostal Lukáš Plos, který těžký puk netrefil podle představ. I skákavá střela ale v klíčové fázi zápasu nebyla pro Ebenstreita ničím jednoduchým.

58:18

Na modrou čáru dostal nabito střelecky aktivní Koštoval, jehož bomba prolétla těsně nad.

3:4

Branky a nahrávky: 7. Plos (Hladík, Jenčovský), 31. Brouček, 55. Koštoval (Kříž) – 35. Tůma (Sapoušek, Šmajda), 39. Tůma (Anton), 42. Šmajda (Dorot, Bulka), 64. Tůma (Sapoušek, Šmajda)

Bílí Tygři Liberec: Hambálek (Krátký) – Šedivý, Hladík (A), Koštoval, Patzelt, Duschka, Rybář, J. Ehrenberger – Przybyla, Jenčovský (C), Plos – Kříž, Vodlan, Brouček – Lysoněk, Fiala, Janata – Jansa, Kofroň, Bačkovský.

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Dybal) – Tůma, Dorot (A), Bulka, Krajčík, Zolnaj, Anton – Adámek, Varvařovský, Sapoušek (C), Šlechta, Handl, Šmajda, Váňa, Šmíd, Menc, Kusak.

02:57 LIB 2 Šedivý, krosček
06:09 LIB 1:0 Plos (Hladík, Jenčovský)
15:14 KVA 2 Handl, vysoká hůl
18:32 LIB 2 Lysoněk, nedovolené bránění
30:27 LIB 2:0 Brouček
33:17 LIB 2 Šedivý, napadení