2:0

konec (1:0)

06.08.2022, 18:00 • 1. kolo • Vlastimil Mourek (@04Vlastam)

Tipsport: 1.95 3.4 2.92 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je tu konec! Karlovarští do nového ročníku vstupují vítězně. I ve druhém poločase měli herní převahu a tahali za delší konec. Nakonec jejich nátlak vyústil v penaltu, kdy jeden z Klokanů zahrál ve vlastní šestnáctce rukou. Václav Vyleta následný pokutový kop nekompromisně proměnil. Klokani se ještě snažili klepat na dveře, k ničemu to ale nevedlo, a tak jedou domů s prázdnou. (19:56:06)

90+2

90+2

Sešívaní vhazují na vlastní polovině, nikdo se do ničeho příliš nehrne.

90+1

Klokani se snaží uspět dlouhými nákopy dopředu, to se jim ale nedaří.

89

Sudí se rozhodli nastavit dvě minuty navíc.

88

Hostům se stále nedaří nic vymyslet, navíc se vhazování na půli hřiště ujímají Sešívaní.

87

Střídání v týmu Bohemians Praha 1905 B:
ze hřiště odchází Těšínský, přichází Stupka.
ze hřiště odchází Panc, přichází Janovský.

84

Střídání v týmu FC Slavia Karlovy Vary:
ze hřiště odchází Mašata, přichází Gabriel.
ze hřiště odchází Matoušek, přichází Černý.

83

Přesně tohle je pro Slavii ideální průběh, drží hru na útočné polovině a soupeře k ničemu nepouští.

82

Ani z rohového kopu to hostům nejde, obránci domácích si s ním poradili a vysouvají hru na druhou stranu.

79

Jan Koutský to zkusil zpoza vápna, mířil ovšem vysoko nad.

77

Pavel Stařík při pokusu o odkop přesně trefil obličej Patrika Valy, který se následně sesunul na trávník. Sudí pochopitelně hru přerušují.

76

Nedaří se jim však přesně vystřelit.

75

Klokani také nezahálí a mají velkou chuť na kýženou trefu.

73

Teď ale zaveleli k brzkému útoku a k hlavičce se dostal Pavel Stařík, míč odrazil jeden ze stoperů do zámezí a Slavii čeká roh.

73

Domácí se do ničeho nepouští a zbytečně neriskují.

72

ze hřiště odchází Mareš, přichází Temelkovski.

69

Karlovarští nyní kontrolují hru na půli hřiště a nepouští soupeře k jejich vápnu.

68

Za svůj jedovatý skluz ve středovém kruhu vidí Zdeněk Skala žlutou kartu.

66

Z rohu domácích nebylo nic, jeden z nich se totiž ve vápně provinil faulem.

63

ze hřiště odchází Nekvasil, přichází Wexler.

61

ze hřiště odchází Marhoul, přichází Bergmann.

61

61. VYLETA - 2:0

61

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
VÁCLAV VYLETA z penalty nekompromisně zakončil a posílá Sešívané do dvoubrankového vedení.

61

Domácí budou kopat penaltu, sudí ještě ukazují žlutou kartu realizačnímu týmu hostů.

59

Adam Kadlec nakonec odešel k týmu na lavičku a hosté riskují chvíli v deseti.

58

ze hřiště odchází Tůma, přichází Stařík.

57

Rohová kop hostům vůbec nevyšel, navíc na zemi v bolestech zůstává Adam Kadlec.

55

Nakonec se centru položil Ludvík Tůma, který odhlavičkoval míč do bezpečí, Klokani ale nadále tlačí.

55

Hosty čeká přímý kop vedle vápna, což není vůbec špatná pozice.

53

Náhradníci se rozcvičují v zámezí, nejspíše nás co nevidět čeká střídání.

52

Po faulu Klokanů se volného kopu ujme Ludvík Tůma.

50

Adamu Kadlecovi se nepovedlo ideálně zpracovat těžký balon, ujal se jej tak Mašata, jehož následná střela doplachtila těsně nad.

48

Nebezpečný soupeřův nákop odhlavičkoval Mašata do rukavic svého brankáře.

47

Zatím jsou to z obou stran pouze náznaky, na nějakou větší akci v druhé půli si ještě budeme muset počkat.

46

Hosté se ujali odkopu a vydávají se směrem dopředu.

46

První půle u konce! V ní měli zejména v úvodu lehkou převahu domácí fotbalisté. Hned v šesté minutě mohli jít do vedení po střele Jiřího Prágra, jeho dalekonosný projektil zpoza vápna ale orazítkoval pouze břevno. Sešívaní se mohli nakonec radovat ve 12. minutě, kdy se z podobné napřáhl Jan Mašata, jehož nechytatelnou ranou šly Karlovy Vary do vedení. Klokani se postupně zvedali a dokázali domácím zatopit, je ovšem kromě pevné obrany drží také Dominik Vaněček. Další poločas začne přibližně v 19:01.

45

44

Bohemians chce uštědřit soupeři gól do šatny a začíná tlačit.

42

Matoušek nákopem zprava našel Jana Mašatu, jemu nevyšel první dotyk, po kterém si balon bere gólman hostů.

39

Yaya Toure se řítil k míči v šestnáctce, byl u něj však dříve Kouba.

38

Dlouhý nákop od zelenobílých bez problému chytá Vaněček.

37

Další prohřešek proti pravidlům domácích na půli hřiště, sudí po kartě zatím nasahá.

35

Nyní se hraje kolem půlící čáry, ani jednomu z mužstev se nedaří prosadit.

33

Václav Vyleta centroval zleva, Sebastian Horník pak hlavičkoval přímo do Koubových rukavic.

31

Na druhé straně se při pokusu o brejk dopustil Sebastian Horník útočného faulu.

29

Klokani chtějí srovnat a hrnou se do útoku.

27

Jiří Prágr si na půli počínal nedovoleně, hosté odehrají volný kop.

26

David Nekvasil chtěl zleva centrovat spoluhráčům, byl však v ofsajdovém postavení,

25

Nyní se toho na hřišti moc neděje, nikomu se nedaří udržet míč ve své moci.

22

Zajímavá situace v malém vápně hostů, jeden z obránců vykopl míč z rukavic Marku Koubovi a domácí po jeho následném odkopu do zámezí vhazují.

20

Vaněčkův odkop po několika odrzaech končí v rukavicích Marka Kouby.

18

Sešívaní nadále tlačí, nedaří se jim ale vystřelit.

15

Mohlo být srovnáno! Na druhé straně běželi hosté v přečíslení tři na jednoho, Darek Farkaš ovšem celou situaci nevyřešil vůbec šťastně, pokus o přihrávku mu nevyšel a balon si v pohodě vzal Dominik Vaněček.

14

Sešívaní stále klepou na dveře a pomalu utahují hru kolem Koubovy sítě.

12

12. MAŠATA - 1:0

12

JAN MAŠATA se za vápnem ujal míče a z levé strany nechytatelnou střelou posílá svůj tým do vedení.

11

Pro centr Václava Vylety se marně natahoval v dobré pozici Jan Mašata, nakonec se míč dostal k Martinu Matouškovi, jeho pass ovšem zachytil Kouba.

9

Yaya Toure mohl vysunout dopředu Martina Matouška, přihrávka mu ale vůbec nesedla, a tak si ji bere do rukavic Kouba.

8

Znovu byl jeden z domácích u střely z vápna, tentokrát se míč pouze odkutálel mimo.

6

Jiří Prágr vypálil zpoza vápna a dalekonosnou ranou orazítkoval břevno!

5

Přihrávka do běhu Těšínského na Lukáše Marhoula nebyla přesná, u míče je tak znovu Vaněček.

4

Roh z kopačky Darka Farkaše, nenašel žádného adresáta, odkopu se ujme Vaněček.

3

Už se tak stalo! Po levé straně utekl David Těšínský, jeho přihrávku do vápna zakopl do zámezí Martin Pěkný.

2

U balonu jsou zatím pouze domácí fotbalisté, Klokani se nedostali ke slovu.

2

Poprvé už si sáhl na míč Marek Kouba, nemusel ovšem zasahovat proti žádné nebezpečné střele, jen si došel pro pomalu se kutálející míč.

1

Domácí se ujali výkopu, další ročník skupiny A ČFL právě započnul!

1

Před utkáním ještě proběhlo rozloučení s dlouholetou oporou domácích, Josefem Hudcem, který Sešívaným pomohl nejen v boji o ČFL.
Bohemians Praha 1905 B

Klokani budou na rozdíl od loňské sezony hrát ve skupině A ČFL, dříve působili ve skupině B. Jaro měli ovšem veselejší, než jejich soupeř. I tak nemohli po závěru odejít příliš spokojeni, z posledních šesti utkání padli pětkrát. Naposledy to bylo s rezervou Hradce, kdy se obě mužstva dlouho přetahovala o vedení. Nakonec dokázal zvítězit východočeský celek poměrem 3:2. Příprava pro ně také nedopadla zrovna šťastně. Pražané v pěti soubojích jednou uhráli remízu a čtyřikrát prohráli.
FC Slavia Karlovy Vary

Karlovarským se jarní část loňské sezony vůbec nepovedla. Ze čtrnácti odehraných zápasů pouze čtyřikrát dokázali zvítězit, brali třikrát jeden bod za remízu a sedmkrát prohráli. A slavně nedopadlo ani přátelské střetnutí s mistrem Fortuna ligy z Plzně, kdy Slávisté schytali debakl 0:9. Alespoň v posledním utkání v uplynulém ročníku si Západočeši spravili chuť, když doma v derby zdolali Sokolov 5:1. A celkem se dařilo i v přípravě. Sešívaní jdou do nové sezony v zádech s celkovou bilancí dvou výher a jedné prohry se skóre 3:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.