Mistrovství světa

Švédsko – Kanada

3:4

po prodl. (2:0, 1:0, 0:3 - 0:1)

26.05.2022, 15:20 • Nokia Arena, Tampere • Čtvrtfinále • David Schlegel, Jakub Ruč

Tipsport: 2.48 4.28 2.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Děkujeme vám za pozornost a těšíme se u dalších on-line přenosů na počtenou. (18:31:53)
Česko se v semiifinále střetne s jedním z trojice Kanada, Spojené státy nebo Švýcarsko. Jistě se vyhne domácímu Finsku, pokud si tým Suomi poradí se Slováky.

S Kanadou budou hrát Češi, pokud večer Švýcarsko zdolá Spojené státy a Slovensko vyřadí Finsko, případně pokud postoupí přesně opačná dvojice – Finsko a USA.

Se Švýcarskem by Češi hráli, pokud by Finové porazili večer Slovensko a Švýcarsko postoupilo přes Spojené státy.

Se Spojenými státy by Česko hrálo v případě, že USA večer vyřadí Švýcarsko a Slováci zvítězí nad Finy.
Střely na branku v prodloužení: 0:1.
Střely na branku celkem: 19:42.
Viděli jsme strhující zápas, ve kterém dvě třetiny Švédové dominovali, hráli skvěle do obrany a nepouštěli Kanadu prakticky do žádných vyložených šancí. I když Kanada přestřílela soupeře ve druhé části 19:1, sama gól nedala a z jediné střely soupeře inkasovala na 0:3. Třetí třetinu však začali Kanaďané brankou Gravese a dál bušili do švédské obrany. Neskutečně dřel zejména útočník New York Islanders Matthew Barzal, který dokázal sobě i svým spoluhráčům vytvořit spoustu šancí. Když do konce základní hrací doby chyběly necelé čtyři minuty, předvedl zkrat Rasmus Dahlin, které, si nabruslil do vlastní třetiny a vyhodil puk do hlediště, za což byl vyloučen. Přesilovku nakonec dokázal v jejím samotném závěru využít Dubois a v euforii dokázal za půl minuty vyrovnat Barzal. V prodloužení pak fauloval Nylander a následnou přesilovku přetavila Kanada v postupový gól, když Barzal našel krásnou přihrávkou Bathersona, který se trefil do odkryté branky.
Třemi nejlepšími hráči Švédska na turnaji byli vyhlášeni Rasmus Dahlin, Rasmus Asplund a Joakim Nordström.
Nejlepší hráč Švédska byl v dnešním zápase Linus Ullmark. Nejlepším hráčem Kanady byl vyhlášen Matt Barzal.

60:43

60:43 Drake BATHERSON - 3:4

60:43

Kanada právě vstřelila branku!
Nádherná akce Kanady hned po vyhraném buly! Barzal dostal krásnou přihrávku od Duboise a mohl střílet, nicméně zvolil přihrávku na lépe postaveného spoluhráče a DRAKE BATHERSON zakončoval už do prakticky odkryté branky! Asistence: Mathew Barzal a Pierre-Luc Dubois.

60:35

Z pravého kruhu střílel Barzal, Ullmark připraven.

60:35

Začalo desetiminutové prodloužení a hned po 25 vteřinách budou hrát Kanaďané přesilovku! Batherson si nabruslil do pásma a podrazil ho tam William Nylander! Dostává dvě minuty.

60:01

Kanada ve třetí třetině zabrala a dokázala srovnat tribrankovou ztrátu! Hodně k tomu dopomohlo smolně vyloučení Dahlina, který si nabruslil zpět do švédského obranného pásma a vyhodil puk do hlediště. Nabízenou přesilovkou Kanaďané nepohrdli a 113 vteřin před koncem normální hrací doby snížil Dubois a o půl minuty později Barzal vyrovnal! Bude se tak prodlužovat.

Střely na branku ve třetí třetině: 7:13.

60:00

59:55

Barzal ještě nahrazoval puk naslepo před švédskou branku z rohu kluziště, ale spoluhráče nenašel a bude se prodlužovat.

59:43

59:43 Cozens mohl dokonat obrat Kanady. Vychytal ho Ullmark.

59:43

A málem bylo rozhodnuto! Po zadovce do mezikruží ale jeden za kanadských útočníků nedokázal dostat puk za záda Ullmarka.

59:16

Ekmana-Larsson vypálil mimo kanadskou branku, ale od jednoho z Kanaďanů se puk odrazil opačným směrem a jen těsně minul Driedgerovu klec!

58:37

58:37 Mathew BARZAL - 3:3

58:37

Kanada právě vstřelila branku! Tak to je závěr jako z partesu v podání Kanady! MATHEW BARZAL nahodil puk na branku bekhendem a jeho pokus jen těsně proskákal až za brankovou čáru. Velký podíl na gólu má i skvělá clona Duboise. Rozhodčí se ještě radili s videem, ale branku uznávají. Asistence: Drake Batherson, Maxime Comtois.

3:4

Branky a nahrávky: 2. Klingberg (Lang, Peterson), 8. Nylander (Nordström), 29. Friberg (Gustafsson, Ekman-Larsson) – 42. Graves (Roy, Comtois), 59. Dubois (Chabot, Cozens), 59. Barzal (Batherson, Comtois), 61. Batherson (Barzal, Dubois)

Švédsko: Ullmark (Hellberg) – Dahlin, Larsson (A), Gustafsson, Ekman-Larsson (C), Lindholm, Pettersson, Tömmernes – Nylander, Nordström (A), Wallmark – Asplund, Bemström, Kellman – Grundström, Klingberg, Peterson – Aman, Bengtsson, Lang – Friberg.
Trenér: Johan Garpenlöv

Kanada: Driedger (Tomkins) – Chabot (C), Graves, Severson (A), Holden, Whitecloud, Mayo – Dubois, Cozens, Batherson – Anderson, Sillinger, Barzal – Comtois, Lowry (A), Roy – Johnson, Gregor, Mercer – Geekie.
Trenér: Claude Julien

Rozhodčí: Lassi Heikkinen (FIN), Jake Rekucki (USA) – Hannu Sormunen (FIN), Josef Špůr (CZE)

Diváci: 8576

01:27 SWE 1:0 Klingberg (Lang, Peterson)
07:04 SWE 2:0 Nylander (Nordström)
11:09 CAN 2 Gregor, podrážení
12:15 CAN 2 Cozens, krosček
28:23 SWE 3:0 Friberg (Gustafsson, Ekman-Larsson)
34:22 SWE 2 Nordström, podrážení
37:06 CAN 2 Comtois, vražení na hrazení
41:21 CAN 3:1 Graves (Roy, Comtois)
46:36 CAN 2 Roy, sekání
51:46 CAN 2 Batherson, vysoká hůl
56:08 SWE 2 Dahlin, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
58:07 CAN 3:2 Dubois (Chabot, Cozens)
58:37 CAN 3:3 Barzal (Batherson, Comtois)