Play-off NHL

Dallas Stars – Calgary Flames

4:2

konec (1:0, 2:2, 1:0) Stav série: 3:3

14.05.2022, 03:30 • American Airlines Center, Dallas • Čtvrtfinále Z. konference • Jan Prošek

Tipsport: 3.21 4.11 1.98 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2. Jacob Markström (CGY) – 36 zákroků, úspěšnost 92,3%
3. Miro Heiskanen (DAL) – 1+0 (06:36:17)
Dallas Stars díky dobrému výkonu v tomto zápase vyhrává dnes 4:2 a stav série srovnává na 3:3. Následovat tedy bude sedmý duel na ledě Calgary, jehož vítěz postoupí do dalšího kola.

Dallas v zápase vedl o dvě branky, hosté dokázali srovnat, ale pak se znovu prosadili domácí, kteří si náskok pohlídali a trefili se také do prázdné branky.

59:46

Vyloučení v týmu Dallas Stars:
Vladislav Naměstnikov – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Calgary Flames:
Matthew Tkachuk – 2 min., hrubost,
Milan Lucic – 2 min., hrubost,
Nikita Zadorov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

59:46

Strhla se potyčka, bude se vylučovat.

59:18

59:18 Tyler SEGUIN - 4:2

59:18

Dallas právě vstřelil branku!
Domácí celek k velké radosti fanoušků tento zápas vyhraje, kotouč do prázdné branky snadno a z dobré pozice poslal TYLER SEGUIN. Asistence: Roope Hintz a Michael Raffl.

58:44

Jacob Markström kryje další domácí střelu. Chtěl z branky, ale zase se vrátil.

58:36

Michael Raffl výborně udržel puk v útočném pásmu a šetřil cenné vteřinky.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:28

Matthew Tkachuk pálil, jeho pokus byl obránci zblokovaný do ochranné sítě nad brankou.

57:00

Jacob Markström rozehrává od své branky, puk má Johnny Gaudreau, který rychle otáčí směr hry.

56:33

Domácí se pokouší hrát aktivně a drží hru co nejdál od vlastní branky.

56:13

Hra je nyní přerušena, Flames vybojovali buly v útočném pásmu.

56:00

Jake Oettinger se dostal do kontaktu se soupeřem, ale sudí nechávají hru plynout dál.

55:40

Komerční přestávka.

55:10

Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, John Klingberg v poklidu rozehrál.

54:50

Hosté rozehrávají od své branky, následně ale domácí otočili směr hry.

53:10

Jake Oettinger nekontroloval kotouč, ale podařilo se mu jej udržet před brankovou čárou.

52:33

Hostující celek je nyní lepší, má převahu, snadněji se dostává do šancí. Domácí se musí spolehnout na dobrou obranu.

52:24

Jamie Benn nahodil kotouč do útočného pásma, ale jeho tým si výraznější šanci vypracovat nedokázal.

50:30

Nyní měli šancí také hosté, ale rána od modré čáry byla zblokovaná.

50:11

Roope Hintz se objevil před brankou, tečoval střelu spoluhráče, ale brankáře prostřelit nedokázal.

49:31

Hraje se spíše ve středím pásmu, následně John Klingberg pálil a hostující brankář zasáhl.

48:17

Domácí hokejisté sehráli přesilovku dobře, ale nedokázali se prosadit.

48:10

47:23

Jacob Markström kryje kotouč a zachránil prakticky jistý gól. Joe Pavelski netrefil odkrytou část branky.

46:41

Domácí hokejisté hrají přesilovku, ale nemohou se stabilněji usadit v útočném pásmu.

46:13

Nikita Zadorov – 2 min., podrážení.

44:48

Erik Gudbranson vypálil, jeho střela byla před brankou tečovaná, a pak se puk od tyče odrazil pryč.

44:24

Andrew Mangiapane dostal puk před branku, kde byl jeho spoluhráč. Následná rána byla zblokovaná.

44:06

Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není.

42:29

Oliver Kylington pálil od modré čáry, s jeho projektilem neměl brankář Jake Oettinger výraznější problémy.

41:37

Jason Robertson se dostal do šance, ale Erik Gudbranson předvedl velmi dobrý obranný zákrok,

41:00

Radek Faksa se dostal do šance, z levého kruhu vypálil a jeho pokus kryje brankář.

40:19

Jacob Markström si poměrně snadno poradil se střelou, kterou vyslal domácí hráč.

40:01

Čtyři branky přinesla druhá třetina. Domácí si vypracovali dvoubrankové vedení, hosté dokázali srovnat. Zatím poslední branku dal Miro Heiskanen. Jeho tým vede 3:2.

40:00

39:00

Poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:51

Michael Stone dvakrát zakončoval, oba jeho pokusy končí vedle branky.

38:32

Joe Pavelski pálil z první, jeho pokus tak tak dokázal Jacob Markström vyrazit.

38:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, fanoušci vytvářejí pěknou atmosféru.

37:32

37:32 Miro HEISKANEN - 3:2

37:32

Aktivní a trpělivá hra se domácím vyplatila a znovu se dostávají do vedení, ránou z mezikruží se dokázal prosadit MIRO HEISKANEN. Asistence: Radek Faksa a Ryan Suter.

37:02

Jacob Markström musí být nyní pozorný, domácí hokejisté hrají aktivně a tlačí se do zakončení.

36:30

Joe Pavelski připravil střeleckou pozici pro spoluhráče, Roope Hintz následně trefil jen brankáře soupeře.

36:02

Jamie Benn rozehrává, čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně John Klingberg pokračoval v akci, ale nedokázal přesněji zakončit.

35:01

Mikael Backlund rozehrává od své branky, nyní sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není.

34:10

Radek Faksa se po pěkné individuální akci uvolnil, obkroužil branku, ale jeho akci chybělo výraznější zakončení.

33:40

Domácí vybojovali buly v útočném pásmu, po vhazování rychle pálil Jani Hakanpää. Jeho rána byla zblokovaná do ochranné sítě nad.

33:10

Domácí celek je střelecky pasivnější v tomto zápase, v tomto ohledu prohrává 18:25 a navíc přišel o dvoubrankové vedení.

32:00

32:00 Mikael BACKLUND - 2:2

32:00

Calgary právě vstřelilo branku!
Přesilovka je využitá a máme srovnáno. MIKAEL BACKLUND vypálil a jeho střílenou přihrávku si před brankou do své branky nešikovně ztečoval Miro Heiskanen. Asistence: Michael Stone a Rasmus Andersson.

31:22

Jacob Markström vyjel před svou branku, rozehrál na spoluhráče. Následně se hosté rychle dostali do útočného pásma.

30:48

Calgary se usadilo v útočném pásmu, následná rána byla zblokovaná, a pak hráči Stars vyhodili.

30:22

Hostující celek se usadil v útočném pásmu, Elias Lindholm nedokázal zakončovat z bezprostřední blízkosti.

29:58

Ryan Suter – 2 min., nedovolené bránění.

29:37

Milan Lucic hledal spoluhráče v útočném pásmu, následně pálil od modré čáry Michael Stone. Jeho rána končí vedle.

29:13

Dallas se usadil v útočném pásmu, následně je hra přerušená a domácí vybojovali buly v útočném pásmu.

28:09

28:09 Michael STONE - 2:1

28:09

Hostující celek velmi rychle snižuje, po situaci dva na jednoho zakončuje po dobré přihrávce spoluhráče Gaudreaua MICHAEL STONE. Asistence: Johnny Gaudreau a Matthew Tkachuk.

26:30

26:04

26:04 Michael RAFFL - 2:0

26:04

Domácí celek se v zápase dostává do dvoubrankového vedení, důrazu před brankou využil MICHAEL RAFFL. Po skvělé akci spoluhráče dokázal dotlačit kotouč za brankovou čáru. Asistence: Joel Kiviranta.

25:03

Buly v útočném pásmu Dallasu, domácí se však k puku nedostali. Směr hry se rychle otáčí.

24:38

Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji propracovat do útočného pásma.

23:26

John Klingberg rozehrává od své branky, následně ale neměl komu, a tak se píská zakázané uvolnění.

22:55

22:37

John Klingberg ani Tyler Seguin nedokázali dobře vypálit od modré čáry, Flames akci zblokovali.

22:24

Ryan Suter rozehrává od své branky, na výraznější šanci domácí hokejisté v této přesilovce čekají.

22:04

John Klingberg rozehrává od své branky, následně se dostal do útočného pásma, ale obrana Flames je pozorná.

21:34

Flames nyní dokázali vyhodit přes všechny čáry, Stars musí bojovat o útočnou třetinu.

21:15

Přesilovku hraje domácí celek, který se rychle usadil v útočném pásmu.

20:54

Christopher Tanev – 2 min., vysoká hůl.

20:01

Zápas pokračuje druhou třetinou, lepší výchozí pozici mají hráči Stars.

20:01

Roope Hintz se stal zatím jediným střelcem, a tak v tomto šestém zápase série vede Dallas na svém ledě těsně 1:0 po první třetině.

20:00

19:46

Už se pravděpodobně nic nestane v této třetině.

19:00

Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině, zároveň se píská zakázané uvolnění proti Flames. Buly před jejich brankou.

18:44

18:30

Flames rozehrávají od své braky, vedou střelecky 11:10.

18:06

Tyler Seguin mohl nahrávat, ale rozhodl se pro střelu, Jacob Markström si dokázal poradit, dobře přečetl hru.

18:00

Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:03

Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, delší dobu se hrálo bez přerušení.

16:29

Michael Raffl se probojoval k zakončení, z druhé vlny vypálil, ale jeho pokus končí nad brankou.

14:52

14:52 Roope HINTZ - 1:0

14:52

Domácí celek se k velké radosti fanoušků dostává do vedení, po výborných zákrocích brankář Jacob Markström inkasuje. Střelou mezi betony, možná mezi ruku a tělo, se prosazuje najetý ROOPE HINTZ. Asistence: Joe Pavelski a Jason Robertson.

14:01

Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí se nyní rychle dostali do útočného pásma, ale střela nevyšla. Zakončující hráč nechal puk za sebou.

13:25

Miro Heiskanen zakončoval rychlou domácí akci, puk našel brankář Calgary ve své výstroji.

13:18

Michael Raffl pálil a brankář Jacob Markström si s jeho pokusem dokázal poradit.

13:10

Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

13:06

Branka vypadla ze svého postavení, komerční přestávka.

12:30

Přes sedm minut se hraje bez přerušení.

12:03

Hosté se usadili v útočném pásmu, Elias Lindholm zakončil a minul branku.

11:42

Noah Hanifin pálil od modré čáry, jeho střela rozhodně nebude patřit mezi povedené momenty tohoto zápasu.

11:12

Andrew Mangiapane připravil pozici pro spoluhráče, Johnny Gaudreau však poskakující puk nezkrotil.

10:50

Více než pět minut se hraje bez přerušení, sledujeme velmi rychlou pasáž hry.

10:30

Trevor Lewis bojoval o puk v útočném pásmu, ale přes dva obránce se k zakončení dostat nedokázal.

10:01

Mikael Backlund rozehrává od své branky, ale jeho spoluhráči myšlenku nepochopili a šli střídat.

09:44

Sledujeme klidnější pasáž hry, pomalu se dostáváme do druhé poloviny první třetiny.

08:03

Hostující brankář rychle rozehrál od své branky, hrát mohli jeho kolegové v obraně. Ti se rychle dostali do útočného pásma.

07:44

Přesilovka Flames nevyužili, ale v tomto zápase střelecky vedou 6:4.

07:23

Andrew Mangiapane dostal puk před branku, měl čas na střelu, v rozhodující chvíli ovšem promáchl.

06:50

Michael Stone dostal výbornou přihrávku, ale jeho ránu skvěle vyrazil Jake Oettinger. Pak hráli jeho kolegové.

06:17

Hostující celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry.

05:36

Dallas, hrající první oslabení v tomto zápase, vyhodil přes všechny čáry. Následná rána Flames končí vedle.

05:30

Marián Studenič – 2 min., podrážení.

05:30

Hra je přerušena.

05:13

Flames si vynutili faul, ponechaná výhoda.

04:48

Matthew Tkachuk ani Brett Ritchie nedokázali proměnit své obrovské šance. Obrana Stars si tak tak poradila.

03:58

Domácí hokejisté hrají aktivněji, snaží se něco vymyslet v útočném pásmu, zatím ale marně.

03:39

Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

02:49

Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou hostů. Ti následně střelu na branku nedovolili.

01:49

Domácí vedou na střely na branku 2:0, na výraznější šanci čekáme.

01:08

Sledujeme rychlý hokej v úvodu první třetiny, Ryan Suter rozehrává od své branky.

00:01

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Suter, Heiskanen, Harley, Klingberg, Lindell, Hakanpää – Raffl, Hintz, Pavelski – J. Robertson, Ja. Benn, Seguin – Kiviranta, Faksa, Glendening – Peterson, Naměstnikov, Studenič.

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Tanev, Zadorov, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, Tkachuk – Mangiapane, Backlund, Toffoli – Dubé, Järnkrok, Coleman – Lucic, Lewis, Ritchie.
Zápas začne o něco později.
Vítěz této série postoupí do dalšího kola, ve kterém se utká s vítězem série Edmonton vs Los Angeles. Zde je stav 3:3 na zápasy, Kings po výhře v prodloužení v Edmontonu v domácím prostředí prohospodařili možnost postoupit a hrát se bude sedmý duel.
Jedná se o sérii ve které mnoho branek nepadá, maximálně šest v jednom zápase. Úvod mač vyhráli Flames 1:0, následně výhrou 2:0 srovnal Dallas stav série na 1:1. Pak šel do vedení znovu Dallas (4:2), nicméně Calgary znovu srovnalo (4:1). Zatím poslední zápas vyhrálo domácí Calgary 3:1 a v sérii se poprvé dostalo do vedení. Pokud dnes vyhraje, postoupí do dalšího kola.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Dallas Stars a Calgary Flames.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

4:2

Branky a nahrávky: 15. Hintz (Pavelski, J. Robertson), 27. Raffl (Kiviranta), 38. Heiskanen (Faksa, Suter), 60. Seguin (Hintz, Raffl) – 29. Stone (J. Gaudreau, Tkachuk), 32. Backlund (Stone, R. Andersson)

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Suter, Heiskanen, Harley, Klingberg, Lindell (A), Hakanpää – Raffl, Hintz, Pavelski – J. Robertson, Ja. Benn (C), Seguin (A) – Kiviranta, Faksa, Glendening – Peterson, Naměstnikov, Studenič.
Trenér: Rick Bowness

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Tanev (A), Zadorov, Gudbranson, Stone – J. Gaudreau, E. Lindholm, Tkachuk (A) – Mangiapane, Backlund (A), Toffoli – Dubé, Järnkrok, Coleman – Lucic, Lewis.
Trenér: Darryl Sutter

Rozhodčí: O'Rourke, Pochmara – Mills, Pancich

Diváci: 18 532

05:30 DAL 2 Studenič, podrážení
14:52 DAL 1:0 Hintz (Pavelski, J. Robertson)