Play-off NHL

Edmonton Oilers – Los Angeles Kings

4:5

po prodl. (0:1, 1:2, 3:1 - 0:1) Stav série: 2:3

11.05.2022, 04:00 • Rogers Place, Edmonton • Čtvrtfinále Z. konference • Jan Prošek

Tipsport: 1.73 4.5 3.85 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Mike Smith (EDM) – 38 zákroků, 5 OG, úspěšnost 88,4%, odchytal 61:12
Jonathan Quick (LAK) – 24 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,7%, odchytal 61:13

Česká a slovenská stopa v utkání

Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

1. Adrian Kempe (LAK) – 2+1
2. Connor McDavid (EDM) – 1+2
3. Leon Draisaitl (EDM) – 2+1 (07:24:54)
Los Angeles Kings vyhrává tento zápas v domácím prostředí může oslavit postup do druhého kola play-off. Naopak Edmonton bude bojovat o prodloužení série. Los Angeles v tomto zápase dominovalo ve hře pět na pět. Utkání rozhodl Adrian Kempe.

61:12

61:12 Adrian KEMPE - 4:5

61:12

Los Angeles právě vstřelilo branku!
Je hotovo, Los Angeles vyhrává zápas číslo pět a v sérii vede 3:2 na zápasy. Po pěkné individuální akci uchránil puk před obránci ADRIAN KEMPE. Udělal kličku na střed, a pak zakončoval do odkryté části branky. Asistence: Troy Stecher.

61:03

Adrian Kempe pálil po rychlé akci, trefil jen masku brankáře.

60:47

Kings začali aktivně, ale své šance proměnit nedokázali. Hrát tak mohou domácí.

60:08

Trevor Moore mohl rozhodnout, ale jeho pokus končí vedle branky, gólman zasahovat nemusel.

60:01

Prodloužení začalo.

60:01

Dramatický zápas půjde do prodloužení, stále nemáme vítěze, uvidíme extra hokej.

60:00

59:28

Jonathan Quick s velkou dávkou štěstí zastavil další střelu soupeře, domácí chtějí vyhrát ve třetí třetině.

59:00

Oznámena byla poslední minuta hra ve třetí třetině.

58:45

Brett Kulak mohl rozhodnout, ale jeho rána končí těsně vedle branky.

58:28

Kings se pokoušeli něco vymyslet v útočném pásmu, ale ohrozit branku nedokázali.

57:47

Atmosféra v areně je parádní, domácí rozehrávají od své branky, Následně musel po střele Durziho zasahovat brankář Mike Smith.

57:11

Anže Kopitar přerušil akci soupeře, ale jeho spoluhráči o kotouč následně přišli.

56:46

Domácí celek pokračuje v aktivní hře a chce rozhodnout ještě ve třetí třetině, Connor McDavid vedl další akci.

4:5

Branky a nahrávky: 23. Kassian (McDavid, Kulak), 43. McDavid (Hyman, Draisaitl), 53. Draisaitl, 56. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins) – 4. Stecher (Edler), 30. Kempe (Kopitar, Iafallo), 34. Athanasiou (D. Brown), 52. Danault (Kempe, Durzi), 62. Kempe (Stecher)

Edmonton Oilers: Mi. Smith (Koskinen) – Nurse (A), Ceci, Keith, Bouchard, Kulak, Barrie – Kane, McDavid (C), Yamamoto – McLeod, Draisaitl, Hyman – Archibald, Nugent-Hopkins (A), Puljujärvi – Foegele, Ryan, Kassian.
Trenér: Jay Woodcroft

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – M. Anderson, Roy, Edler, Stecher, Määttä, Durzi – Iafallo, Kopitar (C), Kempe – Grundström, Danault (A), Moore – Lemieux, B. Lizotte, D. Brown (A) – Athanasiou, Kupari, Kaliyev.
Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: Dwyer, StLaurent – Cherrey. Suchánek

Diváci: 18 347

03:53 LAK 0:1 Stecher (Edler)
09:53 LAK 2 Edler, podrážení