Play-off NHL

Los Angeles Kings – Edmonton Oilers

2:8

konec (0:2, 2:3, 0:3) Stav série: 1:2

07.05.2022, 04:10 • Crypto.com Arena, Los Angeles • Čtvrtfinále Z. konference • Petr Sumbal

Tipsport: 2.86 4.27 2.08 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji hezké sobotní ráno. (07:08:04)

1. Evander Kane (EDM) 3+0
2. Zach Hyman (EDM) 2+1
3. Connor McDavid (EDM) 0+2
Česká a slovenská stopa

Do zápasu žádný český ani slovenský hokejista nenastoupil.

Hity 42:35
Los Angeles nebylo v první třetině horším týmem, Edmonton dokonce přestřílelo v poměru 19:7. Jenže gól nevstřelili domácí ani jeden a sami naopak dvakrát inkasovali. Nejprve se trefil po spolupráci s McDavidem Leon Draisaitl a na 2:0 krátce po té zvýšil v přesilové hře znovu po přihrávce McDavida Zach Hyman. Stejně jako ve druhém utkání této série, i v tom třetím Los Angeles inkasovalo hned třikrát ve druhé třetině. Když se v krátkém časovém sledu prosadili z dorážky Evander Kane a po pěkné individuální akci podruhé v utkáníZach Hyman, vystřídal Jonathana Quicka v brance LA Kings Cal Petersen. Také on však velmi brzy inkasoval, překonal ho svým druhým gólem v zápase Evander Kane. Teprve za stavu 0:5 se začali prosazovat také domácí. Nejprve se trefil bekhendem Anže Kopitar a přesilovku poté využil pohotovou dorážkou Phillip Danault. Ve třetí třetině se ale žádné drama nekonalo, hosté si své vítězství pohlídali a ještě přidali další tři góly. Dvakrát během minuty a 21 sekund se prosadil Ryan Nugent-Hopkins a v samotném závěru ještě dokonal svůj první hattrick v play-off v kariéře Evander Kane.
Střely na branku ve třetí třetině: 11:11.
Zápas skončil a Edmonton se raduje z vysokého vítězství 8:2 na ledě Los Angeles a také z toho, že otáčí sérii prvního kola play-off na 2:1 ve svůj prospěch. Čtvrté utkání se hraje znovu na ledě Kings pozítří ráno českého času. Poté se série vrátí zpět do Edmontonu.

59:40

59:40 Evander KANE - 2:8

59:40

Edmonton právě vstřelil branku!
Tak přeci jen jsme se nakonec dnes dočkali hattricku! Ze tří dvougólových střelců se raduje EVANDER KANE, kterému parádně přihrál před odkrytou branku Nugent-Hopkins. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Cody Ceci.

59:34

58:50

Los Angeles se zatím brání dobře, Danault dokonce zavezl kotouč až do ofenzivního pásma.

58:12

Domácí jsou ve čtyřech.

57:45

Hosté sice hrají přesilovku pět na tři, ale ne ledě není ani McDavid a ani Draisaitl. Největší hvězdy se už mohou šetřit na zbývající zápasy série, tento už je pro Edmonton vyhraný.

57:34

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
Rasmus Kupari – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

57:34

Kotouč vypadl ze hry, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:12

Brendan Lemieux – 2 min., nedovolené bránění + 10 min. osobní trest, nesportovní chování, odpyká Arthur Kaliyev.

55:40

55:40 Ryan NUGENT-HOPKINS - 2:7

2:8

Branky a nahrávky: 31. Kopitar, 38. Danault (Kempe, Kopitar) – 4. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 7. Hyman (McDavid, Barrie), 27. Kane (Ceci), 28. Hyman (Draisaitl), 30. Kane (Ceci, Puljujärvi), 55. Nugent-Hopkins (Hyman, Bouchard), 56. Nugent-Hopkins (Archibald, Ryan), 60. Kane (Nugent-Hopkins, Ceci)

Los Angeles Kings: Quick (28. Petersen) – Roy, Edler, Durzi, M. Anderson, Spence, Määttä – Kempe, Kopitar (C), Athanasiou – Moore, Danault (A), Iafallo – D. Brown (A), B. Lizotte, Grundström – Kaliyev, Kupari, Lemieux.
Trenér: McLellan

Edmonton Oilers: Mi. Smith (Koskinen) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Keith, Barrie, Kulak – Puljujärvi, McDavid (C), Kane – Yamamoto, Draisaitl, Hyman – Ryan, Nugent-Hopkins (A), Archibald – Kassian, McLeod, Foegele.
Trenér: Woodcroft

Rozhodčí: Rooney, Skilliter – Pancich, Mills

Diváci: 18 230

02:40 LAK 2 Lemieux, hrubost
EDM 2 Kulak, hrubost
03:50 EDM 0:1 Draisaitl (McDavid, Bouchard)
39:20 EDM 2 Barrie, podrážení
54:19 EDM 2:6 Nugent-Hopkins (Hyman, Bouchard)
55:40 EDM 2:7 Nugent-Hopkins (Archibald, Ryan)
56:12 LAK 2+10 Lemieux, nedovolené bránění+nesportovní chování, odpyká Kaliyev
57:34 LAK 2 Kupari, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
59:40 EDM 2:8 Kane (Nugent-Hopkins, Ceci)