Play-off NHL

Edmonton Oilers – Los Angeles Kings

6:0

konec (0:0, 3:0, 3:0) Stav série: 1:1

05.05.2022, 04:00 • Rogers Place, Edmonton • Čtvrtfinále Z. konference • Petr Sumbal

Tipsport: 1.78 4.45 3.63 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji pěkné čtvrteční ráno. (07:01:37)

1. Evander Kane (EDM) 2+1
2. Mike Smith (EDM) 30 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%
3. Connor McDavid (EDM) 0+2
Česká a slovenská stopa

Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Hity: 48:47
S první třetinou mohlo být asi o něco spokojenější Los Angeles, protože mělo více velkých šancí, a to i díky dvou přesilovek, které hrálo. Nejblíž brance byl Iafallo, jeho střela bekhendem v přesilovce však orazítkovala tyč. Druhá třetina však patřila Edmontonu. Domácí tým si hned v jejím úvodu zahrál přesilovku, kterou okamžitě využil, když se trefil z pravého kruhu Leon Draisaitl. Následně se domácí prosadili také v oslabení, za Quicka zapadla tečovaná střela obránce Darnella Nurseho. V závěru druhé třetiny přidali Oilers ještě třetí branku, střelu Boucharda od modré čáry usměrnil tečí do sítě Ryan McLeod. Ve třetí třetině domácí nedopustili žádné drama a třemi dalšími brankami zápas definitivně rozhodli. Nejprve se po šťastném odrazu trefil Evander Kane, po něm se po krásné McDavidově přihrávce prosadil také Jesse Puljujärvi a tečku dal zápasu gólem na konečných 6:0 opět Evander Kane krásnou střelou z pravého kruhu v přesilovce.
Střely na branku ve třetí třetině: 5:7.
Zápas je u konce, Edmonton na domácím ledě porazil Los Angeles jednoznačně 6:0 a srovnává sérii prvního kola play-off na 1:1.

59:46

59:14

Tato přesilovka Edmontonu zatím není tak nebezpečná, ale to už domácím vůbec nedaří, protože ti už v podstatě oslavují své vítězství!

57:46

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
Brendan Lemieux – 2 min., hrubost.

57:46

Píská se icing Los Angeles a za brankou Edmontonu se pak strhla menší potyčka, kterou museli řešit rozhodčí.

57:45

57:18

Ve druhé polovině přesilovky se zatím hostům nedaří usadit se v útočném pásmu.

56:29

Domácí získali kotouč a ačkoliv se před nimi otevírala možnost jít do brejku dva na jednoho, hráči raději jeli střídat.

56:07

Z levé strany pálil Andreas Athanasiou, ale trefil jen hráče Edmontonu před sebou.

55:45

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Jesse Puljujärvi – 2 min., hákování.

6:0

Branky a nahrávky: 22. Draisaitl (Barrie, Nugent-Hopkins), 27. Nurse (McDavid), 37. McLeod (Bouchard, Kassian), 44. Kane, 44. Puljujärvi (McDavid, Kane), 52. Kane (Bouchard)

Edmonton Oilers: Mi. Smith (Koskinen) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Keith, Barrie, Kulak – Puljujärvi, McDavid (C), Kane – Yamamoto, Draisaitl, Hyman – Ryan, Nugent-Hopkins (A), Archibald – Kassian, McLeod, Foegele.
Trenér: Woodcroft

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Roy, Edler, Durzi, M. Anderson, Spence, Määttä – Kempe, Kopitar (C), Athanasiou – Moore, Danault (A), Iafallo – D. Brown (A), B. Lizotte, Grundström – Kaliyev, Byfield, Lemieux.
Trenér: McLellan

Rozhodčí: Sutherland, Brenk – Gawryletz, Murchison

Diváci: 18 347

06:44 EDM 2 McDavid, vražení na hrazení